Bolest mezi prsy od kašle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 22:21
Bolest mezi prsy od kašle

Zdravím.
22.6.2019 mě začala bolet v krku, koupil jsem si pastilky a na druhý den už mě v krku nebolelo ale z ničeho nic mě začalo zase v pondělí(24.6.2019) začalo bolet v krku a trochu tak,,nevinně" pokašlávat tak jsem šel k doktorce která mě poslechla a řekla že poslechově tam nic není tak řekla ať si koupím kapky Kaloba. Zrovna v ten den jsem byl na rentgenu plic kvůli nové práci a nikdo nic neříkal. Nic nepomáhalo tak jsem ve čtvrtek(27.6.2019) šel k doktorce znovu poslechla si mě a udělala CRP test kdy jsem měl 38 a řekla že to raději přeléčí antibiotikama. Kašel který mám již od začatku je takový že třeba dvě hodiny nic a pak třeba dvou minutový,,záchvat" suchého kašle a pak zase nic.Na druhý den v pátek už v krku nebolelo a vše bylo v pohodě jen se přidala bolest mezi prsy která trvá dodnes a bolí stále na stejném místě mezi prsy(bolí to i v klidu a když se zhluboka nadechnu tak mě tam pichne).Včera jsem byl u doktorky, poslechla si mě a řekla že poslech je úplně čistý a že to bude asi jen z toho kašle namožené(což napadlo i mě) a ať si koupím na ten kašel Stoptussin. Zítra už antibiotika dobírám.
Je to takový kašel nekašel jak jsem popisoval dvě hodiny nic a pak dvou minutový,,záchvat" suchého kašle a zase dvě hodiny nic a bolest mezi prsy je stále stejná, nelepší se.
Hlava mě nebolí, rýma skoro není,,,kašel,, suchý, teplotu zřejmě nemám.
Myslíte že ta bolest mezi prsy je z toho kašle a bude to jen namožené? Jak dlouho by to tak bolelo ještě? Jen se ujištuji…
Předem děkuji všem a omlouvám se že píši jako kluk(=kluk 18 let) ale chci se o tom s někým pobavit a vím že je tady spousta zkušených maminek tak snad někdo poradí.

Reakce:
mamule42
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 05.07.19 22:30

Nepálí tě žáha nebo nevolnost žaludku

annasmyc
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 05.07.19 22:32

Jestli je to poslechově čisté, tak to nejspíš bude „potrhaná“ sliznice od toho kašle, nech si napsat Kodein, ať se utlumí ten suchý kašel (kašleš, protože tě dráždí ta poničená sliznice, a ta nemá šanci se zhojit, když kašleš…takový zamotaný kruh). Testy na plicní chlamydie ti dělali?

Maky.p
Generální žvanilka 24819 příspěvků 05.07.19 22:35

Asi skriplej nerv nebo namozene svaly. Nic vaznejsiho to nebude, kdyz poslech i rentgen je ok :wink:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 05.07.19 22:43

Může to být namozene, když usilovně kasles. Jak tady píši chce to něco na zklidnění toho kašle. Hodně pít. Další variantou je zánět pohrudnice to jsem měla já. Také z kašle (zpusobeneho nemoci, kaslala jsem déle než ty) to se lecilo antibiotiky. Byla to neustávajíci bolest, já to měla mezi žebry a bolelo mě to stále nemohla jsem bez bolesti zakaslat, nadechnout se a nebo si prostě odkychnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 23:21

@mamule42 Nene nepálí ani nebolí od žaludku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 23:25

@annasmyc Mám doma Dithiaden i Codein(ale ten codein mně přijd silný).Jinak beru od včerejška ten Stoptussin.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 23:29

@annasmyc Nene testy nedělali.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 23:32

@Maky.p Za jak dlouho to tak přejde?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 23:34

@Martha03 Snad to bude jen namožené a brzo to přejde. Mě to bolí i když třeba ležím, jdu. a tak…a když se zhluboka nadechnu tak mě tam jakoby pichne. A kromě toho kašlě žádné jiné potíže nemám.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 05.07.19 23:42

Codein si klidně na noc dej, proto ti ho předepsali, a když to nebude dobré do pondělí, tak znovu k doktorce
CRP 38 je docela dost, to by bez atb těžko ustoupilo samo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 00:03

@stinga Codein ani Dithiaden mně předepsaný teď nebyl.Byl mně předepsaný kdysi a mám ho doma v lékarně. Oba léky jsou podobné ale jednou jsem si dal ten Codein a strašně mně po něm bušilo srdce a nebylo dobře.
Vůbec mě nenapadá z čeho to CRP 38 mohlo být. V krku mě bolelo dost a byl mi dělán i výtěr z krku a že taky v pohodě tak nevím z čeho tak docela vysoké číslo.

Maky.p
Generální žvanilka 24819 příspěvků 06.07.19 08:31
@Anonymní píše:
@Maky.p Za jak dlouho to tak přejde?

Pokud je skkriply nerv, tak to prejde, az se to odblokuje. Asi bych davala suche teplo = napr. nahrivaci polstarek a ibalgin. Pripadne guajacuran, misto ibalginu. Je volne prodejny, ale muzes po nem byt malatny.

Váš příspěvek
Reklama