Ivf duben 2021

150
18.3.21 14:42

Ivf duben 2021

Ahoj :lol: Zakládám skupinu pro ivf duben. Takže koho to čeká, šup sem 💪
Mě čeká dlouhý protokol a naše první IVF 🙃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.3.21 16:08

Ahoj, já momentálně stimulují na krátký protokol, tak by se to mělo stihnout březen /začátek duben. Taky mě čeká 1 ivf, anonym nikdo to neví

• Citovat
  • Nahlásit
235
18.3.21 16:27

Ahoj, také se přidávám, jen ještě nevím přesnou formu - na jedné klinice navrhují IUI, případně IVF s krátkým protokolem, a na druhé rovnou IVF s dlouhým protokolem. Jsou to dva zcela odlišné názory, tak pořád nevíme :nevim: Každopádně za 4 dny bych měla začít se stimulací v případě dlouhého protokolu.
Máte nějaké zkušenosti co zvolit se špatným spermiogramem (špatná morfologie a fragmentace DNA, jinak ok) a pravděpodobně s PCOS? Fakt nevím, jestli dlouhý nebo krátký, všude tvrdí, že ten jejich je nejlepší. A IUI moc nevěřím, nebo mám? :)

Jinak všem přeji, ať to vyjde hned na první pokus a je vše v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 16:55

Ahoj, u nás chyba taky u manžela, špatná morfologie 0-1%, počet a pohyblivost má dobrý. U mě by chyba být neměla. Máme za sebou 1×iui a teď začínám stimulovat 3 den, mám krátký protokol. Za 8 dní kontrola a pak se uvidí

• Citovat
  • Nahlásit
150
18.3.21 17:05

No IUI máme za sebou 5× bez výsledku… Takže osobně bych do toho už nešla, přeci jen to ivf je trošku jistější.
Jinak my máme připlacené ICSI ( manžel má líný spermie a já ty mrzáky díky alergii na spermie je zabiju) :D poté prodlouženou kultivaci, asistovaný hatching a embryoglue… Stimulovat začnu až přijde ms, nějak kolem konce března ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
20.3.21 10:33
@rottmii píše:
No IUI máme za sebou 5× bez výsledku… Takže osobně bych do toho už nešla, přeci jen to ivf je trošku jistější.
Jinak my máme připlacené ICSI ( manžel má líný spermie a já ty mrzáky díky alergii na spermie je zabiju) :D poté prodlouženou kultivaci, asistovaný hatching a embryoglue… Stimulovat začnu až přijde ms, nějak kolem konce března ;)

A když máš dlouhý protokol, tak to začínáš už nějak před MS?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
20.3.21 11:54

@Janule84 Nene, 1-3 se mám dostavit na ultrazvuk a dostanu léky 🙃 Ty jsi v jaké fázi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
20.3.21 22:15
@rottmii píše:
@Janule84 Nene, 1-3 se mám dostavit na ultrazvuk a dostanu léky 🙃 Ty jsi v jaké fázi?

Já čekám rovnou na konec března. Stavím se pro léky a měla bych začít brát začátkem dubna 2. DC. Předpokládám, že tedy krátký protokol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
20.3.21 22:16

Dlouhý protokol jsem myslela že je léčba ještě cyklus před samotnou stimulací. Jestli taky začneš 2 DC a uprostřed cyklu dojde k OPU, tak bys taky měla mít krátký, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
20.3.21 22:20
@rottmii píše:
Jinak my máme připlacené ICSI ( manžel má líný spermie a já ty mrzáky díky alergii na spermie je zabiju) :D poté prodlouženou kultivaci, asistovaný hatching a embryoglue… Stimulovat začnu až přijde ms, nějak kolem konce března ;)

Je zvláštní, že vám nerozmlouvali IUI. Se špatným spermiogramem je šance přece mizivá.
My máme prodlouženou kultovaci a metodu ICSI v základním balíčku bez příplatku teda :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
20.3.21 23:04

@Janule84 Mám dlouhý, v prostřed cyklu bude další ultrazvuk a někde na konci měsíce bude OPU. Jinak to IUI bylo v jiném caru, soukromém, kde se za 1 IUI platilo 1.000,– takže to pro ně byl kšeft se špatným apwrmiogramem 🙃 teď jsme změnili car kde řekli, že to IUI je zbytečne v našem případě, že by se mohlo zadarit ale třeba i za klidně dalších X let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
21.3.21 09:18

První ivf

Ahoj holky přidávám se :D příští týden má přijít MS takže sice začnu se stimulací už v březnu, ale vše podstatné se odehraje v dubnu. 18.3 jsem byla v Gennetu u Dr. Rožníčkové a dostanu krátký protokol. Byla jsem 3× na IUI, ale neklaplo to. Manžel má azoospermii takže jsme odkázáni na dárce. Ani operace Tesa/Mesa nám nebyla doporučena protože maximální šance na nález spermií byla 5-10% což jsme se rozhodli, že je zbytečně a manžel sám navrhl dárce. Budu mít pergoveris 125j a hned 6-7 den ultrazvuk protože doktorka říkala ze mám velkou zásobu vajíček a jsem mladá (26 let) takže jsem riziková na OHSS :? poté se přidá cetrotide :) už mám doma i otrivelle a amelgen globule progesteronu. Budeme mít prodlouženou kultivaci a ICSI kvůli dárcovských spermiim které jsou zamrazene. Více si platit nebudeme, protože už tak nás to bude stát 28 tisíc a jsem zdravá takže paní doktorka říkala ze ty další metody jako embryoglue a neustálý monitoring embryí zvyšuje šanci o 3% tak první IVF zkusíme jen s tím co nám doporučila :) půjdu na neschopenku pracuji jako sestra na onkologické ambulanci a nejsem očkovaná všude byli takové informace různé o tom očkováni že jsem se toho bála. Takže nechci se zbytečně vystavovat riziku covidu. Tak přeji všem mnoho zdaru a omlouvám se za dlouhý příspěvek a doufám ze mě vezmete mezi sebe :srdce: :* strašně jsem se těšila až se budu moci přidat do skupiny ivf a konečně jsem se dočkala. :dance: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
21.3.21 09:40

@Misagom Ahoj a vítáme tě 🙃 Tak jak jsi na to vše připravena a náladěna? Já se docela těším až to cele vypukne, ale samozřejmě to se může ze dne na den změnit až člověk bude čekat na tohle pak čekat na tohle… :lol: Jinak mně je taky 26 :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
21.3.21 09:48

@rottmii no jako to čekání na vše je hrozny to je pravda. My jsme pravé od posledního IUI které bylo v prosinci šetřili protože jsme museli udělat rekonstrukci koupelny nutné takže jsem 3 měsíce čekala než budeme mít rádoby dostatek aby jsme to zvladni :nevim: :dance: já jsem naladěná dobře těším se na to ze už jsme zase o krok blíž ale mám z toho samozřejmě respekt a přece jen nevim co ty hormony mi udělají :D ale doufám ze budu reagovat dobře a bude vajíček dost :oops: a ještě nikdy jsem nebyla na neschopence a jsem ten typ člověka který nechce nechat holky v práci ve štychu :think: ale nedá se nic dělat a vím že mě ještě podpoří :palec: chci to mít v klidu a jsem i rada ze v téhle hrozné době mužů zůstat na chvíli doma :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
21.3.21 10:28

@Misagom a je to tvoje první mimčo? 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu