Inzulínová pumpa X Kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anci.kolarova
Povídálka 43 příspěvků 11.12.18 18:10
Inzulínová pumpa X Kojení

Ahoj holky,
kamarádovi se narodil syn. Jeho partnerka má však cukrovku, kdy v sobě musí mít zavedenou inzulinovou pumpu.
Kamaráda trápí, že nechce kojit a ona mu tvrdí, že nemůže kojit kvůli inzulínu.
Víte o tom někdo něco? Může kojit? Nebude to mít negativní dopad na malého? Nebo je to naprosto v poradku? Mě tam nepřijde nic v nepořádku naše tělo i samo o sobě vytváří inzulín tak proč by měl vadit takto…
Děkuji za názory a zkušenosti

Reakce:
Lenka_Hal
Kelišová 6310 příspěvků 11.12.18 18:18

A cemu by to melo jako diteti vadit :D Vsichni mame v tele insulin. Kojeni je prospesne pro vsechny deti, vcetne deti matek s T1. Jedina slozitejsi vec bude jak zmenit basal insulin, protoze kojeni v tomhle funguje jako sport, snizuje glykemku, ale to at si poradi se svou doktorkou.

Lenka_Hal
Kelišová 6310 příspěvků 11.12.18 18:19
Anci.kolarova
Povídálka 43 příspěvků 11.12.18 18:24

@Lenka_Hal prý jim dělali rozbor mlíka v porodnici a údajně 70% mléka tvoří inzulín…něco mi říká, že to snad ani nemůže být možné aby ji budík pouštěl do těla tolik inzulínu aby nedostala šok a zároveň ho bylo tolik v mléce.

Aduš8
Závislačka 3039 příspěvků 11.12.18 18:29

Já si myslím,, že je to úplně jedno. Dotyčná zřejmě kojit nechce, ať je důvodem opravdu inzulin, či něco jiného. Sama nevím, jestli bych s takovou nemocí chtěla kojit, jde i o její zdraví. Tohle rozhodnutí by kamarád měl nechat na ní. :nevim:

Lenka_Hal
Kelišová 6310 příspěvků 11.12.18 18:33
@Anci.kolarova píše:
@Lenka_Hal prý jim dělali rozbor mlíka v porodnici a údajně 70% mléka tvoří inzulín…něco mi říká, že to snad ani nemůže být možné aby ji budík pouštěl do těla tolik inzulínu aby nedostala šok a zároveň ho bylo tolik v mléce.

To muselo dojit k nejakemu omylu:) 70% ceho? Vzdyt je to hormon, funguje ve velmi malych koncentracich. A hlavne, jde to pres zaludek. Kdyby clovek s diabetem mohl polknout tabletu s insulinem, nepicha se do krve. Je to peptid, v zaludku se nakouskuje…a nefunguje.

Lenka_Hal
Kelišová 6310 příspěvků 11.12.18 18:36

@Aduš8 Taky mi prijde, ze nechce kojit.

Aduš8
Závislačka 3039 příspěvků 11.12.18 19:01

@Lenka_Hal možná je to pro ni jednodušší výmluva, než každému vysvětlovat, proč kojit nechce.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13480 příspěvků 11.12.18 19:14

@Anci.kolarova to že nebude kojit at má jakýkoliv důvod není žádná katastrofa ne? kamarád by si to měl srovnat v hlavě a ty se přestat starat o to proč ona nechce

stonožka12
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 3 inzeráty 11.12.18 19:40

Diabetes je pro matku už tak dost závažné onemocnění, navíc kojení samozřejmě na produkci inzulínu/glukagonu velmi závisí. Jestli lékaři kojení nedoporučili nebo se na to matka necítí, rozhodně bych se do toho nepletla, už tak má dost starostí se svým zdravotním stavem. Tohle fakt není sranda.

veselamuchomurka
Povídálka 36 příspěvků 11.12.18 19:43

Teď budu asi hnusná, ale nedá mi to. Názor je ten, že je to věc dotyčné a zkušenost taková, že se na diabetes a jeho komplikace dá zemřít i v 21. století, pokud má paní inzulinovou pumpu, asi to není nic banálního. Kamarád může kojit sám, údajně to v některých kulturách šlo, najmout si kojnou, popř. je zde možnost adoptivního kojení - můžeš kojit i ty:)
Promiň tu ironii, ale myslím, že by to kamarád měl řešit především se svou paní, která teď má co dělat s miminem, a ne se sebelepší kamarádkou…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >