Jak děláte kompromisy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 12:07
Jak děláte kompromisy?

Ahoj,
jsem tak trochu na rozcestí. Na jednu stranu mám partnera /4 společné roky/ ráda a plánujeme společnou budoucnost. Na druhou stranu prostě vím a cítím, že nám to neklape a jen tak nebude. Největší problém je, že se téměř v ničem neshodneme. Já bych ráda něco podnikala, cestovala, zařizovala a tak. Partner je radši doma, dovolenou nepovažuje za důležitou, všeobecně za zážitky nechce utrácet - nevidí v tom smysl. Já pravý opak. Nebrání se někam jet a tak, ale vždy na kratší dobu a rozpočet je osekaný dle něj „podle našich možností“… problém je v tom, že „naše možnosti“ vidíme každý jinak. Těch neshod je samozřejmě na denní bázi hrozně moc a ubíjí nás to oba. Na téma „kompromis“ už jsme spolu mluvili několikrát, ale hoří to obvykle na pocitu, že pro jednoho ten kompromis tak úplně kompromis není. Jak fungujete doma vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
SussieS
Závislačka 3863 příspěvků 22.04.19 12:32

Dohodneme se. Vždycky. Mluvíme a hledáme cestu shodnou pro oba. Zrovna k tomu cestování - partner je trochu šetřivější než já, ale ne na úkor kvality či míry zážitku, jen se snaží ušetřit, když to někde rozumně jde. Ale určitě kvůli jeho pocitu nutnosti šetření nesedíme doma a neodpirame si do takové míry, aby si ten druhy připadal ošizeně.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8631 příspěvků 22.04.19 12:36

Ja mam pocit, ze vetsina kompromisu az tak kompromisni neni :D Jen je dulezite, aby se to tak nejak prostridalo, nebo se alespon zjistili oblasti, ktere jsou pro koho dulezitejsi. Ja jsem u nas taky ta aktivnejsi, ale vzala jsem si z toho to pozitivni, aespon muz muze hlidat deti, kdyz jedu na hory nebo behat nebo neco. :mrgreen: Na dovolenou se shodneme na miste a zatimco on si chyta ryby, ja zase nekde litam okolo. Jsou veci, kde necham komplet rozhodnout muze, na necem se prostridame…treba filmy atd…ono je spis dulezite, jak se v dannem nastaveni citis. Pokud te to unavuje, tak to je blbe :think:

Aspera
Generální žvanilka 21959 příspěvků 22.04.19 12:37

My jsme na tom naštěstí podobně, takže tyto problémy neřešíme. Být tebou se s ním rozejdu a najdu si někoho, kdo to má podobně jako ty.

terien
Extra třída :D 11276 příspěvků 22.04.19 12:41

Jednou ustoupí jeden, podruhé druhý, jinak to nejde. U nás je to vzácně vyvážené, s nikým jiným jsem toto nezažila. A ono když vím, že manžel nemá problém mi vyjít vstříc, tak samozřejmě i já hledám cesty abychom byli spokojení oba a funguje to i naopak. Ale málokterý chlap je takový.

Tichošlápek
Extra třída :D 14275 příspěvků 22.04.19 12:44

My vlastně kompromisy moc neděláme. Třeba dovolené trávíme většinou zvlášť :) a pak jednu rodinnou pohromadě někde v ČR. Každého proste baví něco jiného. Ale my nejsme takový ten par, který chce byt stále spolu, takže žádný problém ani třecí zóna toto není.

_.Emilyyy
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 22.04.19 12:56

U nas je to tak, ze ja jsem hodne ta hystericka a muj pritel je takovy klidný, snazi se mi vyhovet :lol” - je to nejlepsi chlap na svete :lol:.
Mozna partner je vic akcnejsi, ale vzdy se nejak dohodneme na dovolených, volným casu atp.

Příspěvek upraven 22.04.19 v 14:24

Kelen
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 22.04.19 13:18

My jsme ze stejného těsta. Hodně věcí máme stejně. Vlastně si teď nedokážu vzpomenout ani na jednu jedinou věc, kterou bychom viděli ňák hodně odlišně a byla potřeba to složitě řešit…

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 22.04.19 13:43

Nedá se říct, že bych musela nějak extra dělat kompromisy.
Ano, občas musím udělat něco, co se mi zrovna nechce. Ale tam vím, že je to správné a není to o odlišném názoru.
Je pravda, že teřba děti nemají moje vysněná jména, ale tam chápu, že se musí dohodnout oba, takže jsme ani jeden na něčem nějak nekompromisně netrvali.
Já vím o věcech, ve kterých nechci dělat kompromis a zatraceně se mi v osobním životě vyplatilo to nedělat.
Ti v mém okolí, kteří udělali nějaký velký kompromis proti jejich přesvědčení, se dnes obvykle nazývají rozvedení nebo v partnerské krizi.

Příspěvek upraven 22.04.19 v 13:56

Hamouzka
Kecalka 275 příspěvků 22.04.19 13:54

Ono chvilku trvá než ty lidi skočí na společnou notu. Já bych ty roky nezahazovala.
Zahraniční dovolený jsou v režii chlapa, řekne, že našel prima zájezd, kde se děcka vyblbnou, oznámí mi, kdy to je, na jak dlouho a já podle toho začnu balit. Platí to ze svých peněz. Českou dovolenou mám s děckama a děckama od bráchy nebo švagrový, kdy jede i tchýně, aby si děcek užila. Veškeré výlety s ní platí ona. Od A do Z. Já neprotestuju, protože fakt pro vnoučata žije. Nákupy doma jsou v mojí režii. Jednou týdně jezdíme na společný velký. Výdaje na domácnost jdou za mnou, ale na začátku měsíce dostávám peníze na provoz domácnosti, oblečení pro nás a děcka a na blbůstky pro děcka. Tak to nastavil chlap, stejný model funguje u jeho rodičů.
Na druhou stranu, když mi jednou v měsíci oznámí, že mají s klukama sraz v hospodě a paří do rána, nemám protesty. Stejně jako když jednou ročně jezdí na kola celý víkend. Prostě dává něco mě a děckám, tak nebudeme ani my jeho omezovat, aby taky přišel na jiný myšlenky. Jo, jasně, taky mi štve, když se domluvíme v sobotu, že dáme ZOO. Děcka se těší, on na skok vyrazí do práce a v poledne mu volám, kde to vázne, tak se dozvím, že mají nějaký problém a musíme to odložit. Naštvaná jsem, protože si děcka mohla užít jinak den. Ale peklo na zemi mu prostě dělat nehodlám. Jednou slevím já, pak zase on. Já si myslím, že to chce jen čas a šikovně to chytnout.

Markéta80
Hvězda diskuse 43967 příspěvků 22.04.19 14:25
@Anonymní píše:
Ahoj,
jsem tak trochu na rozcestí. Na jednu stranu mám partnera /4 společné roky/ ráda a plánujeme společnou budoucnost. Na druhou stranu prostě vím a cítím, že nám to neklape a jen tak nebude. Největší problém je, že se téměř v ničem neshodneme. Já bych ráda něco podnikala, cestovala, zařizovala a tak. Partner je radši doma, dovolenou nepovažuje za důležitou, všeobecně za zážitky nechce utrácet - nevidí v tom smysl. Já pravý opak. Nebrání se někam jet a tak, ale vždy na kratší dobu a rozpočet je osekaný dle něj „podle našich možností“… problém je v tom, že „naše možnosti“ vidíme každý jinak. Těch neshod je samozřejmě na denní bázi hrozně moc a ubíjí nás to oba. Na téma „kompromis“ už jsme spolu mluvili několikrát, ale hoří to obvykle na pocitu, že pro jednoho ten kompromis tak úplně kompromis není. Jak fungujete doma vy?

pokud jste moc rozdílní tak ani ten kompromis nebude. U nás většinou kompromis dělá manžel, říká že jemu je to vlastně jedno :lol: Já na kompromisy moc nehraju. U nedůležitých věcí je mne to jedno :lol:. Je fakt že názorově jsme na tom víceméně stejně ;) Teď je hlavní debata štěně a přestavba pokoje u dcery, tam manžel říkal at si sepíšu co vše tam chci a pak to proberem. U štěněte jsme si prostě něco vymyslela a ustoupit nechci, manžel by vzal naopak první nabídku, jen se směje že tímto stylem nakonec domů přinesu dvě štěnata :mrgreen: Ale říká že se o štěně budu starat nejvíc já tak at si vyberu kdekoliv v republice že odvoz domluví. Pro něj je to jednoduché, je furt v práci, takže on by klidně vzal hrubosrsté a já chci hladkosrsté bezúdržbové :mrgreen: :mrgreen: Ale tohle jsou spíš blbosti. V základních věcech to máme asi stejně. Opačné názory kompromis najít ani nemůžou :?

Knihomyš
Extra třída :D 10677 příspěvků 22.04.19 15:12

Teď jsem se tak zahloubala nad tím, co je kompromis, že nevím, jestli je doma děláme :)
Jasně, že každý musíme občas překousnout, že věci nefungují dokonale podle představ - nedokonale uklizeno, navařeno, dovolené… Vtip je v tom, že jednak musí být celkem silný důvod, proč tyhle nedokonalosti člověk překoná (celková úžasnost partnera, děti, peníze apod.) a jednak ta „nedokonalost“ musí být překousnutelná. Dlouhodobě se imo nedá ustupovat ve věci, která by tě časem „sežrala“.
Takže já tuším, že třeba nebudeme jezdit moc na dovolenou klasicky k moři (možná někdy sama s dcerou :) ), že plánované opravy a vylepšení bytu nejsou priorita apod., ale stojí mi za to nad tím mávnout rukou. Pro jinou to může být záležitost zásadního významu a rozejde se přesně kvůli tomu…

Cheriffka
Kecalka 327 příspěvků 22.04.19 16:07

Mozna jsem mela stesti na chlapa, ale dohodneme se vzdycky a na vsem. A je jedno, jestli je to vecerni program, kdyz nahodou mame oba volno, nebo dovolena ci koupe auta. Zivotni hodnoty mame nejak celkem stejne, zebricek priorit je taky vicemene stejnej, takze v hledani kompromisu jsme jeste problem za ta leta nemeli. On rekne svuj napad nebo predstavu, ja reknu svuj napad a dame to nejak dohromady tak, aby to vyhovovalo obema. A kdyz se nekdy rozhdodnem blbe, umime se tomu spolecne zasmat a rict si: tak to jsme nevychytali ;)

Ijen
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 22.04.19 16:51

Ja kompromisy moc nedelam. Co se tyce penez, traveni volneho casu, bydleni, cestovani a vychovy deti se az na obcasne vyjimky shodneme. Ted teda mame nejake dohady ohledne rekonstrukce, celkove co se tyce bydleni vlastne kompromisy delat musim, a on zas musi zvladnout to, ze jsem mnohem mensi sportovni nadsenec nez by chtel. Ale to jsou drobnosti. Kdyby mi rekl, ze nikam nepojedeme, protoze je to skoda penez, tak mi to bude vadit vic, nez to, ze se nemuzeme shodnout jak predelat koupelnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 17:05

My se prave nemuzeme shodnout temer na nicem. Jsou to obycejne denni veci i zasadni jako treba vychova. Sice ve finale po nejake te hadce a tiche domacnosti se shoda najde ale dlouhodobe je to silne neuspokojive a clovek si rika jestli to nahodou nema fungovat jinak. A podle toho vseho co tady ctu to jinak fungovat ma. Proste se k sobe nehodime a ja bohuzel jsem ten typ co chce partnera jako toho nejblizsiho se kterym chce travit cas i sdilet starosti a tyhle vsechny veci jsou u nas tak akorat na hadku.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama