Ivf jaký je postup?

13
30.12.19 08:30

Ivf jaký je postup?

Jsem tady nová a četla jsem si vaše zkušenosti a názory na Reprofit Olomouc. S přítelem chceme mimi a taky se nám nedaří. Měla jsem tak 4roky zpět mimodelozni tehu a přitom mi vzali vejcovod. Jeden mám, ale nejspíš nefunguje jak má. Byla jsem na laparo a prej pruchodny je, každopádně se nám nedaří a to už přes půl roku beru hormony clostilbegit a utrogestan plus si nechávám píchnout injekci na ovulaci. No každý měsíc stejná „pohádka“ a nic. Tak doktor říkal, že tomu dáme čas do jara a pak už to nebudeme nadále lámat… Já se chci zeptat, zda musim čekat až mi doktor řekne ať někam jdu nebo zda se můžu objednat třeba už teď já sama.. Netuším jak to funguje a bojím se, že když se někde objednám sama, že mi pak třeba pojišťovna nic nezaplatí.. Moc děkuji za každou odpověď a přeji hezký večer ???? ???? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52917
30.12.19 08:36

Nemusíš čekat a můžeš se objednat sama kam chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
30.12.19 08:36

Môžeš sa kľudne objednať sama, ale na prvý termín sa aj tak čaká dlhšie (no ako kedy), ale myslím že v CAR aj tak čítal všetku dokumentáciu od mojho Dr. Vtedy zhodnotil že môj Dr spravil všetko čo mohol a jediná možnosť je IVF. Ale predtým si ešte oni spravili všetky možné vyšetrenie, na výsledok sa čakalo skoro mesiac

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
30.12.19 08:46

A udelal nejdriv nekdo manzelovi spermiogram, nebo se cpes akorat tim clostillem? Nemusis na nic cekat a muzes se objednat sama do caru i bez doporuceni. Na úhrady od pojistovny to nema zadny vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
30.12.19 08:58

@Delie93 a manzel/pritel co? Pisete porad o sobe a o nem nic a bez nej to nejde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2090
30.12.19 09:32

@Delie93 Pozor na ten clostil, muze se brat maximalne 6× za zivot a pak uz ne, tak abyste si zbytecne nevyplacali pokusy s nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
30.12.19 10:51

@Cenarius přítel má za sebou spermio a všecko v pořádku. Kdyby ne, tak to tady samozřejmě napíšu a uvedu na pravou míru. Přítel bral taky nějaké kapky a vitamíny. Každopádně nic se neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
30.12.19 12:09

Každopádně moc všem děkuji za odpověď. Chtěla jsem vědět jak to funguje.. Mě je 27 a přítel o 10 let starší, takže už bychom opravdu byli vděční, kdyby se to podařilo. Pořád tajně věřím, že se to do toho jara povede a my nebudeme muset na žádné umělé oplodnění jít. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
30.12.19 12:42

@Delie93 hlavne to moc nehrot. Ono sa to aj tak väčšinou podarí, až keď to úplne vypustíš z hlavy, budeš riešiť né veci, nebudeš dodržiavať žiaden režim, s čistým svedomím si dáš večer fľašu vína, prestaneš počítať plodné neplodné dni a už vôbec nie teplotu a pod. krávoviny… užívaj si sex a vôbec to nerieš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
30.12.19 14:44

@Delie93 a chodíš ještě před ovulací na kontrolu ultrazvukem, nebo ti jen píchnou injekci a nikdo nic nezkontroluje? Pak by bylo braní clostíku celkem zbytečné, když by jsi nevěděla, jak na něj reaguješ a hlavně jak někdo psal, je to možné brát jen 6 cyklů! Já ho brala jen dva cykly, protože při kontrole na utz mi po něm vždy narostl jen jeden folikul, a to jsem brala tu nejvyšší dávku a stejný výsledek jsem měla i bez něj.
Na víc v CAR ti můžou kromě IVF nabídnout i IUI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
30.12.19 21:17

@boruvkay ano, chodím vždy 12DC na ultrazvuk ale poslední dobou se mi už 2× udělaly cysty a foliky jsem tento měsíc měla jen 2 a na druhé straně nic. Prostě čím dyl to beru tím víc mi přijde, že to je zbytečné.. Další prášky jsem se rozhodla že už od ledna neberu… Beru to dyl než půl roku. Měla jsem sice jeden měsíc vynechání kvůli laparo, ale jinak zase beru.. Myslím si, že cpát do sebe stále hormony taky není vůbec dobre. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
30.12.19 21:36

@Delie93 přesně tak, a zrovna tohle je docela pěkné „svinstvo“ a pokud ti to stejně moc nezabírá nemá to cenu. Objednej se co nejdřív do CAR tam mají i jiné léky než tohle. Drží palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
30.12.19 21:52

@boruvkay
Svinstvo to tedy je. Že začátku to byly hrozné výkyvy nálad, nastalé nafoukle břicho, to mívám do teď, někdy menstruace tak šílená, že nevím co bolesti dělat, jindy o ní člověk neví. Prostě totálně rozhozena… Teď na vše kašlu, je to už unavujici. Raději zkusím najít lepší pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
31.12.19 03:27

@Delie93 Normálně vás do IVF Clinic Olomouc (předpokládám ze myslíš tuto kliniku) sama objednej na konzultaci. Pokud je ti jedno, ke kterému lékaři, termín muze být brzy, dle mých zkušenosti do par dni. Zřejmě budou chtit udělat hormonální profil a spermiogram. Ale pokud mas nějaké aktuální výsledky, vezmou je, prip. doplní, co budou chtit. Jestli už to řešíte dlouho, opakovane uzivani Clostylu a plánovaný styk nepomohlo, na nic bych nečekala. Muze se třeba zkusit inseminace než se přistoupí k IVF.

A ještě něco k tomu omezenému uzivani Clostylu, lékaři mi řekli, ze ano, musí to být u něho vyloženě takto napsáno, protože jinak by to ženský užívaly, jak lentilky, dokonce si samy zvyšovaly davky s tím, ze to bude uspesnejsi… Neznamená to ale nutne, ze by Clostyl nemohl být užíván i vícekrát za život, než jen 6×. V CAR ale spis využívají jiné léky. Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
31.12.19 08:01

@olomoučanda ivf clinic je něco jiného než reprofit, ne? Teda nejsem si moc jistá, ale zdá se mi, že jsem to pár dní zpět četla.. Každopádně moc děkuji za odpověď :-) po Novém roce se objednám. Už nechci víc čekat. Nechci mít mimi jen jedno, protože sama jsem jedinacek, ale kdyby to jinak nešlo, tak budu samozřejmě vděčná i za to jedno. Říkám si, že když clostil na mě nijak nepůsobí je zbytečné se ním cpát. Od zítra ho mám opět začít, ale řekla jsem ne.. Buď se poštěstí i bez něj a nebo si pak nechám pomoct jinak. Chci ať mě vyšetří a řeknou víc. Spermio máme. Takže přítel je z (obliga). Prostě 4roky od mimodelozniho se ne ne zadarit.. Přijde mi to už divné :( ale věřím, že se jednou toho prcka dočkáme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat