Reklama

Nova práce, šli byste do toho?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 13:54
Nova práce , šli byste do toho?

Ahojky předem se omlouvám za anonym :) chtěla bych jen poprosit o vaše názory co byste dělali vy. :) Jsem rok po mateřské, pracuji jako prodavačka v jednom malém krámku ve městě je to kousek od naší vesnice ale školu a školku máme jen tady takže děti vozime stejně do toho města. Naskytla se mi nabídka, u nás na vesnici máme krám s hospodou, bohužel do teď ji měl v nájmu jeden vetnamec a byla to hrůza, vše předražené a pivo v hospodě katastrofa. Vesnici máme docela velkou, lidí hodně a rádi chodí do hospody ale při tomhle pánovi už je to začíná štvát. Chtějí mu ukončit nájem a aby skončil. A teď k dotazu. Přemýšlím že bych to vzala místo pana, ještě s mojí mami ta by měla hospodu na starost a já krám. Takže bychom na to byly dvě. Tuhle práci mám ráda dělala jsem ji ještě i před mateřskou ale láká mě i tohle. Nájem je měsíčně 1000kc plus samozřejmě elektrika. Vím že to není žádná sranda, hodně starostí okolo atak. Co byste dělali vy, šli byste do toho? Tady se mám dobře, skvělou kolegyni ale pořád mě to vrtá hlavou. :)

Reklama

Reakce:

Ivčis
Závislačka 3744 příspěvků 10.10.18 13:59

Nešla, už by to nebylo do práce a s práce s „čistou“ hlavou. Ale pořád přemýšlet co kde udělat, vylepšit, opravit a já nevím co všechno. Někdo na to má jiný ne.

chrastitko11
Kecalka 471 příspěvků 10.10.18 14:03

Já bych si toho třeba šla .. :palec:

Premek_Orac
Závislačka 4307 příspěvků 10.10.18 14:04

Jestli si to trochu neidealizuješ. Obvykle je to totiž tak, že Vietnamci jsou schopní ekonomicky přežít i tam, kde to místní vzdali…
Ono na těch vesnicích to obce pronajímají takhle levně proto, že chtějí, aby to vůbec fungovalo. Nákupy lidi velké na vsích nedělají, to si zajedou do města. A v hospodách už prý také tolik lidí nesedává co dřív. Kolikrát si radši koupí lahvové (plastové) a pijí někde na lavičce nebo u někoho v garáži.
Na druhou stranu, pokud je vesnice na nějaké cyklostezce, nebo u nějaké navštěvované památky, tak je to obrovská příležitost udělat něco, co lidi potáhne.
Zlatý důl z toho ale lehce neuděláš a přátele si také nezískáš… Zvažuj pořádně.

eliskaj
Kelišová 5458 příspěvků 10.10.18 14:07

Do kramku - pokud je to větší vesnice, kde nějaký kupní potenciál je, bych klidně šla. Do hospody ne, to je řehole. Každy den třeba do půlnoci, o víkendu déle… ani omylem :roll:

Premek_Orac
Závislačka 4307 příspěvků 10.10.18 14:08

@eliskaj Na té hospodě, respektive na pití, uděláš větší marže, než na zboží v krámku potraviny - drogerie.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 14:16

Záleží jak moc to tam vyhovuje hygienickým předpisům, jak moc jste v tomto ohledu s mámou vzdělané a hlavně zkušené. Co vybavení? A bylo by to na ŽL - máte finance na to si o tam trošku předělat? Je to krásná představa, ale v realitě ti to ta úředničina dost zkomplikuje.

Máma má cukrárnu - jen výrobnu, ne posezení. A trvalo 12 let, měli jsme zdarma známou z hygieny i ČOI, než se to dotáhlo k dokonalosti a kolaudaci.

Budete potřebovat člověka přes účetnictví, dodavatele, výpomoc na smlouvu. Je to opravdu šílená byrokracie. Nájem je teda srandovní - ale co zahrnuje? Kdo bude za provoz zodpovědný?

Anonym - info o rodine

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 10.10.18 14:23

Já bych do toho šla co se týče krámku jsem taky z vesnice je pravda,že mi mladí si zajedeme radši do města, ale i tak chodíme tam pro chleba, žádný Hypermarket ani nic podobného nemají tak dobrý chleba jak tam, další věc co kupují je domácí knedlík z jedné firmy dovážejí a fakt je lepší jak ten klasický oschly a baleny :-) a důchodci atd radi u vás nakoupí :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 14:39

Vím že to není žádná idylka , spíš jde o to že tu práci mám ráda a baví mě to ne že bych z toho chtěla mít zlatý důl to ani tady u nás v Čechách na vesnicích nejde :D Spíš mám práve strach z toho že vím že to není sranda a abych pak nelitovala ale samozřejmě to nemůže nikdo dopředu vědět .

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 10.10.18 14:39

Kupovaný domácí knedlík?

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 10.10.18 15:07

S malým dítětem bych do toho nešla. Teď máš práci od…do a hotovo. Pak budeš mít od…do+mnoho hodin „papírování“ a hospoda? To samé, jen ve dvou nemáte šanci, když mamka onemocní budeš to muset vzít ty-nebo opačně a to je na mašli.

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 6 inzerátů 10.10.18 18:33

pro svuj klid i pro budoucí klid,zůstala bych tam kde jsi,už si tam zvyklá,stejně tam vozíš děti tak co :)

kacakaca
Závislačka 2556 příspěvků 10.10.18 19:37

Ani nahodou, mas zaplacene socialni (a ne minimalni), zdravotni, jistotu platu. To uz bys nezazila. Predpokladam, ze by ti nevyhovovalo nektery mesic sotva vydelat na naklady a mit nulovou vyplatu. Vetsine zkrachovalych v okoli zlomil vaz nepredpokladany vyvoj trhu a ja to vidim jako @Premek_Orac . Pred 30 lety by to bylo super, jak se zakazniky, tak s byrokracii.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >