Já snad už nejsem normální!

Anonymní
9.1.20 16:35

Ja snad už nejsem normální!

Hezký den, jdu se vypovídat tady mezi Vás, maminky. Už v řádech pár měsíců mě trápí zdravotní problémy, které stoupají. Nejspíš vše odstartovala psychika-úmrtí v jednom měsíci 4 lidí, pak to běžné domácí kolečko mámy a dětí(manžel tráví čas v kanceláři víc, jak 12hodin)takže kroužky, dům, domácnost, zahrada atd. stojí jen na mně)začala mě bolet hlava, únava, motání, nechutenství, ráno jsem vstávala unavená bez energie, měla jsem chuť proležet dny, týdny. Užírala jsem se, v práci mě to nebavilo(od vedení byl tlak na mé podřízené, musela jsem propouštět atd.)cítila jsem naprosté vyhoření. Navštívila jsem neurologii, imunologii, gynekologii, revmatologii, kardiologii, rehabilitace. Všechny výsledky jsou v pořádku. Byla jsem na rezonanci hlavy, EEG, ultrazvuku krčních tepen, krevních odběrech(imuno, revmu, autoimunitu).Můj stav je nyní takový-bolest páteř(krk i bedra)jemný třes v končetinách, cukají mi občas místečka ve svalech, občas cítím “srdce,, v nohou, jemně mně lochtají chodidla, občas stav migrény. Mám panický strach z vyšetření, výsledků a toho, co mi vlastně je. Denně trávím čas na diskuzích, odborných i neodborných článcích, poradnách. Dokážu hodiny sedět a pozorovat se :,( sama sobě si diagnostikuji od nádoru, rakovin, leukémie, svalové nemoci, roztroušené sklerózy, als, záněty nervů a jiné nemoci. Z veselé mámy je zakomplexovaný pacient 8o Jsem si plně vědoma toho, co dělám a že je to ta nejhorší cesta, kterou jsem zvolila…jak zpátky? jsem dočista blázen a nebo se uvnitř těla něco děje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3400
9.1.20 16:38

A psychologa/psychiatra jsi doctoho kolečka taky zahrnula?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:40

Já to měla podobné, a dostala jsem od psychiatra léky na uklidnění, měla jsem panice ataky, a to jsem se cítila úplně v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:42

@welovefashion Do teď jsem věřila, že to zvládnu sama, jako vlastně všechno. Upřímně nevím, jestli se takto mohou psychické problémy promítnout do fyzické, neurologické bolesti :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:43
@Anonymní píše:
Já to měla podobné, a dostala jsem od psychiatra léky na uklidnění, měla jsem panice ataky, a to jsem se cítila úplně v pohodě.

Jak moc, prosím, podobné?

• Citovat
  • Nahlásit
9025
9.1.20 16:45

Jsi dočista blázen ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:46
@Anonymní píše:
Jak moc, prosím, podobné?
Bolesti, hlavy, únava, nervozita apod.. byla jsem také vyšetřena, snad úplně vším co se dalo, výsledky byli v pořádku. Po té motáni hlavy. Doktor mě poslal k psychologové a a ten usoudil že je to psychického původu, takže jsem musela na psychiatrii a ten nasadil léky, Eliceu a Atarax. S naprosto v pořádku.
  • Citovat
  • Nahlásit
987
9.1.20 16:47

Ja nějak nechápu to trávení času v kanceláři víc než 12 h? Nejen u tvého manžela, ale celkově? Můžu se zeptat, co dělá? Proč se více nevěnuje rodině?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16137
9.1.20 16:48

No a to místo, kam je potřeba se vydat je psychoterapie.

To co popisuješ jsou vcelku učebnicové přízbnaky úzkostně depresivních problémů. Léky ti usnadní život, ale nenaučí tě pochopit jak sis takové věci vypěstovala a především jak fungovat tak, aby si vystoupila z vlastních vzorců chování a prožívání kterými si nevědomky ubližuješ, ačkoliv máš pocit, že tě ty vzorce vlastně chrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:50
@Anonymní píše:
Bolesti, hlavy, únava, nervozita apod.. byla jsem také vyšetřena, snad úplně vším co se dalo, výsledky byli v pořádku. Po té motáni hlavy. Doktor mě poslal k psychologové a a ten usoudil že je to psychického původu, takže jsem musela na psychiatrii a ten nasadil léky, Eliceu a Atarax. S naprosto v pořádku.

Já se spíše bojím toho třesu a cukání, je to viditelné. Mám pocit, že v nohou cítím i nervy.Na tu psychiatrii jsi šla se žádankou? děkuji za reakci

• Citovat
  • Nahlásit
34720
9.1.20 16:52

No vzdyt to ale popisujes a velmi dobre ti je jasný, od ceho to vsechno je. Takze total vypnout, pokud to nejde, tak si skocit pro leky na uzkosti, k tomu si opravdu na rodine vyhradit pravo na pasivni i aktivni odpocinek a naucit se to. Jinak vyhoris, pokud uz te to nepostihlo.

Zvlastni je, ze pan manzel si vas na sebe udelal a ty mas pocit, ze je to vse na tobe. Tak budto to pujde ted po dobrem nebo se slozis a pan manzel si to stejne nejak bude muset zaridit. Prestan si hrat na hrdinku, nemas na to ;)! A to je dobre! Myslim, ze je to velke varovani, poslouchej ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:52
@Makca87 píše:
Jsi dočista blázen ;).

O tom jsem snad už přesvědčená

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:54
@Anonymní píše:
Já se spíše bojím toho třesu a cukání, je to viditelné. Mám pocit, že v nohou cítím i nervy.Na tu psychiatrii jsi šla se žádankou? děkuji za reakci

Ano já jsem měla záškuby v levé ruce. A všechno to bylo od toho, jenže těžko říct z čeho to budete mít. Přítel také v tu dobu dělal každý den 12ctky, nene žadanku jsem neměla. Volala jsem si telefonicky, doporučil mi o ten psycholog. Odkud jste?

• Citovat
  • Nahlásit
3400
9.1.20 16:56
@Anonymní píše:
@welovefashion Do teď jsem věřila, že to zvládnu sama, jako vlastně všechno. Upřímně nevím, jestli se takto mohou psychické problémy promítnout do fyzické, neurologické bolesti :,(

Holky už to psaly, nelecene psychické problémy, dlouhodobý stres se mohou projevit i těmi fyzickými problémy, neboj pokud je to psychické dá se to úspěšně léčit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:58

@Zuzanec Co ti k tomu říct? je ředitelem v jedné firmě, kde se nehraje na kvalitu ale kvantitu. Taková společná, letní dovolená je SEN.My zásadně dovolenkujeme jen na podzim a na jaře na pár dní. Pokud vyjíždíme bez dětí, tak jen víkendy. Je to smutné, stalo mě to spoustu hádek a slz, pak přišlo smíření. Když už teda volno má věnuje se, tak jak má.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat