Jak dlouho trávíme?

Anonymní
26.11.19 12:58

jak dlouho trávíme?

Mám asi hloupý dotaz ale vrtá mi hodně hlavou …
dcerka 15..možná víte v jiné diskusi, hodně zhubla, dojíždíme na metabolickou ambulanci do olomouce k lékařce, dále k nutriční a snaží se velmi aby přibrala. Ovšem...….dlouhotrvající zácpa..takže přes všechny jiná doporučení potřebuje 4 den gutalax, aby se vyprázdnila, jinak není schopná už nic do sebe nasoukat. V břichu jí hraje, už bolí. Je to hodně o nervy, protože samozřejmě po vyprázdnění ji bolí břicho celý den, Z lékařkou to vše řešíme, byla na gastroskopii vše ok…takže prý důvod je nízká váha a a by jedla je nutno pomoci i když gutalaxem.
A mě zajímá jedna věc…např. včera snědla toho hodně za celý den a večer měla gutalax, který zabral asi o půlnoci.. a mě zajímá..to jídlo všechno co snědla ten den je tedy vlastně vniveč? večer měla špagety se sýrovou omáčkou a masem, pak zmrzlinu atd. tzn. gutalax vše vymete? Asi se hloupě ptám..ale..to víte děláme co můžeme

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.11.19 13:40

Nedokážu ti odpovědět na tvou otázku, ale guttalax bych už nikdy nepozřela a to jsem ho měla jen jednou na zkoušku (bez zácpy). Dělá strašné křeče v břiše, myslela jsem, že na tom záchodě umřu. A není to jen má zkušenost. Nestačilo by jí dávat Lactulosu nebo něco podobného jen na změkčení stolice?

• Citovat
  • Nahlásit
2802
26.11.19 13:51

Gutalax je pěkné svinstvo, dokonce i myslím, že je návykový. Jinak ke tvé otázce, různé věci se tráví různě rychle, jednoduché cukry částečně už ve slinách, ty nejtěžší jídla jako hovězí stejk třeba 6 hodin si myslím. Záleží také na stavu trávicího traktu, množství přijaté vlákniny, pití atd, ale myslím, že většina toho by se měla strávit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 14:03

Ani nevíte, jak bych byla štastná a dcera taky kdyby někdo poradil něco co zabírá a co jsme nevyzkoušeli za tu dobu
Lactulosa několik měsíců, Forlax několik měsíců, lněné semínko každý den 2 čajové lžičky, ráno snídá vločky hrušky švestky do toho, bílé jogurty, zelenina, luštěniny, vlažná voda po ránu, lněný olej 3 lžíce denně atd. atd. Vlákniny taky dost pití taky dost. I nutriční nechápe, jen se jí to v břichu převaluje a nic.to trvá několik měsíců, celiakie vyloučena, laktoza vyloučena, na gastro nic. prostě nic nezabírá..tak se jen modlíme aby stoupla váha a třeba… jedinou věc co ji nedávám je psylium..poněvadž velmi zasytí a do břicha se nic nevleze

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 14:48

Psyllium je i v tobolkách. A nebo mě napadají ještě otruby, ale to už máte asi taky vyzkoušené :( Nemá tu zácpu psychickou? U toho celého kolotoče… Já, dokud nemám dost času a klid, tak se prostě nevyprázdním a může mě to tlačit na konečník jak chce, prostě to nejde vytlačit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 14:49

Nebo mi pomáhá, když piju Caro.

• Citovat
  • Nahlásit
1972
26.11.19 19:38

Hodně lidí si chválí na úpravu trávení chlorelu. Je potřeba koupit kvalitní a pravidelně užívat delší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat