IVF od prvního kroku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alice 20tiprocentní
Stálice 81 příspěvků 25.07.19 07:38
IVF od prvního kroku

Ahoj, nikde v diskuzích jsem nenašla - chtěla bych poprosit o radu, co se bude dít, když mi v CARu po rozhodnutí, že se vrhneme na IVF, Dr. řekl, abych přišla 20.den cyklu. Mám za sebou laparoskopii kvůli průchodnosti vejcovodů, spermio máme ok, genetická vyšetření také ok, jsme po třech neúspěšných IUI. Můžete prosím sdílet své zkušenosti z tohoto úplného začátku IVF? Děkuji :mavam:

Reakce:
Pajka89
Závislačka 2602 příspěvků 25.07.19 07:57

Ivf vetsinou zacina jednim platickem antikoncepce, ktere zacnes brat zacatkem menstruace. Po trech tydnech ji vysadis a zacina hormonalni stimulace v injekcich. Priblizne prvnich pet dni jenom na rust vajicek, pak se k tomu pridavaji dalsi injekce proti jejich predcasnemu prasknuti a uplne nakonec se pichne Ovitrelle na jejich dozrani. A do nejakych 36ti hodin musi byt Opu. To je jenom obecne, jak to asi vypada. Kazda zenska v tom muze mit ruzne obměny na miru.. Taky to muze trvat ruzne dlouho, podle zvoleného protokolu.

Freya10
Kecalka 461 příspěvků 25.07.19 08:06

Ahojky,
absolvovala jsem IVF jednou a nejsem žádný expert, tak mohu jen popsat, jak to bylo u nás :D.
Měla jsem krátký protokol = začala jsem si píchat Gonal druhý den cyklu a průběžně, co tak 3 dny chodila na kontrolu růstu folikulů. Podle toho mi paní Dr. korigovala trvání píchání Gonalu, po cca 8 dnech se přidal Cetrotide (tedy pár dní dvě injekce naráz) a po 11 dnech jsem si píchla Ovitrelle.
Za cca 36 hodin po píchnutí Ovitrelle byl odběr vajíček (tedy Ovitrelle jsem píchla v pondělí večer a odběr byl ve středu). Mezitím se již nic neaplikuje (už žádné injekce po Ovitrelle).

Odběr vajíček byl v krátké analgosedaci.
V našem Caru to bylo tak, že přijdeš ráno na lačno, převlečeš se do svojí noční košilky. Přijde tvůj Dr., vše ti vysvětlí. Pak jdeš na sálek, lehneš si na kozu, napíchnou ti kanylu a anestezioložka ti znovu popíše, co se bude dít. Pak ti dají dýchnout plyn a usneš. Mezitím Dr. přes pochvu odebere vajíčka. Trvá to max. 10 minut a hned na sálku tě zase probudí. Já se po tom cítila krásně odpočatě a ve skvělé náladě :lol:. Pak si 2 hoďky pro jistotu poležíš na pokoji a je doporučeno hoooodně pít. Hodně pít a hodně bílkovin je potřeba i následující další dny. Klidně si kup i Protifar (bílkovinný prášek) a přidávej si ho do jogurtu/pití/kamkoliv - je to prevence hyperstimulačního syndromu.
Partner dorazí ráno s tebou a zatímco ty se připravuješ na odběr, tak on „odevzdá“ spermie ;).

Pak jdeš domů a každý den si voláš, jak dopadlo oplození, kolik je embryí, jak se jim daří a podle toho se s embryoložkou domlouváte, kdy bude transfer. Pokud nejsou komplikace (u tebe hypertimulační syndrom, nebo nejste domluveni předem na KET - tedy zamražení embryí a transferu až v pozdějších cyklech, tak se většinou 5 den (prodloužená kultivace) jde na transfer.

Transfer probíhá za plného vědomí, opět v košilce, opět na koze a opět na sálku a po něm se v našem CARu zůstává asi 30 minut ležet. Není to vůbec cítit a není to nic nepříjemného. Pak se jde domů a po 14 dnech test + krev.

Toť má zkušenost :mrgreen:

Alice 20tiprocentní
Stálice 81 příspěvků 25.07.19 08:26

@Pajka89 Díky! To je zajímavé, tak teď jsem aspoň připravená i na to, že nezačnu stimulovat hned další cyklus (jak jsem si myslela), ale ještě se to může o jeden posunout tou antikoncepcí jak píšeš.

Alice 20tiprocentní
Stálice 81 příspěvků 25.07.19 08:31

@Freya10 Díky za hezký detailní popis, nikde jsem to takhle hezky sumarizované neviděla :) Sestřička mi říkala, že doktor nejčastěji dává dlouhý protokol, což se detaily teda dozvím asi na další návštěvě. Můžu se zeptat do jakého CARu jsi chodila? A mělo to u tebe dobrý konec?

Lentilkaaa83
Závislačka 3241 příspěvků 25.07.19 08:31

Mela jsem stejný protokol. Byla jsem v dubnu 20 DC mi pichali injekci na utlumení vaječníků. Do 14 dnů by měla přijít ms. A pak jsem sla myslím 3 DC na kontrolu a dostala léky na stimulaci. Gonal a prednison. Cca co 3, 4 dny kontrola jak rostou folikuly. 12 dnů od začátku stimulace naplánovaný odběr, před ním ještě injekce ovitrele, pak 5 dni kultivace. Nam každý den z laboratoře volala jak na tom embrya jsou a nakonec transfer :) asi den před transferem a v den transferu se doporučuje čerstvý ananas na podporu uhnizdneni. Nejdůležitější je ten střed :) pak už jen čekáš 14 dni na výsledek

Brokolicee
Stálice 90 příspěvků 25.07.19 08:32

@Alice 20tiprocentní Ahoj, já jsem byla okolo 20. dne cyklu jen na ultrazvukové kontrole, zda nemám nějakou cystu apod. a hned pak 2. den menses jsem začala se stimulací. Hodně štěstí :hug:

Reaskiller
Kelišová 6114 příspěvků 25.07.19 08:51

@Alice 20tiprocentní Nechci nejak negovat @Pajka89 nebo neco podobneho - to neni zamer ale o antikoncepci teda slysim poprve.. Ja dosla do centra, udelali krevni testy + UTZ, pak jsem vyfasovala Gonal a zacala aplikace.. :) zalezi jaky mas protokol - jestli dlouhy nebo kratky :) je to docela jednoduchy proces..neni se ceho bat :)

Alice 20tiprocentní
Stálice 81 příspěvků 25.07.19 11:43

@Reaskiller @Brokolicee @Lentilkaaa83 Holky moc díky, tohle jsem přesně potřebovala! :palec:

Freya10
Kecalka 461 příspěvků 25.07.19 12:57

@Alice 20tiprocentní
My chodili do centra asistované reprodukce přímo v UPMD (tedy Podolské porodnici). Rodila jsem tam první dceru, byla jsem tam na revizi po loňském ZT a tak jsem tam šla i do CARu, protože jsem s touto nemocnicí ohromně spokojená ;).
Nu a na první pokus IVF a první transfer se zatím daří - jsem teď 23.tt a miminko krásně kope :D.

Jestli můžu ještě poradit, tak já dost podcenila právě prevenci toho hypertimuláku, protože jsem byla ukolíbaná tím, že nepatřím do žádné rizikové skupiny (je mi 31, nemám PCOS, měla jsem celkem 12 folikulů, což není tak moc, před transferem absolutně bez problémů, žádné bolesti podbřišku, nic…) a tak jsem nedbala moc na to pití a bílkoviny… no a jak začalo po transferu a uchycení růst hcg, tak jsem 5 den po transferu byla přijata na 3 dny k hospitalizaci právě s vcelku rozjetým pozdním ohss… nicméně 3 dny kapaček (zavodňování), bílkovinné stravy +injekce Fraxiparinu a začal velmi rychle mizet a po 14 dnech poctivého pití a bílkovin byl pryč ;). Lepší je ovšem to samozřejmě podchytit dřív, fakt pít a cpát se bílkovinama a třebas v případě, že vypadá, že bude hrozit, tak radši transfer (KET) až v dalším cyklu… ;)

Váš příspěvek
Reklama