Určení styku s dítětem

79
1.1.20 08:47

Určení styku s dítětem

Dobrý den, prosím nemáte někdo zkušenost? Jde o následující. Dcera mi byla po rozvodu v 6ti letech svěřena do péče. O styku s otcem existuje pouze mimosoudní dohoda, kterou otec dodržoval pouze krátkou chvíli po rozvodu. Poté už na ní neplatil a dceru cca 8 let neviděl. Mezi tím byl i ve vězení a nyní, když je dceři 15 let začal vyhrožovat a dělat problémy a neustále trvá na tom, že každý druhý víkend musí být u něj ať dcera chce nebo ne. Dcera samozřejmě nechce, nemá k němu žádný vztah. Vidět by ho chtěla, ale třeba jen na odpoledne v místě bydliště. To on odmítá. Otec si i kdysi podal žádost k soudu na úpravu styku s dcerou, že jí chce na víkendy a prázdniny, soud mu to ale zamítnul protože se ani neobtěžoval k soudu dorazit a v rozudcích o výživného i o úpravě styku s dcerou se jasně píše, že dohody nejsou dodržovány ze strany otce. Nyní vyhrožuje novým soudem. Dcera ale tančí v soutěžní skupině a 4-5 měsíců v roce mají různé soutěže a vystoupení téměř každý víkend a ona se bojí že kvůli němu o vše příjde a samozřejmě víkendy s ním trávit nechce. Řešil někdo něco podobného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25286
1.1.20 08:54

Myslím že v 15 letech už budou brát velký ohled na názor dcery, i na její koníčky.. návštěvy ok, však má možnost, to dcera chce, ale nutit ji trávit s ním víc času ( zvlášť s jeho minulostí a nevalným zájmem) si myslím nebudou. Zašla bych na ospod a poradila se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
1.1.20 09:11

Nemej vubec strach. Dceri je 15 a budou se ptat na nazor ji. Pokud nechce ma taticek smulu. Uz je ve veku kdy nebude chtit jezdit kazdych 14.dni k otci a vzhledem k jeho nezajmu by mu to ani neproslo. Hlavne klid :hug: zajdi na OSPOD a tam se porad jaky postup

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
1.1.20 09:11

Vůbec, nebojte se ho. Nezajímal se, neplatil, dítěti je 15 let, budou brát ohled na to, co chce a dělá dítě. Nemějte z něj strach vůbec. V 15 už jí nebudou nutit trávit čas s někým, s kým nechce. Je to magor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.1.20 10:20

Taky bych se nebála. Holka už je velká. Ať si klidně dalším soudem vyhrožuje. Nemá šanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
1.1.20 11:57

Holky děkuji moc. Začal právě vyhrožovat včera s tím že si jí v pátek odveze ať chce nebo ne. Já už musím bohužel zítra do práce ale pro jistotu mám veškeré rozsudky nachystané a v případě nutnosti budu volat policii no. Na OSPOD zajdu hned v pondělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
1.1.20 12:35
@minimo píše:
Holky děkuji moc. Začal právě vyhrožovat včera s tím že si jí v pátek odveze ať chce nebo ne. Já už musím bohužel zítra do práce ale pro jistotu mám veškeré rozsudky nachystané a v případě nutnosti budu volat policii no. Na OSPOD zajdu hned v pondělí.

on nemá nárok si ji odvézt, ani omylem. Omez se na komunikaci s ním písemně, přes maily, zprávy a podobně, ať se to dá proti němu použít. Neexistuje, aby on sám násilím někoho odvážel. Samozřejmě volat policii, to je debil, chudák dcera. Ale nebojte se ho, nemá nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
1.1.20 16:04

@Šáruší vše mám uložené. Ale s problémy počítám. Na dceru platí 800 měsíčně, nějakou dobu po rozvodu schválně začal pracovat na černo aby platit nemusel. No dcera už půjde na střední takže ho asi naštvalo, že budeme žádat zvýšení výživného. Nějak jsem to neřešila, byl k tomu ještě ve vězení :) ale to už je jeho problém jaký způsob života vedl s novou partnerkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat