Nezralá vajíčka po OPU

145
1.2.21 21:55

Nezralá vajíčka po OPU

Ahoj všem,
jsem po prvním IVF, k ET nedošlo, jelikož ze 18 folikulů našli 6 vajíček a všechna vajíčka byla nezralá.
Měla jsem krátký protokol 225 Pergoveryl, 2× Cetrotide a dvojitá dávka Ovitrelle.
OPU 10. den.
Máte někdo podobné zkušenosti a rady?
Bohužel jsem takto přišla o jednu možnost kompletního IVF :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
639
1.2.21 22:25

První IVF bývá takové zkušební, velmi často. Jak vidíš v podpisu, u nás to samé. Teď se podle toho třeba zařídí a nadávkujou jinak.. držím palce, rada na to asi není, ale určitě si s tím poradí v centru :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 22:35

Stalo se mi téměř totéž. Méně vajíček, většina nezralá. Lékař navrhl, že mi udělá minimální stimulaci, píchnu si Ovitrelle a OPU provedeme o hodinu později, než se má. Fungovalo to, ale byla jsem připravena i na variantu, že budeme muset experimentovat vícekrát (30 minut, hodinu a půl…). Hodně štěstí!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 06:48

Stalo se mi totéž v jednom CAR, kde jsem měla 10 vajíček a pouze 2 zralé, ale hodně špatné kvality. Přešli jsme do jiného CAR a tam mi pan doktor vysvětlil, proč se to stalo. V prvním CAR mi řekli, že za to může reakce mého těla na stimulaci, ale není tomu tak. V druhém CAR mi řekli, že to totálně podělali, dle stimulačního protokolu jsem píchala Pergovaris a až 8 den jsem dostala injekce Orgalutranu aniž by mi někdo vzal krev a zkontroloval hladiny hormonu, a to je údajně špatně a Orgalutran jsem dostala podle všeho moc pozdě, že je to běžná praxe, že se první IVF zkouší, a buď se léky na zastavení ovulace píchnou včas nebo ne, u někoho to vychytají u někoho prostě ne - je to loterie, kdy dost často dojte k tomu, že jsou vajíčka nezralá…K OPU došlo 11 DC, kdy mi ten nový doktor řekl, že to je taky strašně brzo, že to nemohly zákonitě ty vajíčka být zralá, docela jsem čučela, že co CAR, tak jiný postup. Teď budeme podstupovat druhé IVF v tom jiném CAR a tak jsem zvědavá, jak to tedy dopadne… Každopádně jdu na krev 5DC, 7DC a 9 DC stimulace, kdy mi vždy odpoledne zavolají, zda injekci už píchnout nebo ne a je to na základě nějakého hormonu, který když stoupá je potřeba potlačit, aby ty vajíčka dobře dozrály… Já se tím trápila hrozně moc a bála jsem se, že nikdy se dál nedostaneme, ale po změně CAR mám zase naději. Držím moc pěsti, ať to další IVF vyjde…

• Citovat
  • Nahlásit
1295
2.2.21 06:57

Taky se mi stalo 8 vajicek a jen 2 zrala, pak jeste 2 dozrala, ale kvalitou byly horsi proste. Jinak ja byla hrozne brzo na odberu, proto byly nezraly… dalsi IVF jsem byla jiz v jine centru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
2.2.21 08:49

@forbaby jaky car ti bude dělat krevní testy, jak píšeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
2.2.21 09:11

Moc děkuji za reakce!
Já právě zvažuji, jestli přehít do jiného centra (nejspíš PFC) nebo zkusit 2.IVF na stejné klinice, ale s upraveným protokolem a Ovitrelle píchnout o 2 h dřív.
Kam chodíte vy?
To mi přijde, jako správný postup, aby kontrolovali během stimulace hladiny hormonů.
Mně nebrali krev při stimulaci vůbec. Chodím do Gynemu.

Jinak jsem měla OPU 10. den stimulace, tzn 11DC. Ale podle mě moc brzy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
2.2.21 09:15

@forbaby ja byla taky v Gynemu! Tak asi delaj neco spatne zrejme… jako nevim, ja jsem si jista, ze jsem v Gynemu proste mela jit na odber az dyl a sla jsem strasne brzo, konzultovala jsem to i v jinem centru. Presne jak pises, ja byla na opu uz 9. den!!! Ted jsem v PFC a doporucuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
2.2.21 09:43

@DandátkoP Můžu se zeptat, jak to probíhalo v PFC? V čem ho doporučuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
2.2.21 09:52

@forbaby je tu diskuze, kde jsme ted PFC resily, mrkni tam. ;)… kazdopadne ma prvotridni laborator, to vyhralo u nas. A jinak po OPU jsem mela z 9 vajicek zralych 8. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
2.2.21 10:12

@DandátkoP jj, díky. Tam už jsem taky koukala, hledám, kde se dá. :D
Uvidím, jak na mě budou působit a pak se rozhodnu. Ale jak to tu čtu, tak to vypadá nadějněji v PFC.
Tak 8 z 9 je super! Byla jsi už na ET? Jak to tam probíhalo po OPU?
Snad se neptám moc, ale každá informace je velmi cenná. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
2.2.21 11:42

@forbaby my spolu byly v lednovém IVF… Jak dlouhý máš cyklus?
Já šla na opu 12DC, to mám většinou i ovulaci. A cykly 28-29 dní.
Mě v Gennetu taky během stimulace krev nebrali. Kdybych tam byla nespokojená nebo vůči jejich postupům nebyla důvěřivá, moje další kroky by vedly právě do PFC.
Málo folikulů při první stimulaci může být normální, nikdo neví, jak bude klientka reagovat, radši dají hormonů míň. Ono dost záleží i na zásobě vajíček, od určitého věku je náročné z ženy něco vydolovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
2.2.21 12:59

@Dicentra27 ano, vím :)
já mám právě jen jeden vaječník. A na něm jsem měla 18 folikulů, což je hodně. Ale našli jen 6 vajíček a hlavně úplně všechna vajíčka nazralá.
Já mám cyklus cca 28 dní, je mi 32.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
18.2.21 11:58

Ahoj holky, trosku me desite s tema vajickama. Take chodim do Gynemu a zitra zacinam stimulovat. Jsem tam moc spokojena, ale bojim se, ze to neklapne. PFC byla nase druha volba, ale nakonec zvitezil Gynem. Tak se budu modlit🙏🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
18.2.21 12:04

@Raaaadka Ségra má díky Gynemu dvojčata, tak jim pořád šanci dávám. Myslím, že je to dobrá klinika, ale přijde mi, že jinde dělají trochu více vyšetření.
Mám konzultaci i v PFC a uvidím. Ale asi dám ještě Gynemu šanci s tím dlouhým protokolem, jak navrhují.

Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat