Inventury v restauraci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olos
Nováček 4 příspěvky 10.10.18 21:27
inventury v restauraci

Zdravím,
byl by tu někdo kdo by mi poradil, jak kontrolovat inventury po číšníkovi? Jde o to, že číšník provede na konci dne inventuru zboží a vytiskne tržby, ale ten večer ji nemá komu předat, zhasne zamkne a jde domů. Já jako majitel příjdu až druhý den ale musím počkat až příjde číšník do práce na otvíračku a kasírku s tržbou a inventurou mi předá, je to tak v pořádku, muže mi ji předat až druhý den až při otvíračce nebo musím každý den chodit kontrolovat a přebírat tržbu po skončení práce (22:30) mám malé děti a moc mi tento čas nevyhovuje :-(. A jak to má fungovat, když už tento číšník má druhý den volno a střídající číšník příjde druhý den na otvíračku takže se vlastně nepotkají, jak si mám převzít inventuru a tržby od prvního číšnika? Mám čekat až za dva dny příjde na svou směnu, to je blbý ne? Chjoo já už jsemv tom uplně zamotaná, připadá mi že budu muset chodit asi kždý den pro tržbu a inventuru (zrcadlo)chodit po skončení práce a zavírat hospodu s číšníkem, jenže ten pokažde končí jinak, já se z toho picnu.
Jsem uplný začátečník, otvíráme restauraci takže v tom nemám praxi.
Děkuji za radu a vysvětlení.
 Děkuji

Reakce:
Petra Z
Hvězda diskuse 52210 příspěvků 10.10.18 21:31

Trezor a zamknout tam kasírku a „denní zrcadlo“ .
:nevim:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2491 příspěvků 10.10.18 21:32

Co nejakej trezor, kterej tam bude nechavat a ty z toho pak tu trzbu vyberes?

Náměsíčná
Závislačka 4102 příspěvků 10.10.18 21:43

Trezor.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 10.10.18 22:02

Ja nechapu ze si nekdo otevre hospodu a vzivote tam nedelal, vi o tom uplne kulovy. Pak to vsude tak blbe vypada. Neschopnej personal, protoze jsou neschopni majitele a nikdo nevi co ma delat. Vy jste se o tehlech vecech s nikym kdo uz v tom ma praxi nebavili? A jako majitelka bys tam mela byt kazdy den a vsechno kontrolovat. Pokud tam nejste, tak uz ted vim, jak bych vas okradla na kafi a pivu ikdyz by bylo neprustrelny zrcadlo. Snad si personal privydela, jim to preju vlastne. Btw zrcadlo se dela po sichtach, ne kazdej den

Božislava
Ukecaná baba ;) 1641 příspěvků 10.10.18 22:38

Když tak tam pozvi Pohlreicha… :mavam:

VitaminC
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 10.10.18 23:17

Hele, zaklad je poridit si trezor.. cisnik vecer udela uzaverku, odevzda prachy. Udela zaklad, aby bylo na vraceni, ten preda druhe smene. Jednou mesicne inventura, spocitat se musi vsechno a melo by to plus minus sedet s prodejem na kase. Pivo a kafe nebude sedet nikdy, nezapomen na odpisy a fasovat zbozi, ktere prijede. Hodne stesti.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 10.10.18 23:40
@Božislava píše:
Když tak tam pozvi Pohlreicha… :mavam:

Polreich uz s tim seknul :mrgreen:

medunka23
Kelišová 7145 příspěvků 11.10.18 00:07

Už ti tu holky poradily, jen tedy ti řeknu, že tě personál bude pěkně odrbavat a pamatuj na pořekadlo, nejvíc krade nejlepší číšník ;)

Olos
Nováček 4 příspěvky 16.10.18 22:52
Re - Kecalka

Restauraci teprve budeme otvírat, proto sbírám informace, které mi jen tak někdo nevysype a už vůbec ne konkurence. Určitě by šel někdo zaplatit ale myslela jsem že mi nejdřív někdo poradí z lidu.To že číšníci kradou to není žádná novinka, vy jste „Michaela 22 Kecalka“nejspíš číšnice jak se zdá :-D Já tam budu každý den, jen jak jsem psala mám děti a představa že musím každý den po 23h mazat dělat kontrolu zboží po číšníkovi a přebrat tržbu mě odrazuje, nemám s tím zkušenost tak ať Vám nepraskne žilka z pohoršení. Vy jste jistě zkušená v podnikání máte jistě svou firmu a zaměstnance a víte, co všechno to obnáší aby jste zprostředkovala pracovní místo pro zaměstnance, zvlášť pro někoho komu přejete aby okrádal zaměstnavatle, který mu umožní mít práci. Řídíte se motem když to jde tak proč ne, že? Morálka dnešní doby je moc špatná a lidé jako vy to ještě podporují. Tak děkuji za příspěvek snad se vám ulevilo :potlesk:

Olos
Nováček 4 příspěvky 16.10.18 22:56

Děkuji všem ;)

medunka23
Kelišová 7145 příspěvků 16.10.18 23:26

@Olos jen se zeptám, ty nejsi ani vyucena v oboru?? Protože co ja vím, tak ti zivnostak bez školy v oboru, či garanta který toto má nedají. Hostinska činnost je vázána, nebo to tak alespoň bývalo. Takže pokud máš garanta, chce to probrat s ním. Mě třeba servirky v kavárně stelovaly kavomlynek aby davkoval méně a pak prodávaly kávu pod rukou atd atd, vždycky si něco najdou(podotýkám že takto to zkousely poté co jsem to převzala a jak postupně byly vyhazovane a já jim slapala na prsty, tak pak byl klid) ale věř že tě ocihnou okamžitě, asi bych si zkusila spíš najmout provozaka kterymu budeš věřit a osefuje ti to tam. A jen rada člověka který v pohostinství pracoval, s malýma detma si to fakt nedovedu představit a nedělala bych to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 23:44

Upřímně, nechápu, jak si někdo může otevřít pohostinskou činnost, když se ptá na takové kraviny. Přeji ti z celého srdce, ať se ti v podnikání daří, ale zrovna v tomto oboru krachuje u nás spousta hospod, restaurací, kaváren… Já jsem z oboru, dělám to léta letoucí a pokud se ptáš na takové prkotiny, tak věř, že už teď tě číšníci okrádají. Takové zařízení si mohou dovolit otevřít lidé, kteří mají zkušenosti, pracovali dlouho v oboru. A zrovna odevzdání tržby je to nejmenší

Lennysska
Nováček 1 příspěvek 17.10.18 10:53

U nás osobně to funguje tak, že večer číšník udělá inventuru, i s tržbou uloží do trezoru, druhý číšník ráno přijde, podle jeho stavu si zkontroluje stavy, pokud něco nesedí, hned to hlásí a řeší se to hned. Nechápu, proč si číšník nosí tržbu domů? Nebo co vede k tomu, že čekáte, než přijde do práce?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >