ivf dolpatky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
amilie
Kecalka 143 příspěvků 23.10.09 18:23
ivf dolpatky

:oops: ** Ahoj všíchný potřebovala bych poradít jsem ze všecho tak trošku s nervama v kyblu 2 listopadu jdu na vyšetření a čekam na první cyklus IVF a ja bych se chtěla zeptat nevite některa kolik se za to platí vím že pojíštovna hradí 3 cykly a doktor mi dneska řekl že tam jsou velke doplatky nevite některa za co se tam vše doplací děkují za odpovědí jsem stoho na nervy a abych se příznala mam taky hrozny strach a taky mi dela těžkou hlavu ti doplatky miminko si přejeme ale pohadali jsem se z manžele kvulí placení ma strach že to nezaplatí že to bude drahe pomoste některa co mate zkušeností s ivf a doplatkama děkují amča :oops: :oops: **

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jindřiš
Extra třída :D 10475 příspěvků 23.10.09 18:34

Ahoj, tak my jsme dopláceli za IVF 20 tisíc, prodloužená kultivace 2.500,–, zmražení embryí 5.000,–, doplatek za léky 4.500,–, ICSI 7.500,– a doplatek za katetr 500,–.

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 23.10.09 18:53

Amilie záleží na centru,jaké má doplatky.Nás IVF stála každé +- 16 000 (léky,ICSI,PK,As. hatching,doplatky za Utrogestan) + cesty
Tady před 4r v CAR Olomouc Cena
Doplatek za léky ke stim. 3 500,–
PK 3 500,–
AH 3 000,–
ICSI 6 000,–
Utrogestan cca 400,–
Cestovné ?
CELKEM 16 400,– + cesty

Před 3r (z toho máme Kačku)
Doplatek za léky ...............cca 1 500 - 2 000,–
PK...........­.............­.............­.3 500,–
ICSI .............­.............­..........6 000,–
AH...........­.............­.............­.3 000,–
Crinone .............­.............­.........62,–
Cestovné.....­.............­.............­....?
CELKEM cca 14 500,– + cesty

Uživatel je onlinejizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 23.10.09 18:58

u nas to bylo 20tis
soucasti byla prodlouzena kultivace, icsi, odber vajicek, narkoza, injekce na stimulaci vajecniku

a jenom bych dodala, ze pojistovna nehradi, ale spoluhradi

Extra třída :D 12681 příspěvků 23.10.09 19:04

jinak bez spoluplatby pojistovny to je cca 70 az 80tis

jenom muj osobni nazor, kdyz se ted hadate kvuli tomu, ze on nechce doplatit, tak o deti nestoji, muzes si myslet cokoli, je to muj osobni pohled na vec
pokud na to nejsou finance, tak se proste setri a ceka, coz je bezna praxe, malokdo muze jen tak dat ty penize, ale pokud se hada, ze do toho ty penize neda.....
no je to tvoje vec

jinak muzes jit na ivf bez prodlouzene kultivace a bez icsi a bez hatchingu, ale ty sance byvaji velice male a nac plytvat pokusem, kdyz pojistovna spoluhradi jen 3 pokusy a do 35let

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 23.10.09 19:12

ahoj, doplatky jsou všude odlišné, takže bych se spíše ptala na konkrétní pracoviště, kam míříš :wink:, ale orientaci sis mohla z odpovědí holek udělat

ps jizvík se spletla, hradí do 39 let :wink:

Extra třída :D 12681 příspěvků 23.10.09 19:18

Bori me v iscaru rikali do 35, ze to do 39 byvalo v roce 007

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 23.10.09 19:24

tak to je jizvi nějaké divné! 8O kdo ví, co za tím je :roll: , podle mě by pravdu řekli na pojišťovnách a ty se téměř neliší

jo a holčina z psychiky měla přes 35 let když stimulovalaa nikdo jí neřekl ani popel :!

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 23.10.09 20:04

Ahoj, co se tyce poplatku, levneji vychazi statni organizace nez privatni centra. Holky pisou ceny ktere jsou vcetne ukonu, ktere nejsou vzdy nutne, my jsme za vse platili 18 000 Kc, je v tom ale zahrnuta PK (prodlouzena kultiva) stoji cca 5000 Kc, ICSI cca 9000 Kc (dela se pri spatem spermiogramu), potom pero misto injekci cca 2000Kc (to je spis po pohodli), to je vse nadstandard. Bez nich vyjde IVF min.
To ze manzel nechce platit za procedury je divny pro me by to taky znamenalo ze dite nechce a penize jsou pro nej dulezitejsi.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 23.10.09 22:15

Aktuálně to má být do 40 let a poplatky za léky a nehrazené procedury jsou cca 20 až 30 tisíc. Podle délky stimulace a rozsahu a výběru léků. Každý CAR má většinou stránky, kde uvádí přibližný rozsah úhrad za léky a procedury jednotlivých typů oplodnění. Ještě se zeptám, možná blbě, ale IUI jste zkoušeli?

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 24.10.09 07:52

Ještě doplním, nevšimla jsem si, že by to někdo psal, ale je možné jít do stimulace s léky hrazenými pojišťovnou a pak za ně nedoplácíš nic. Akorát mají obtížnější aplikaci - ne do břicha ale do svalu, ale když nejsou peníze, tak se nedá nic dělat. Já jsem byla rozhodnutá pro tyhle hrazené. Ušetří se tím cca 5000,– . Jinak je pravda, že ve státních CARech je vše levnější, ale ne zas tak výrazně, je to v řádu stokorun.

Jinak u nás taky proběhlo hodně diskuzí na téma ceny IVF a není to proto, že by manžel děti nechtěl, ale proto, že je extrémně šetrný a vždycky u všeho hledá nejlevnější variantu.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.09 09:13
ahoj Amčo

Tak ja mam za sebou 3IVF prvni 2 pokusy staly20000(každy) a ted při 3 pokusu 27000:I když jsem mněla leky ktere hradí pojiš:tak mi doktor musel ještě dopsat 3 davky,protože moje vaječníky mněli malou reakci.A to co hradi POJ. jsem vyčerpala tak jsem doplacela 4500.Takže opravdu je třeba šetřit my šetřili cely rok.ono možne nějake zkladni IVF by vas vyšlo levněji.ale když už to člověk podstupuje je lepši si to dopletit:pravda je že ti nikdo nezaruči že se to povede.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.09 09:15
Re: ahoj Amčo
svadlenka píše:
Tak ja mam za sebou 3IVF prvni 2 pokusy staly20000(každy) a ted při 3 pokusu 27000:I když jsem mněla leky ktere hradí pojiš:tak mi doktor musel ještě dopsat 3 davky,protože moje vaječníky mněli malou reakci.A to co hradi POJ. jsem vyčerpala tak jsem doplacela 4500.Takže opravdu je třeba šetřit my šetřili cely rok.ono možne nějake zkladni IVF by vas vyšlo levněji.ale když už to člověk podstupuje je lepši si to dopletit:pravda je že ti nikdo nezaruči že se to povede.

2IVF bez uspěchu
3IUI bez uspěchu
3 IVF teď

arin
Kecalka 440 příspěvků 24.10.09 11:33

Jak už psaly holky přede mnou, hodně záleží na tom jaký si vyberete CAR a léky a taky na tom, co s Vámi je a co všechno budete muset podstoupit.
Já jsem byla před 3 lety v CAR u Apolináře. Měla jsem léky bez doplatku, mám sousedku zdrav.sestru, tak mi je každý den píchala. Prodlouženou kultivaci jsem neměla a za mražení si taky nic nepočítají, takže nás to stálo pouze náklady na cesty. Ještě vím, že ICSI se platí kolem 6 tis.

Máme doma 2letou holčičku :)

Mandlička
Závislačka 2653 příspěvků 24.10.09 13:09

Takže já má cenník který jsem si vyžádala na Obilném trhu tak před měsícem:

Dále máš nárok na tři pokusy IUI bez léků a na 6 s léky zdarma
Od 1.101997 se hradí nejvíše tři výkony IVF umělého oplození ženy ve věku od 18 do 38 let +364 dnů skoro 39 let je to stanoveno vyhláškou MZ ČR 493/2005/sb.

Cenník vše záleží na tom co vám doporučí a kolik je i vajíček . Kamarádka jsi raději nějaké léky na stimulaci připlatila bylo ji potom lépe. Jinak byla unavená a někdy měla pocit i ,že zkobuje a při lepších lécích tyto pocity neměla. Né na všem se dá zase šetřit. To raději šetřete na něčem jiném.
Cenník
Prodloužená kultivace: 4 000 kč
kryokonzervace embrií skaldováni 18 měs. 3 500kč
kryokonzervace spermatu skladování 18 mes. 3 000kč
další skladování embrií /spermií 100 kč/ měsíc
Rozmražení a příprava spermií 1 500 kč
Použití spermií dárce 1 000 kč
Vyšetření spermiogramu -samoplátce 600 kč
Ubytování 1 den bez stravy 230 kč
Stimulační protokol -konzultace 300 kč nevím zda na všechny či jen jedna konzultace během tohoto procesu
stimulační protokol s recFSH -konzultace 5 300 kč
asistovaný hatching -AH 3 500 kč
Intracytoplaz­matická injekce spermie do vajíčka 1až 3 oocyty á 2 000 tis
4 až 6 8 000
každý další 1 000
je třeba oplodnit všechny né je třeba dva protože nevíš jak se které bude dále vyvýjet.

Odběr blastomer na preimplantační genetickou diagnostiku PGD 10 000 a minule mi řekla ,že to může být i 35 000

kryoembryotransfer v četně rozmrazení 4 000kč
transferová souprava 1100 kč
fotodokumentace embrýí 100 kč
darované oocyty -úhrada dárkyni 10 000kč
darovaná embrya -úhrada dárcům 12 000 kč
navitní cyklus monitorování nestimul. cyklus s odběrem oocytů 11 000 kč
MESA/TESA 11 000 kč.

Takže mi na to taky nemáme musíme na to našetřit ,ale i přes to chci aspon po dobu šetření podstoupit nějakou inseminaci i když jak tvrdí ,že je malá pravděpodobnost .ale i zázraky se přeci dějí.
Já počítám že je dobré mít aspon 60 000 tis.
Nikdy nevíš co přeně budeš muset platit nevíš jak to bude dál a pak je blbé ,že v půlce dojde k vyčerpání financí.
Snad je to již vše.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >