Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Jinak mám fakt zkušenost i od známých, že po uplynutí 20 dní to trvalo dva nebo tři dny.
@Lama Lama
Nojo ale doložení sice jo, ale nesmí být datum na listinách po podání návrhu na vklad…takže pokud ke složení peněz došlo až po podání tak advokát určitě nevystavi listinu s dřívějším datem…
Toto potom muže být prave ten problém nepovoleni prvního vkladu zakladatelky… ![]()
@aiwwa
Stará ne…pokud je tam navrh na zápis nové zástavy, napr. úvěr kterým se financuje kupovana nemovitost…většinou se zástava vkládá dříve než kupní smlouva…
Jinak přesně tak další řízení na tutéž nemovitost muže proběhnout až po ukončení prvního dříve ne! Potom to muže být zkreslující ta lhůta…
Příspěvek upraven 14.08.17 v 12:33
@j.k.1133 píše:
@aiwwa
Stará ne…pokud je tam navrh na zápis nové zástavy, napr. úvěr kterým se financuje kupovana nemovitost…většinou se zástava vkládá dříve než kupní smlouva…
jo takhle, už chápu.
@aiwwa píše:
jasně, když je tam stará zástava, tak než se vyřídí, žádné nové řízení nemůže začít, rozumím tomu správně?
začít může, ale nemůže se provést vklad, dokud není vyřízený předchozí
Bezne jen par tydnu. Nam to trvalo nekolik mesicu. Diky pretahovani zastavy ze stareho prodaneho, na novostavbu a vzdycky si neco nasli nevhodneho pro prepis. Takze jsme si dopisovali, katastr, banka a zpet, nekonecne kolecko. Nekolik mesicu jsme uz bydleli, pak barak v rijnu po kolaudaci a oficialne na nas byl prepsany az nekdy po novem roce.
Ale kdyz je vse ok, tak jsou rychli. My uz pak byli i nervni, ze to neni mozne, ze prepisu se snad ani nedockame, ze furt neco se jim nelibi.
@Anonymní píše:
@Kajule21 Aha, tak to je přesně onoPeníze jsou v úschově 14 dní, pán se uráčil to tam donést až minulou středu. Tak to je přesně ten příklad
My doufáme, že je vše v pořádku, po všem zařizování a vyřizování už si klidně počkáme, ale jsem ráda, že vím, že to měl někdo úplně stejně, děkuju
Jasně, snad to budete mít brzo za sebou. My ještě musíme doložit do 3měsíců od prvního čerpání hypotéky nějaké papíry a už konečně svatý pokoj
Snad to budete mít i vy brzy za sebou a už se jen radovat ![]()
@aiwwa Jj, tomu rozumím. Ale tak naštětsí už to mám za sebou a je to pár dní, co už jsme na katastru jenom my jako vlastníci nemovitosti
![]()
Ahoj, podstupovali jste to nekdo v nedavne dobe v PRAZE? Jak dlouho to trvalo po te 20d lhute? Diky za odpovedi ![]()
@Amelia1986 I Praha v globále stíhá do těch 30 dnů (tedy do 10 dnů po těch 20), ale nečekej, že by to bylo o moc méně.
@j.a.n.i1 skvele
dekuji za objasneni, ja si nebyla primarne jista jestli je to 20+30 nebo 20+10. Dekuji, hezky vecer ![]()