Jak domluvit péči o dítě

Anonymní
2.1.20 09:33

Jak domluvit péči o dítě

Jak nejlépe domluvit péči o děti (6 a 3), pokud muž pracuje v třísměnném provozu (noční, odpolední, ranní) a žena pracuje na dvě směny (ranní od 7 do 15:30 a odpolední od 9:30 do 18) a za předpokladu, že by žena zůstala ve společném domě a muž žil cca 35 km od tohoto domu? V žádném případě si nechci prosadit, že by muž viděl děti jednou za 14 o víkendu nebo tak něco. Chci najít nějaký systém, který by alespoň v rámci možností fungoval co nejlépe.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1042
2.1.20 09:36
@Anonymní píše:
Jak nejlépe domluvit péči o děti (6 a 3), pokud muž pracuje v třísměnném provozu (noční, odpolední, ranní) a žena pracuje na dvě směny (ranní od 7 do 15:30 a odpolední od 9:30 do 18) a za předpokladu, že by žena zůstala ve společném domě a muž žil cca 35 km od tohoto domu? V žádném případě si nechci prosadit, že by muž viděl děti jednou za 14 o víkendu nebo tak něco. Chci najít nějaký systém, který by alespoň v rámci možností fungoval co nejlépe.

Chce to si sednout s ním a rozebrat to nejlépe nad kalendářem a vaší směnou. :nevim:
Taky chutí otce je vidět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
2.1.20 09:41

A jak jste delili peci o deti do ted??
Nejaky system v tom taky musel byt kdyz jste oba pracovali na smeny. Tak v tomto modelu pokracovat i nadale, jen s oddelenymi bydlisti. Spis asi vice casu bude otec travit u vas doma kde maji deti skolu nez je kazdy den vozit tam a zpet…
Neni mozna mensi vzdalenost mezi bydlisti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5166
2.1.20 09:41

Trošku mi tento rodinný systém přijde nepraktický. Nonstop v práci, každý „na jiném konci světa“ a jak se starat o děti. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22389
2.1.20 09:46

Tak to musíte vědět vy, co je reálné, ve vaší situaci. My máme soudně schválenou společnou péči, domluvené alimenty, a střídání péče se mění podle našich možností. Snažíme se tedy o pravidelnost. Když jsem měla směny, míval otec děti v jednom týdnu ct-ne a druhý týden středa, čtvrtek. Plus s dětmi pomáhala babička, později nový partner. Ale ex dělal vždy jen ranní, a neměl pevnou pracovní dobu, tak to šlo.
Docela náročné to je, když jsou oba už ve škole, mají odpoledne kroužky..to chce dost času odpoledne a vychytat organizaci. Popravdě si neumím představit jak to funguje, když pracují na směny oba. Můj brácha má tři směnný a jeho žena ranních noční 12, a domluvit se s nimi na něčem je kumšt. Děti nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 09:46
@petulka23 píše:
A jak jste delili peci o deti do ted??
Nejaky system v tom taky musel byt kdyz jste oba pracovali na smeny. Tak v tomto modelu pokracovat i nadale, jen s oddelenymi bydlisti. Spis asi vice casu bude otec travit u vas doma kde maji deti skolu nez je kazdy den vozit tam a zpet…
Neni mozna mensi vzdalenost mezi bydlisti?

Samozřejmě systém v tom byl. Střídali jsme se v odvádění a vyzvedávání ze školky s tím, že jeden týden cca za měsíc děti vyzvedávala moje mamka. Problém je ten, že děti od táty oddělit skutečně nechci, ale já momentálně s mužem v kontaktu být opravdu nechci, opravdu pouze na ty nejnutnější záležitosti.

• Nahlásit
  • Citovat
22389
2.1.20 09:48

Jo ale u nás otec bydlí od nás 10 minut pěšky, a 5 minut od školky a školy, takže neřešíme vzdálenosti. S odstěhovanym otcem fakt nevím. Jak to děláte teď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22389
2.1.20 09:52
@Anonymní píše:
Samozřejmě systém v tom byl. Střídali jsme se v odvádění a vyzvedávání ze školky s tím, že jeden týden cca za měsíc děti vyzvedávala moje mamka. Problém je ten, že děti od táty oddělit skutečně nechci, ale já momentálně s mužem v kontaktu být opravdu nechci, opravdu pouze na ty nejnutnější záležitosti.

Tak si to zkus sepsat, na papír vyznačit jak by to fungovalo, kdy by se o děti kdy staral jak by to bylo reálné.
Chápu že chlapa nechceš vidět, ale máte to mega složité. Vždyť už teď se vidíte málo ne? Nemůže zůstat poblíž?
Děti potřebují spíš jistotu, pravidelnost, ne být každý den jinde. Obvykle je to pro ně náročné. Zvlášť později, s přípravou do školy atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
2.1.20 09:52
@Anonymní píše:

Proto by bylo idealni resit tu vzdalenost. Ono sice 35km neni nic strasneho, ale aby po skole jen tak jel tam, nalozil deti, odvezl domu a vecer si to dal vse opacne uz je docela na budku… Navic ten tyden pri nocnich smenach asi nebude mit moc casu na deti, pri odpolednich je tyden taky neuvidi tak se mu snazit co nejvic vyjit vstric v dobe rannich smen a at si uziji vikendy.
A vy spolu cas ani travit nemusite. Vzdyt deti mohou byt s tatou u vas a ty si muzes dojit do fitka po praci, na kafe s kamardkou… Moznosti je dost a pak si doma jen podat dvere pri prichodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 09:59

Ono nejde ani tak o moje směny. Já si svoje zařídím, v nejhorším si myslím, že bych si v práci zvládla domluvit úvazek jenom na tu ranní směnu. Spíš jde o směny manžela. @andelka83 Ta společná péče znamená co? Že se prostě domlouvate za pochodu? Jak se toto píše do žádosti o rozvod. Výživné máte v tomto případě řešeno jak?
Nevím, jestli by bylo možné bydlení poblíž. Já bych chtěla zůstat s dětmi v našem domě, nechci je stěhovat pryč. To ale samozřejmě záleží, jestli mi to schválí banka. Předpokládám, že muž se vrátí do jeho bytu právě těch 30 km daleko. Nemyslím si, že by šel bydlet někam jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
58999
2.1.20 10:34
@Anonymní píše:

Společná péče a podle služeb se domlouvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58999
2.1.20 10:37
@Anonymní píše:

No, pokud chcete jet podle směn, tak asi nic jiného, než se domlouvat nepůjde. A na to je třeba kontakt- jak na domlouvání, tak na předávání.
Hele, furt je to úleva. my jsme v „kontaktu“ denně - ale je to furt jen komunikace na bázi - v kolik přijedeš, co je potřeba pořešit s dětma… Ubyde všechna ta úmorná partnerská nefungující komunikace, kvuli které se pravděpodobně rozvádíte.
Jde to a za tu pohodu to stojí. Za mě lepší, neež aby mi život řídil rozsudek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58999
2.1.20 10:42
@Anonymní píše:
Ono nejde ani tak o moje směny. Já si svoje zařídím, v nejhorším si myslím, že bych si v práci zvládla domluvit úvazek jenom na tu ranní směnu. Spíš jde o směny manžela. @andelka83 Ta společná péče znamená co? Že se prostě domlouvate za pochodu? Jak se toto píše do žádosti o rozvod. Výživné máte v tomto případě řešeno jak?
Nevím, jestli by bylo možné bydlení poblíž. Já bych chtěla zůstat s dětmi v našem domě, nechci je stěhovat pryč. To ale samozřejmě záleží, jestli mi to schválí banka. Předpokládám, že muž se vrátí do jeho bytu právě těch 30 km daleko. Nemyslím si, že by šel bydlet někam jinam.

30 km je na denní nebo častý kontakt už dost hraniční. neí to 30 km, je to s cestou tam a zpět 60 km. Pokud to není po dálnici cestou do práce, je to dlouhodobě vojeb.
My máme společnou péči, v podstatě je jen na nás, co si dohodneme. my fungujem tak, že já pracuji od sedmi do tří, ex 9-18. Takže on vozí děti do školy, já je zas denně vydvedávám. On si je k sobě bere středy a čtvrtky, já je mám pondělky a úterky po práci. A víkendy na střídačku. Bydlíme od sebe 15 km ( dálnice), škola a práce taky 15 km. Takže těch 25 a 25 tam a zpátky denně taky najezdí - ale je to na jedné lajně, jezdil by to tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22651
2.1.20 12:14
@Anonymní píše:

a jak ste to dělali doteď?
My víceméně postavili naší společnou péči o syna tak, jak to bylo do doby rozchodu. Kdo se o dítě staral které dny, dokud sme žili spolu, tak podobně se to nastavilo i na dobu po rozchodu.
Celkem jednoduché, navíc pro děti snesitelné, protože to vlastně už znají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22651
2.1.20 12:15

Jako největší problém bych viděla to, že pro děti dojíždění do školy 35 km, když budou u táty, to bude větší komplikace než směnný provoz… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama