Jak být normální??

Anonymní
8.6.20 16:29

Jak být normální??

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli to někdo máte podobně, popř. jak to řešíte?
Jde o to, že se mi hrozně střídají a postoje v hlavě. Mám hrozně moc myšlenek a věcí, kterých bych chtěla dostáhnout. Dávám si obrovské cíle - kterých vím, že nemám na to dosáhnout. Ale i tak dělám naprosto všechno pro to, abych dostala to, co chtěla. A věřím si, že to zvládnu, dám do toho veškerou snahu. Pak to ale nevýjde a mně to úplně srazí na kolena a najednou neumím najít další smysl život. Najednou už nemám pro co žít. Dokud si zas něco nevymyslím, na co nemám. Absolutně nevím, kdo jsem a nevyznám se v sobě. Mám pocit, že nejsem nikdo a absolutně nezvládám svůj život. Nemám žádné přátelé, ani lidi, kteří by mně měli opravdu rádi. Moje rodina mě má ráda, ale vím, že je to jen jakoby z povinnosti. Kdybych totiž nepatřila do jejich rodiny, nenáviděli by mě jako každý.
Omlouvám se, nechci se tady litovat, jen by mně zajímalo, jak přemýšlet racionálně a zbavit se miliardy zbytečných myšlenek, které mám v hlavě - ale ne na tu úroveň, abych se pak cítila „prázdná“- snad to jde pochopit. Moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

456
8.6.20 16:33

Máš od sebe přehnaná očekávání, nejspíš z dětství a pak si bereš moc k srdci prohru. Zkus mít na sebe menší nároky, po kouskách. Když zvládneš menší věc, jdi pak o stupínek výš, když nezvládneš, nevadí. Je to jen v tvé hlavě!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6484
8.6.20 16:33

Dokud se člověk neumí mít sám rád, nemůže mít normální vztahy s jinejma lidma. Musíš se opravdu přijmout, se všema chybama i kladama, musí ti dojít, že jsi kompletní tak, jak jsi. Pak tak můžeš teprv brát i druhé a pak budeš mít normální vztahy zralýho člověka. To nebudou Tvoje touhy, co Tebou zmítá, to Tě ovlivňuje okolí..bych řekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 17:52
Nejsi narozená ve znamení býka?
@Anonymní píše:
Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli to někdo máte podobně, popř. jak to řešíte?
Jde o to, že se mi hrozně střídají a postoje v hlavě. Mám hrozně moc myšlenek a věcí, kterých bych chtěla dostáhnout. Dávám si obrovské cíle - kterých vím, že nemám na to dosáhnout. Ale i tak dělám naprosto všechno pro to, abych dostala to, co chtěla. A věřím si, že to zvládnu, dám do toho veškerou snahu. Pak to ale nevýjde a mně to úplně srazí na kolena a najednou neumím najít další smysl život. Najednou už nemám pro co žít. Dokud si zas něco nevymyslím, na co nemám. Absolutně nevím, kdo jsem a nevyznám se v sobě. Mám pocit, že nejsem nikdo a absolutně nezvládám svůj život. Nemám žádné přátelé, ani lidi, kteří by mně měli opravdu rádi. Moje rodina mě má ráda, ale vím, že je to jen jakoby z povinnosti. Kdybych totiž nepatřila do jejich rodiny, nenáviděli by mě jako každý.
Omlouvám se, nechci se tady litovat, jen by mně zajímalo, jak přemýšlet racionálně a zbavit se miliardy zbytečných myšlenek, které mám v hlavě - ale ne na tu úroveň, abych se pak cítila „prázdná“- snad to jde pochopit. Moc děkuju.
  • Nahlásit
  • Citovat
Ou
13672
8.6.20 19:34

Začni si psát deník - ne o tom co se ti stalo, ale o tom co se ti honí hlavou - když to dostaneš ven, bude to srozumitelnější a lépe uchopitelné.

Zároveň se taky dost hodí začít se učit přijámat se taková, jaká jsi ne řešit jaká bys mohla být. A fungovat tady a teď, ne až někdy, až se ti něco povede. Začni se učit být sama k sobě laskavá. To pro začátek stačí

Zkus mrknout do téhle knížky a případně pravidelně cvičit nějaká mindfullnes cvičení

https://www.grada.cz/…-sobe-10465/

A pokud se ti ten chaos nebude dařit zkrotit vlastními silami, tak neváhej a vstup na chvíli do psychoterapie - ne že bys byla blázen, ale proto že ti vznikne hodina týdně, kdy budeš mít prostor sama pro sebe s laskavým průvodcem či průvodkyní, který ti usnadní celé to přijetí se a generální úklid vlastní hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 20:14
@Anonymní píše:
Nejsi narozená ve znamení býka?

Nene, jsem beran

• Nahlásit
  • Citovat
10136
8.6.20 20:22