Jak často máte panické ataky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:10
Jak často máte panické ataky?

Jen mám takovou otázku. Jak často míváte panické ataky? Mě přijde že jsem jediná co je má celkem často. Snad každý týden, občas i dva dny za sebou. Už mi to nepřijde normální tak jsem se musela zeptat jak to máte vy co také panickou atakou trpíte?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:22

Několikrát denně, různé intezity, ty opravdu hodně velké, které nezvládnu a končím v nemocnici tak 1× za rok
prosím anonym jinak smazat

Kfětoslava
Závislačka 3133 příspěvků 06.07.19 20:22

Ony panické ataky nejsou normální bez ohledu na četnost. Jestli se to horší, určitě to prober se svým psychiatrem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:27
@Kfětoslava píše:
Ony panické ataky nejsou normální bez ohledu na četnost. Jestli se to horší, určitě to prober se svým psychiatrem

Já byla jen u své obvodní. Ta mi řekla: “Klasická panická ataka. S tím se musíte nějak poprat sama.” Čekala jsem že mi dá aspoň nějaké lehčí prášky nebo mě někam doporučí, nebo si o tom se mnou aspoň pomůže ale nic. Takže se s tím peru sama a psychiatra nemám.

Kfětoslava
Závislačka 3133 příspěvků 06.07.19 20:30
@Anonymní píše:
Já byla jen u své obvodní. Ta mi řekla: “Klasická panická ataka. S tím se musíte nějak poprat sama.” Čekala jsem že mi dá aspoň nějaké lehčí prášky nebo mě někam doporučí, nebo si o tom se mnou aspoň pomůže ale nic. Takže se s tím peru sama a psychiatra nemám.

Tak tím bych začala a našla si ho. Pokud máš pocit, že dokážeš s tím žít i bez prášků, pak bych si našla psychologa/psychoterapeuta.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 06.07.19 20:45
Vůbec. To je normální stav. Cokoliv jiného chce řešit v psychoterapii.
@Anonymní píše:
Já byla jen u své obvodní. Ta mi řekla: “Klasická panická ataka. S tím se musíte nějak poprat sama.” Čekala jsem že mi dá aspoň nějaké lehčí prášky nebo mě někam doporučí, nebo si o tom se mnou aspoň pomůže ale nic. Takže se s tím peru sama a psychiatra nemám.

No to je klasická nána. Panická porucha se řeší psychoterapií a případně medikací. Psychoterapie je ale to daleko podstatnějí, protože bez ní člověk neporozumí dynamice a zdrojům, odkud panika pramení - tradiční symptom je, že jaksi člověk nemá propojené emoční a tělesné prožívání a potřebuje se to učit.

Najdi si psychoterapeuta/ku, je naprostá volovina být na to sama.

Pro začátek se stav do knihovny a nebo se podívej po antikvariátech po téhle knize
https://www.kosmas.cz/…cka-porucha/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:03
...

Trvaly 4 hodiny, pak zbytek dne byla lehčí fáze, pak s Ad to nějak šlo, po druhém zhroucení už BZD, teď se třemi BZD denně minimálně, ale mám toho mnohem víc, takže úzkostná nebo depresivní skoro pořád, občas i světlé vyjímky.

MartinaCV
Echt Kelišová 8143 příspěvků 06.07.19 21:44
@Ou píše:
Vůbec. To je normální stav. Cokoliv jiného chce řešit v psychoterapii.

No to je klasická nána. Panická porucha se řeší psychoterapií a případně medikací. Psychoterapie je ale to daleko podstatnějí, protože bez ní člověk neporozumí dynamice a zdrojům, odkud panika pramení - tradiční symptom je, že jaksi člověk nemá propojené emoční a tělesné prožívání a potřebuje se to učit.

Najdi si psychoterapeuta/ku, je naprostá volovina být na to sama.

Pro začátek se stav do knihovny a nebo se podívej po antikvariátech po téhle knize
https://www.kosmas.cz/…cka-porucha/

Naprosto přesně. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:46
@Anonymní píše:
Jen mám takovou otázku. Jak často míváte panické ataky? Mě přijde že jsem jediná co je má celkem často. Snad každý týden, občas i dva dny za sebou. Už mi to nepřijde normální tak jsem se musela zeptat jak to máte vy co také panickou atakou trpíte?

Měla jsem jich několik denně, nebyla jsem schopna se ani postavit na nohy nebo posadit. Pomohla jedině dlouhodobá a častá (1× týdně) psychoterapie - na pojišťovnu. To je alfa a omega úspěchu. Lepší řešení nenajdeš. S psycholožkou to nabralo lepší směr a pak už se postupně dalo žít, až do úplného vymizení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:48
@Anonymní píše:
Měla jsem jich několik denně, nebyla jsem schopna se ani postavit na nohy nebo posadit. Pomohla jedině dlouhodobá a častá (1× týdně) psychoterapie - na pojišťovnu. To je alfa a omega úspěchu. Lepší řešení nenajdeš. S psycholožkou to nabralo lepší směr a pak už se postupně dalo žít, až do úplného vymizení.

A je potřeba nějaká doporučenka od obvodní nebo si můžu nějakou najít a prostě se k ní objednat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 07:52
@Anonymní píše:
A je potřeba nějaká doporučenka od obvodní nebo si můžu nějakou najít a prostě se k ní objednat?

Musis si najit svoji, je to i lepsi. Dej na recenze. Na psycholozce to fakt cele pada a stoji. Musis si vybrat takovou, ktera ti bude sedet. Mela jsem ji spoustu let na pojistovnu. Porad me vozili zachranky a po jednom odvozu a hospitalizaci na interne jsem si nechala zavolat psychiatra a ten mi rekl kolaps z vycerpani, panicka porucha a napsal zpravu, ze musim mit psychoterapii.

Váš příspěvek
Reklama