Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Anonymní píše: Více
tak pokud ucitelka rika „neni zadny problem“ a ja ho vidim, tak jdu. 2× (ze 3 deti) jsem udelala a v obou pripadech mi pak specialisti problém potvrdili. Ucitelka tam ma asi i horsi pripady.
V tom konkrétním případě, který udáváš, bych na ni nedala! Jde o tvé dítě, pokud cítíš možný problém, jednej. Známá přesně takhle zanedbala poruchu, když jí učitelka celý první stupeň tvrdila, jak je dítě OK, přišlo na druhý stupeň, jiná učitelka - a bum, dys… se kterým už se dávno mohlo pracovat.
@Anonymní píše: Více
Která jste třída? U nás spíš řešíme problém, že rodiče do poraden nechtějí nebo případně zatajují výsledky, protože se opravdu na něco přišlo…
Klidně zajdi, za zeptání a jistotu nic nedáš. Někdy to děti můžou dohánět inteligencí, na druhém stupni se už může nestíhání v něčem projevit. ![]()
Já s doporučením nakládám jako s doporučením - vyslechnu, zvážím, zařídím se dle sebe. Když vidím problém, řeším ho, bez ohledu na to, že si kdokoli myslí, že je to ok.
@Anonymní píše: Více
Do poradny dítě objednává rodič, k tom schválení paní učitelka nepotřebuješ. Ta napíše posudek a svůj pohled na práci dítěte. Zajímalo by mě, co od výsledku očekáváš.
Nezdá se ti, jak pracuje… to znamená konkrétně co? To, že dítě nemá samy jednicky, nemusí být žádný problém, prostě ne každý je génius, ne každý má samy 1 zadarmo. Specifické poruchy učení by učitelka téměř jistě poznala. Ale do poradny objednává rodič, učitelka pak jen vypíše papíry o diteti. Takže klidně dítě objednej a uvidíš, co bude nebo nebude.
@Anonymní píše: Více
To je na tobě. Já to beru dle sebe. Když se mi něco nezdálo, tak jsem si zařídila vyšetření i proti doktorce, natož jen učitelce.
@hanka.br. učitelka nedoporučuje, považuje to za zbytečné a rozmlouvala mi to, proto nad tím uvažuju, jestli se řídit nebo neřídit doporučením.
Očekávám, že mi řeknou, co můžu udělat já a jestli je to lajdáctví, jak tvrdí učitelka nebo ne.
Záleží, jak staré dítě a jaké má učitelka zkušenosti. Já mám zkušenost s prvnakem, který byl celé 1.pololetí dle učitelky naprosto v pohodě, teda něco jsme věděli, že nebude úplně ok, ale dle učitelky dobrý, to si sedne…(a ve skolce vlastne taky),…ve 2. pololetí nová učitelka a do 14 dní jsem byla já ve škole, do dalšího týdne u speciální pedagozky a do měsíce v SPC…skončili jsme s 3.stupnem a asistentkou, teď je ve 4. třídě a už docela dobre, ale bylo to hodně vydrene, hodiny a hodiny práce. Kdybych ji věřila, že si to sedne, tak dnes mohl byt úplně v háji.
Pro svoje vlastní svědomí, pokud mám pochybnosti, šla bych.
Já jsem učitelku taky prosila, aby nás poslala do poradny, protože dcera je podle mě dyslektik s ADHD, ale paní učitelka to „vyřešila“ tím, že jí přestala dávat jiné známky než jedničky. Do poradny nás bez jejího doporučení nevezmou. Děsím se toho, co bude, až se změní učitel. Dcera je chytrá, leč pomalá, často zapomíná a pomalu čte.
@Anonymní píše: Více
Vaši situaci neznám, tak to nemůžu hodnotit. Pokud rodič učiteli nedůvěřuje, těžko se na tom staví vzájemná spolupráce. Tak dítě objednej a uvidíš. Udělej to ale co nejdřív, protože je doba, kdy se blíží zápisy a poradny budou přehlcené. paní učitelka ti neřekla, co můžeš udělat ty?
@Anonymní píše: Více
To je nesmysl. Do poradny ji normálně objednej, k tomu žádné doporučení nepotřebuješ. Učitelka jen vyplní papír o dítěti, takže tam hypoteticky může napsat, že je dítě ok, ale oni si ho pak vyzkouší sami v poradně.
@Anonymní píše: Více
Nestalo se mi. Ale na názor cizí ženský, co moje dítě vůbec nezná, bych dala jen v tom případě, když by se čistě náhodou trefila.
Nevím, jestli jsem téma nazvala úplně vhodně, ale lepší název mě nenapadl.
Jak berete nebo jak se stavíte k tomu, když si vás učitelka pozve a řekne vám, co by bylo a nebylo vhodné. Řídíte se podle nich, protože jsou s vašim dítětem, nebo se řídíte podle sebe? Jak pak zvládáte vykomunikovat, když máte jiný názor?
Chtěla jsem jít s dítětem do PPP, protože se mi nezdá, jak píše a zvládá ČJ a AJ, ale podle učitelky není žádný problém.