Jak bych se mohla změnit?

Anonymní
3.6.20 16:07

Jak bych se mohla změnit?

Ahoj. Poslední dobou nad sebou vážně uvažuji a je mi smutno. Je mi zle z toho co se ze mně stalo. Celý život jsem byla tlustá, ale teď jsem obr mega tlustá. Zhubnout jsem se pokoušela nesčetněkrát. Vždycky vydržím tak měsíc a pak se vrátím ke svému žraní. Nemám z jídla radost a nechutná mi, spíš je to jen způsob jak se vnitřně uklidnit, utlumit vnitřní hlas co mi šeptá jak jsem hnusná, tlustá, marná a neschopná. Tyhle problémy mě provázejí vlastně už od dětství. Jídlo jako prostředek na utišení vnitřního kritika používám odjakživa. Vždy když držím dietu se problémy ještě zhorší, připadám si víc hnusná a neschopná a moje úsilí stroskotá. Potřebuji zhubnout už i ze zdravotních důvodů, ale mám v hlavě strašný guláš. Možná by jste mi mohli doporučit nějakou literaturu, nebo daly nějaké rady jak bych mohla postupovat. K psychologovi nebo psychiatrovi se nedostanu. Děkuji za jakoukoliv radu. Poprosím ponechat anonym, stydím se.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24548
3.6.20 16:12

Krom toho jidla, mas nejaky pohyb? Konicky? Neco cim vyplnit čas, čím si udělat radost, něco abys za sebou videla kus odvedene prace, nejaky vysledek? To by mohlo pomoct té psychice a taky ubrat čas, ktery jinak strávíš jidlem :nevim: pak mi napada nechat si udelat jidelnicek na míru od profika, oni nejsou zrovna zadarmo, ale to je taky dobra motivace, že si řekneš, když už sem do toho dala ty peníze, tak to nenechám padnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.20 16:14

Zkus si najít něco v čem budeš dobrá. Malování, psaní povídek, háčkování… Prostě něco. Potřebuješ vědět, že ti něco jde. A pak potřebuješ motivaci. To že jsi hnusná a tlustá není dobrá motivace. Zkus po kouskách měnit svůj životní styl. Záměrně nepíšu dietu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64594
3.6.20 16:27
@Anonymní píše:
Ahoj. Poslední dobou nad sebou vážně uvažuji a je mi smutno. Je mi zle z toho co se ze mně stalo. Celý život jsem byla tlustá, ale teď jsem obr mega tlustá. Zhubnout jsem se pokoušela nesčetněkrát. Vždycky vydržím tak měsíc a pak se vrátím ke svému žraní. Nemám z jídla radost a nechutná mi, spíš je to jen způsob jak se vnitřně uklidnit, utlumit vnitřní hlas co mi šeptá jak jsem hnusná, tlustá, marná a neschopná. Tyhle problémy mě provázejí vlastně už od dětství. Jídlo jako prostředek na utišení vnitřního kritika používám odjakživa. Vždy když držím dietu se problémy ještě zhorší, připadám si víc hnusná a neschopná a moje úsilí stroskotá. Potřebuji zhubnout už i ze zdravotních důvodů, ale mám v hlavě strašný guláš. Možná by jste mi mohli doporučit nějakou literaturu, nebo daly nějaké rady jak bych mohla postupovat. K psychologovi nebo psychiatrovi se nedostanu. Děkuji za jakoukoliv radu. Poprosím ponechat anonym, stydím se.

Zkus klidně online poradny jako anabell a pod. Je to klasická porucha příjmu potravy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
3.6.20 16:35

Naučit se mít ráda samu sebe, najdi na sobě něco co se ti líbí na tobě, krásné oči, úsměv, pochval se, když se ti něco povede, vyraž ven do přírody. Po malých krůčcích najít samu sebe a přijmout se tak jak jsi.

• Citovat
  • Nahlásit
3012
3.6.20 16:51

Taky jsem byl nespokojený se životem a už se můj život smrskl na to, po práci, domů před televizi a tam člověk spořádal leccos. Já jsem začal chodit běhat a chodit (teď už jen běhat). Chce to vůli, ale vždy, když by sis šla pro jídlo, jdi se projít a dívej se kolem sebe a násilím se donuť v hlavě rozebírat co vidíš - letící pták, pěkné počasí, špatné počasí, pěkný chlap, divný pár,…
Klidně jsem se sebral v 11 v noci a do jedné se procházel. Stejně bych se v posteli jen převaloval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.20 17:11

Taky jsem hnusná tlustá. Pořád jsem si myslela, že je to jakžtakž v normě. Dneska jsem zahlédla svůj odraz vedle kamarádky a byla jsem dvojnásobná. Ukázalo mi to tu realitu. A víš co? Místo, abych s tím začala něco dělat, tak jsem si dala zmrzlinu s čokoládou. :zed: Budiž mi jedine ke cti, že jsem aspoň včera a dneska byla na procházce a ušla cca 5 km. Víc to nešlo kvůli dětem. Tak nejsi jediná. Ale ty s tím dokážeš něco dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
5103
3.6.20 17:27
@Anonymní píše:
Ahoj. Poslední dobou nad sebou vážně uvažuji a je mi smutno. Je mi zle z toho co se ze mně stalo. Celý život jsem byla tlustá, ale teď jsem obr mega tlustá. Zhubnout jsem se pokoušela nesčetněkrát. Vždycky vydržím tak měsíc a pak se vrátím ke svému žraní. Nemám z jídla radost a nechutná mi, spíš je to jen způsob jak se vnitřně uklidnit, utlumit vnitřní hlas co mi šeptá jak jsem hnusná, tlustá, marná a neschopná. Tyhle problémy mě provázejí vlastně už od dětství. Jídlo jako prostředek na utišení vnitřního kritika používám odjakživa. Vždy když držím dietu se problémy ještě zhorší, připadám si víc hnusná a neschopná a moje úsilí stroskotá. Potřebuji zhubnout už i ze zdravotních důvodů, ale mám v hlavě strašný guláš. Možná by jste mi mohli doporučit nějakou literaturu, nebo daly nějaké rady jak bych mohla postupovat. K psychologovi nebo psychiatrovi se nedostanu. Děkuji za jakoukoliv radu. Poprosím ponechat anonym, stydím se.

Prosímtě a jak přesně vypadá to žraní a jak dieta? A jaký máš BMI, protože už jsem tu podobné stesky narazila a přitom šlo o 70 kg holku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
3.6.20 21:52

Pokud jsi touto problematikou nepolibena, doporucuju stranky stob a sebekoucink. Jsou tam hezky vysvetleny i psychicke aspekty nadvahy a hubnutí.

Jinak holky, prosim vas, nikdy nerikejte, ze jste hnusne. Klidne tlustoprd, jasne, ok, tak s tim zacnu neco seriozniho delat, ale proc hnusne? Kdyz se clovek nenavidi, tak jakou pak ma mit motivaci byt na sebe hodny, dat svemu telu ty dobre potraviny, nutricne i kvalitou. Vy si zaslouzite péči a spravnou vyzivu a energii, kterou pak budete davat svym milovanym. A jestli mate navic deti…vy opravdu chcete, aby prevzaly vzor sebepojeti „jsem hnusna“? Co byste rekly svym detem, kdyby s timto presne za vami prisly?

• Citovat
  • Nahlásit
374
3.6.20 22:18

Už jsi slyšela o přerušovaném půstu? Docela to všude vychvalují a mám dva známé, kteří opravdu pěkně zhubli. Jde o to, že jíš jako obvykle jenom ne přes celý den, ale jíš pouze 8-10 hodin ze dne a pak nic, tzn. jíš třeba od 10-18 hod. Super na tom, že nemusíš počítat kalorie, vymýšlet recepty, cpát maximum bílkovin apod. Jíš prostě úplně normálně, dokonce bys měl dodržet ten příjem, jako před zahájením toho přerušovaného půstu. Samozřejmě, že když omezíš ty nezdravé věci a nahradíš zdravějšími, půjde váha dolů rychleji. Tohle rozhodně není rada k tvé psychice. Ale mě tenhle koncept úplně nadchl, vždycky jsem s dietama ztroskotala s tím, že jsem si dala něco nezdravého a pak už se to vezlo a na mně teda nikdy žádná dieta nefungovala tak, že by mně chuť na nezdravé věci opustila. Takhle si prostě můžeš občas zhřešit a když dodržíš tu fázi půstu, tak se nic neděje, žádné výčitky, přežírání atd. Já jsem začala v pondělí a včera mě děsivě bolela hlava, ale dneska už skoro dobrý, jsem trochu víc unavená, ale jde to, mělo by to odeznít, až si tělo zvykne. Anglicky je to Intermittent fasting, kdyby tě to zaujalo a chtěla si něco pogooglit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
3.6.20 22:23

Jak vypadá Tvůj běžný den - pracovní, víkend? Co děláš za práci? Máš v životě něco, co Tě baví, co máš ráda? Máš nějaký sen, dosažitelný nebo vzdálený, který by sis chtěla splnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1827
4.6.20 14:08
@Anonymní píše:
Ahoj. Poslední dobou nad sebou vážně uvažuji a je mi smutno. Je mi zle z toho co se ze mně stalo. Celý život jsem byla tlustá, ale teď jsem obr mega tlustá. Zhubnout jsem se pokoušela nesčetněkrát. Vždycky vydržím tak měsíc a pak se vrátím ke svému žraní. Nemám z jídla radost a nechutná mi, spíš je to jen způsob jak se vnitřně uklidnit, utlumit vnitřní hlas co mi šeptá jak jsem hnusná, tlustá, marná a neschopná. Tyhle problémy mě provázejí vlastně už od dětství. Jídlo jako prostředek na utišení vnitřního kritika používám odjakživa. Vždy když držím dietu se problémy ještě zhorší, připadám si víc hnusná a neschopná a moje úsilí stroskotá. Potřebuji zhubnout už i ze zdravotních důvodů, ale mám v hlavě strašný guláš. Možná by jste mi mohli doporučit nějakou literaturu, nebo daly nějaké rady jak bych mohla postupovat.K psychologovi nebo psychiatrovi se nedostanu. Děkuji za jakoukoliv radu. Poprosím ponechat anonym, stydím se.

Proč?
Po přečtení tvého příspěvku si myslím, že to by ti pomohlo nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat