Reklama

Jak dáváte červenou řepu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 01.04.10 10:48
jak dáváte červenou řepu?

Mícháte jí do příkrmů, nebo dáváte samostatně? Omlouvám se za věčně pitomé otázky, ale já se teprv „učím“ vařit, protože zelenina se u nás doma nikdy nevedla (nepočítám polévky), takže nemám tucha, jak by která zelenina v jídle měla vypadat :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ernata
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 01.04.10 10:51

Ahojky, já jí povařila společně s ostatní zeleninou (brambory, mrkev, celer apod.), případně přidala kousek masa a pak rozmixovala. Řepa to jídlo příjemně osladí a mrňouskům to docela pak chutná :-D

Jana206
Nadpozemská drbna 26366 příspěvků 01.04.10 11:02

Ahoj.Dětem ji dávám vařenou.Já ji vařím zvlášť,protože si vařím příkrmy pro Emču do mrazáku a růžně kombinuje.Když řepu povařím společně s ostatní zeleninou,vše je červené,hodně barví,což víš.

Pokud vaříš jednorázové jídlo,můžeš vařit dohromady..

No,červenou řepu máme.Emča miluje veškerou zeleninu,ale červená řepa ji nenadchla,nechce ji,Adámek taky ne.Tak ji teď jíme ve formě salátů jen my.

Kakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 01.04.10 11:03

já si právě nebyla jistá, jestli to dát místo zeleniny, nebo společně s ní. Takže děkuji za radu a já jdu řepu zpracovat :palec:

Kakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 01.04.10 11:04
Jana206 píše:
Ahoj.Dětem ji dávám vařenou.Já ji vařím zvlášť,protože si vařím příkrmy pro Emču do mrazáku a růžně kombinuje.Když řepu povařím společně s ostatní zeleninou,vše je červené,hodně barví,což víš.

Pokud vaříš jednorázové jídlo,můžeš vařit dohromady..

No,červenou řepu máme.Emča miluje veškerou zeleninu,ale červená řepa ji nenadchla,nechce ji,Adámek taky ne.Tak ji teď jíme ve formě salátů jen my.

Tak to ani nestraš, já si jí koupila také víc s tím, že si jí zamrazím :think:

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.04.10 11:21

Vařím ji, buď zvlášť nebo třeba s mrkví a přidám k tomu brambor a tak. Terče to moc chutná.
Povařená a nastrouhaná byla podávat jako salát.

Fidak
Závislačka 2900 příspěvků 01.04.10 11:38

ahoj, řepa by se měla vařit vcelku, minimálně hodinu, já jsem ji ale nařezala na kostičky a vařila spolu s ostatní zeleninou :oops:

leňula2
Echt Kelišová 9022 příspěvků 01.04.10 11:47

Fidak Proč vcelku? Já teda shodou okolností teď zpracovávám taky červenou řepu :lol: , tak se přiživuji na diskuzi… Budu ji zamražovat a uvidíme, jak Markétce bude chutnat. Zatím to není žádný velký jedlík.

Jana206
Nadpozemská drbna 26366 příspěvků 01.04.10 11:48

Proč minimálně hodinu?Mě napadá snad jen proto,že je dost tvrdá,ale já jsem ji uvařeno nastrouhala,nevařím tak dlouho.Vždyť bych poničila veškeré vitamíny..

My ji jíme ve formě salátů syrovou.Máme od našich,domácí,vy­pěstovanou,nik­dy se nám nic nestalo.Dokonce je to všude doporučované.Když ji mamka zavařuje,taky povaří krátce a zavaří krátce.Já nezavařuju,v bytě na to nemám podmínky ani místo na skladování.

céčko
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 01.04.10 12:00

Ahoj, tak já se malému chystám dát dneska taky řepu, kamarádka nastrouhá jablko a tu řepu syrovou nastrouhá k tomu a jejímu klukovy to moc chutná.

pepro
Kelišová 5162 příspěvků 01.04.10 12:34

dělala jsem polívku s červenou řepou - už jako normální jídlo pro všechny. Ale aby řepa nepřerazila barvu a chuť ostatní zeleniny, doporučuju nepřehnat to s množstvím. Na první červenou polívku se syn moc netvářil, ale tu druhou, kde už to byla pouze jedna z více zeleniny, tu baštil s chutí a říkal ňam ňam.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.10 13:37

Řepu jsem malému připravovala často. Měl ji rád, je sladká. Povařila jsem ji vždycky nastrouhanou na hrubém struhadle spolu s kuřecím masem a bramborem. Musí se vychytat, jak dlouho vařit. Pokud ji převaříte, je bez chuti. Stejně tak po zmražení. Jednou jsem si ji navařila do zásoby a zamrazila, ale po rozmrazení ji malý odmítal - neměla vůbec žádnou chut. Takže vařit vždy čerstvou.

Teď už ji nedávám. Malý mi začal při jídle zlobit - vyndavá si ho z pusinky, loví si tam prstíčky, rozhazuje - takže jsem ji vyřadila,hodně barví a jde špatně vyprat.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 01.04.10 15:21

Tak tahle diskuze mi jde do rány. Jsem na tom stejně jako Kakika - koupila jsem jí dnes prvně a bláhově jsem si myslela, že jí nakrájím na kostičky a zamrazím a vždy trochu přihodím do vařeného oběda.
Ale tady píšete, že zamrazovat nééé?? Nebo zamrazovat povařenou nééé a syrovou ano??
Budu moc ráda, když mi to někdo osvětlí. Ještě jsem s ní nezačla, tak počkám na rady..
díky :srdce: :mrgreen:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.10 15:30
Lizbeth píše:
Tak tahle diskuze mi jde do rány. Jsem na tom stejně jako Kakika - koupila jsem jí dnes prvně a bláhově jsem si myslela, že jí nakrájím na kostičky a zamrazím a vždy trochu přihodím do vařeného oběda.
Ale tady píšete, že zamrazovat nééé?? Nebo zamrazovat povařenou nééé a syrovou ano??
Budu moc ráda, když mi to někdo osvětlí. Ještě jsem s ní nezačla, tak počkám na rady..
díky :srdce: :mrgreen:

Já zamrazovala vařenou, syrovou jsem nezkoušela. Malý mi to nejedl.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.10 15:35

Já myslím, že se to musí vyzkoušet. Všude píšou, že brambory se nedají mrazit, zkusila jsem to a jí je normálně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >