Kaše, prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 21.03.10 21:37
kaše,prosím o radu

ahoj, prosim vás, já mám doma téměř pěti měsíčního kluka a chtěla bych mu dát kaši (od Nestle), jak se to zpočátku dává???Jednou denně 160ml nebo kolikrát denně chci nebo jak je to??:-)..díky moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 21.03.10 21:39

ahoj,
kaše se většinou dává večer, tzn. jednou denně. já dávala tak od 8. měsíce a dělám jí tak z 150 ml. ze začátku bych udělala míň, nevíš kolik toho sní…

Příspěvek upraven 21.03.10 v 21:40

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.10 21:39

Ahoj já mám 4,5 měsíce synka a kašimu dávám 1× denně 150 ml a ne lžičkou ale dělám mu ji trošku řidší aby ji mohl papat z lahve dávám mu jí na noc a pokaždé mi zatím vydržel od desíti hodin spát až do rána vždy když vypije cca těch 150ml tak mu dám ještě cucnout od sebe mlíčka protože po ní má asi žízen a tu od nestlé snášíme skvěle kakání má sice trošku tušší ale bříško ho vůbec nebolí…

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 21.03.10 22:44

Já dávám Vojtíkovi kaše od 7m, a doposud pouze do flašky, protože z misky je prostě nechce ani s přesnídávkou, ani dopoledne, ani večer, ani odpoledne…

Takže už na to kašlu a neřeším to a dostává večer po koupání. do 150ml vody udělám „jeho“ Bebu sensitive, a do ní nasypu nemléčnou kaši tak, aby to proteklo variabilním dudlíkem od aventu, takže prostě jen zahustím mlíko.
zkoušeli jsme rýžovou, rýžovo-kukuřičnou a obilnoušvestkovou.

ale na to, jak dlouho v noci spí, to u nás teda nemá žádný vliv. budí se pravidelně kolem 3h na mlíko. čajem ho neošidím a bez mlíka prostě neusne a řve.
a je to úplně stejné, ať mu dám po koupání mlíko-kaši nebo jen mlíko…

možná mu jí zkus dát radši přes den, dopoledne, pokud chceš rýžovou, Vojtíška zprvu totiž šíleně stavila a měl v noci bolení.

jinak se mi ale stejně zdá Jeníček ještě malej na kaši…

culikata
Kecalka 381 příspěvků 21.03.10 23:54

jeee tak to ja se pripojuji,mam temer 6m mimi a taky bych rada zacala neco hutnejsiho,ale ze zacpy a boleni jsme se k me velke radosti dostali,tak bych tam nerada byla zase.Mate nekdo zkusenosti s kasi,ktera boleni a zacpu nedela :mrgreen: ,nebo alespon jen minimalne :mrgreen: Mam koupenou Hipp,ale :nevim: .Jinak davate odpoledne,nebo na noc?Jinak jak tady pisete,i mne spi malej po vsem stejne-po MM,po UM,tak si myslim,ze bude lepsi davat odpoledne.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 22.03.10 06:42

Culikatá: Jak psaly holky, většinou se kaše dává večer, někdo ráno k snídani…U nás to na spaní vliv moc nemělo, nebo jen minimálně, ale dávala jsem na noc. Začínala jsem cca v 5ti měsícíh 150 ml.
Proti zácpě by měla být švestková kaše (dělá jí víc firem) Hlavně mi doktorka říkala, že by mělo mimčo dostávat víc tekutin, jak se zavede kaše. Právě kvůli zácpě.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 22.03.10 12:49

Jednou denně a na krabičce je návod… pro takhle malé mimčo bych ale asi taky dala trochu řidší…

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 22.03.10 16:52

tak já mu jí v půlnoci dala, zhltnul ji:-)-z flašky a vše OK :-)

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 22.03.10 18:16

O půlnoci???? Ježkovy voči, tak to jsem ještě neslyšela… :mrgreen:

culikata
Kecalka 381 příspěvků 22.03.10 22:45

Takze zacit ridsi kasi,jakou mate savicku,ja mam porad jen 1 Avent,ale to na kasi asi nepujde :-) .Maly mi bojkotoval krmeni-pil tak 600mleka,ale ted se nam prorezaly dva zoubky,ryma na ustupu,tak zas vypije temer litr mleka.Tak si rikam,ze zaradim kasi a asi cajik.

MikaSipa
Kecalka 439 příspěvků 24.03.10 20:28
culikata píše:
Takze zacit ridsi kasi,jakou mate savicku,ja mam porad jen 1 Avent,ale to na kasi asi nepujde :-) .Maly mi bojkotoval krmeni-pil tak 600mleka,ale ted se nam prorezaly dva zoubky,ryma na ustupu,tak zas vypije temer litr mleka.Tak si rikam,ze zaradim kasi a asi cajik.

My tedy kaši z flašky nepijeme, malej není zvykle, tak jsme rovnou přešli na krmení lžičkou. Ale ségra kupuje mlíčko s kaší od nestle nebo hami myslím, jenom se to ohřeje a malá to zbaští jedna dvě :mrgreen: bude to ale chtít savičku s větší dírkou. :mrgreen:

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 24.03.10 22:20
MikaSipa píše:
culikata píše:
Takze zacit ridsi kasi,jakou mate savicku,ja mam porad jen 1 Avent,ale to na kasi asi nepujde :-) .Maly mi bojkotoval krmeni-pil tak 600mleka,ale ted se nam prorezaly dva zoubky,ryma na ustupu,tak zas vypije temer litr mleka.Tak si rikam,ze zaradim kasi a asi cajik.
My tedy kaši z flašky nepijeme, malej není zvykle, tak jsme rovnou přešli na krmení lžičkou. Ale ségra kupuje mlíčko s kaší od nestle nebo hami myslím, jenom se to ohřeje a malá to zbaští jedna dvě :mrgreen: bude to ale chtít savičku s větší dírkou. :mrgreen:

My jsme taky kaši nikdy nepil z lahve, ale začínali jsme až v 6 měsících, do té doby byl jen kojený. Z lahve s dudlíkem pije jen UM, mám dudlík Avent 2 a občas z toho pije i to mlíčko s kaší od Hami nebo Nestlé, když třeba někam jedu a nechce se mi složitě připravovat normální UM. A teče to v pohodě…

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.10 23:17

my máme lahve od NUK a ty přímo prodávají savičky na kaši a nebo vyzkoušej trik mojí mamky!! Nahřát nad svíčkou tlustší jehlu nebo špendlík a propíchnout malou dirku na savičce a chvilinku počkat a vytáhnout a ona se dirka rozšíří :-) a půjde i na kaši :-) :pankac:

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.10 23:18
BohunkaP píše:
O půlnoci???? Ježkovy voči, tak to jsem ještě neslyšela… :mrgreen:

to já dala kaši před 15 minutami :-) a bude spinkat až do rána tak snad už abych šla taky sakryš a pořád vysedávám tady :mrgreen:

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 26.03.10 21:27
Michaelakkk píše:
my máme lahve od NUK a ty přímo prodávají savičky na kaši a nebo vyzkoušej trik mojí mamky!! Nahřát nad svíčkou tlustší jehlu nebo špendlík a propíchnout malou dirku na savičce a chvilinku počkat a vytáhnout a ona se dirka rozšíří :-) a půjde i na kaši :-) :pankac:

To je dobrý trik :palec: :lol:
My máme savičky Avent 2 a přes ně nám to neteče. Tak asi vyzkousíme trik, díky :palec: :kytka: :pankac: :dance:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >