IVF vyšší věk

Anonymní
2.2.21 17:14

IVF vyšší věk

Omlouvám se za anonym. nechci, aby o tom někdo věděl a chodí sem známí.
Rozhodli jsme se, že do toho půjdeme.
Děti už máme, jen jsme jich vždy chtěli více a rodinná situace nedovolila snažit se odalší dříve. No a teď je mi 36(manželovi o pár let více) a už to nějakou dobu nejde.
Manžel už byl na spermiogramu a má ho ukázkový.
U mně zatím také žádný problém nezjištěn, kromě malé ovariální rezervy.
Tak jsme se vzhledem k času rozhodli pro IVF.
Mladší už nebudu. A jak to všude začínám číst, tak začínám mít obavy.
Vzhledem k věku budu mít genetiku embrií, mám strach, že nebude co zavádět a pokus na pojišťovnu pryč.
Ale někde jsem četla, že pokud nedojde k zavedení, tak se dá žádat o to, aby se pokus nepočítal.
Je to pravda? Vůbec se v tom nevyznám, chtěla jsem věřit doktorům, ale začínám se děsit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2980
2.2.21 17:23
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym. nechci, aby o tom někdo věděl a chodí sem známí.
Rozhodli jsme se, že do toho půjdeme.
Děti už máme, jen jsme jich vždy chtěli více a rodinná situace nedovolila snažit se odalší dříve. No a teď je mi 36(manželovi o pár let více) a už to nějakou dobu nejde.
Manžel už byl na spermiogramu a má ho ukázkový.
U mně zatím také žádný problém nezjištěn, kromě malé ovariální rezervy.
Tak jsme se vzhledem k času rozhodli pro IVF.
Mladší už nebudu. A jak to všude začínám číst, tak začínám mít obavy.
Vzhledem k věku budu mít genetiku embrií, mám strach, že nebude co zavádět a pokus na pojišťovnu pryč.
Ale někde jsem četla, že pokud nedojde k zavedení, tak se dá žádat o to, aby se pokus nepočítal.
Je to pravda? Vůbec se v tom nevyznám, chtěla jsem věřit doktorům, ale začínám se děsit.

No, pokus se nebude pocitat, pokud z vlastniho zaplatite IVF centru veskere naklady na uskutecnenou lecbu vcetne leku (ale to bude hodne desitek tisic). Takze vlastne skoro cele IVF, to se nevyplati. Smysl to ma jen v pripade, pokud nedojde k odberu vajicek a domluvite se na zaplaceni pouzitych leku (coz muze byt 10-20 tis. mozna i vice). Tak nekdy ty pokusy vycerpat „musite“, 4 nejsou malo… Cim pozdeji zacnete, tim horsi bude sance.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 17:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
2.2.21 17:25

Ahoj, myslím, že nejde… nejdražší na tom jsou ty léky, to leda že by sis to pak zpětně proplatila v CARu a oni to s pojišťovnou vyřídili, aby ti ten pokus vrátila, ale nevím, jestli to tak jde. Každopádně i za léky, které by na tebe neúčinkovaly, zaplatíš bez pojišťovny třeba 20tisíc. Plus punkce a laboratoř za oplodnění a ta genetika… Samotný transfer ja na tom prakticky to nejlevnější;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4197
2.2.21 17:36

Jestli má tvůj chlap spermiogram ukázkový a u tebe je vše ok, tak bych zatím do IVF nešla. Zkusila bych to třeba rok s asistencí CARu - ale bez IVF. Nám to takhle vyšlo a bylo mi víc než tobě. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
2.2.21 17:45
@Whitedog píše:
Jestli má tvůj chlap spermiogram ukázkový a u tebe je vše ok, tak bych zatím do IVF nešla. Zkusila bych to třeba rok s asistencí CARu - ale bez IVF. Nám to takhle vyšlo a bylo mi víc než tobě. Držím palce!

tak píše, že má nízkou ovariární rezervu, takže by se dočkat taky nemusela…ale záleží, jak moc nízké ty hodnoty má…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 17:49

My už se snažíme dva roky a léky mám objednané za 35 tisíc.
Takže kdyby to bylo těch 20, tak jsem ráda.
Už mi dělali dvakrát ultrazvuk a vypadá to, že budu mít pod 10 folikulů., spíš méně, když si vezmu, kolik se jich oplodní, vydrží do 5.dne, a pak ještě genetika…
Začínám to vidět dost negativně.

• Citovat
  • Nahlásit
459
2.2.21 18:04
@Anonymní píše:
Už mi dělali dvakrát ultrazvuk a vypadá to, že budu mít pod 10 folikulů., spíš méně, když si vezmu, kolik se jich oplodní, vydrží do 5.dne, a pak ještě genetika…

V tomhle věku je pod 10 normální a i kdyby bylo 5vajíček, je to pořád pěkný množství. Koneckonců na otěhotnění stačí i jedno, takže klid, nemáš žádný důvod se stresovat, že vám to nevyjde;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 18:09

Jo a vyplňovali jste souhlas s léčbou v době pandemie?
Je tam otázka na to, zda jsme to prodělali.
Já jo a chtějí nějaké potvrzení o vyléčení. Snad kdybych nebyla vyléčená, tak mám neschopenku. Taky po vás něco takového chtěli?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 18:49
@Anonymní píše:

I od mladé (23,25) dárkyně je většinou 8-10 vajíček a z nich 3, max 4 embrya. Kvantita není kvalita.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 18:54
@Anonymní píše:
I od mladé (23,25) dárkyně je většinou 8-10 vajíček a z nich 3, max 4 embrya. Kvantita není kvalita.

To se mám ve svých 36 teda na co těšit.
Jinak říkali mi o odběru vajíček tak 12. nebo 13. den.
Je to jistota nebo to může být úplně jinak? Mám menší problém, že se v podstatě nemůžu v určitém období uvolnit z práce a tento měsíc je to(menstruace a začátek stimulace) fakt téměř na den ty 3 dny, kdy mi volno nikdo nedá a pokud bych si vzala neschopenku, tak bude moje pracně vybudovaná pozice v práci a pozdější návrat po rodičovské-narozdíl od některých podniků tady zpět po rodičáku obvykle berou, v podstatě v háji.
Pokud není člověk na smrt nebo v dnešní době nemá COVID, tak v té práci prostě 3 dny dovolenou nikdo nedostane a plánované lékařské zákroky jsou vyloučené.

• Citovat
  • Nahlásit
20202
2.2.21 20:04

Já to podstupovala v pětatřiceti. Punkci jsem měla až 16den, takže se na ten 13.den moc neupínej. Z devíti folikulů mi zbylo jedno zdravý embryo. Ujalo se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 20:13
@Janli píše:
Já to podstupovala v pětatřiceti. Punkci jsem měla až 16den, takže se na ten 13.den moc neupínej. Z devíti folikulů mi zbylo jedno zdravý embryo. Ujalo se.

Tak to je totálně v háji. To budu muset na půl roku odložit, než se mi ten cyklus posune tak, aby mi nehrozilo, že zasáhne do těch 3 dnů. To jsem v práci od 6 do 5 minimálně.
V centru se o něčem jiném než 12 nebo 13 nikdo nezmiňoval, takže mě to napadlo až poté, co jsem tady četla třeba 14. den.

• Citovat
  • Nahlásit
459
2.2.21 21:21
@Anonymní píše:
Tak to je totálně v háji. To budu muset na půl roku odložit, než se mi ten cyklus posune tak, aby mi nehrozilo, že zasáhne do těch 3 dnů. To jsem v práci od 6 do 5 minimálně.
V centru se o něčem jiném než 12 nebo 13 nikdo nezmiňoval, takže mě to napadlo až poté, co jsem tady četla třeba 14. den.

Já zas měla jednou odběr 11. DC, takže na to fakt nespoléhej.
Hele, podle mě v práci jsme každej postradatelnej. Já bych se na práci rozhodně neohlížela, neschopenku ti zakázat nemůžou, ne? Nedá se to nějak lidsky domluvit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20202
2.2.21 21:23
@Anonymní píše:

Ale on ti nikdo nezaručí, kdy bude opu. To je prostě nevypočitatelný. Nikdo předem neřekne, jak dlouho budou folikuly dozrávat. Prodloužit se to dá o nějakou dobu cetrotide. Zeptej se v caru. Hele a víš o tom, že můžeš mít takový bolesti, že se nepostavíš na nohy a budeš potřebovat neschopenku? Já byla vyřazená z provozu tři dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 18:53
@akleticu píše:
Já zas měla jednou odběr 11. DC, takže na to fakt nespoléhej.
Hele, podle mě v práci jsme každej postradatelnej. Já bych se na práci rozhodně neohlížela, neschopenku ti zakázat nemůžou, ne? Nedá se to nějak lidsky domluvit?
Neschopenku nemůžou zakázat nikomu, ale pokud ji budu mít na den jeden z těch tří, tak to bude prostě průšvih.
@Janli píše:
Ale on ti nikdo nezaručí, kdy bude opu. To je prostě nevypočitatelný. Nikdo předem neřekne, jak dlouho budou folikuly dozrávat. Prodloužit se to dá o nějakou dobu cetrotide. Zeptej se v caru. Hele a víš o tom, že můžeš mít takový bolesti, že se nepostavíš na nohy a budeš potřebovat neschopenku? Já byla vyřazená z provozu tři dny.

Nevím o tom, od nikoho jsem nic takového neslyšela včetně lékařů na dotaz.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat