Jak dostat na web katalog k prohlédnutí?

472
16.12.08 10:39

Jak dostat na web katalog k prohlédnutí?

Potřebovala bych nějak dostat na webové stránky (popř. na můj blog) katalog, kterým jde jako listovat. Nikdy jsem to nezkoušela, takže ani vlastně nevím, jestli to vůbec jde. Na různých stránkách jsem to viděla, ale nevím co je k tomu potřeba např. za program nebo jak to tam dát? Skener mám. Poradíte někdo nováčkovi? :oops: :wink:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
17.12.08 10:50

Pett, myslíš třeba něco takového?

http://ikeaeu.ecweb.is/09/mcz/

Tohle je podle mě dělané ve flashi, což rozhodně není nic pro nováčka :D , potřebuješ k tomu program Adobe Flash (dříve Macromedia Flash, mám dojem, že je koupili nebo co…), který rozhodně není z nejlevnějších - pokud se k němu teda nemůžeš dostat jinak… :oops: A udělat takovou věc ve flashi není žádná sranda.

Spíš bych ti doporučila naskenovat to všechno do pdf a vystavit takto - není to tak krásné, ale myslím, že ani o moc míň profesionální, koneckonců firmy to tak dělají naprosto běžně, příklad třeba tady http://www.baby.patron.eu/…y2009-cz.pdf.

Záleží, kolik má ten tvůj katalog stran. Myslím, že ten flash má cenu řešit jen, když to má stran hodně, jako např. ten katalog IKEA a výsledný pdf soubor by byl až příliš datově rozsáhlý. Koneckonců, v tom pdfku jde „listovat“ taky, můžeš si přejít, na kterou stranu chceš, můžeš si tuším i vytvořit na začátku obsah, kde budou odkazy na jednotlivé sekce atd…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
472
17.12.08 22:12

Anguo - ikea odkaz mi nějak nejde otevřít, ale to co myslím je třeba tady:

http://www.popron.info/…_popron.html

nebo i třeba takto:

http://picasaweb.google.cz/…ogOriflame16

Prostě něco takového. Ale na to vše bude asi nějaký speciální program, který se bude platit.

Ale dobrý je i ten prohlížeč - baby patron, co jsi posílala. Něco takového by mi stačilo. Ptala jsem se manžela a prý ten program Adobe reader máme, ale prý jen jako prohlížeč, že do něho nejde nic vkládat - vytvářet. Tak nevím. :nevim: Asi bude více verzí toho programu :nevim: Moc se v tomto nevyznám.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
50730
18.12.08 09:50

Jo, ten první odkaz je ten flash, kdybys to chtěla v tom, asi by to bylo trošku složitější, našla jsem třeba i program, kde by se to asi dalo udělat zdarma a mnohem jednodušeji, vypadalo by to takto

http://www.airtightinteractive.com/photos/

program se jmenuje SimpleViewier a dá se stáhnout tady

http://www.airtightinteractive.com/…r/index.html

Jak až moc jednoduché to je, netuším, nemám s ním žádné zkušenosti, v každém případě je anglicky, což nevím, jestli ti vadí nebo ne…

Druhý odkaz vypadá slibněji :wink: to jsem ani nevěděla, že jde, je to vlastně fotogalerie, kterou si můžeš udělat na Googlu. Musíš se tam zaregistrovat, je to na této adrese http://picasaweb.google.cz. Pokud už máš třeba e-mail na Gmailu, tak můžeš použít stejné uživatelské jméno a heslo, jako máš tam, nemusíš se registrovat znovu. V jednom albu můžeš mít max. 500 fotek a máš tam 1024 MB (čili 1 GB :)) úložného prostoru. Můžeš to tam nahrávat přímo přes webové rozhraní nebo je tam ke stažení program Picasa, který nainstaluješ do PC a ten by měl nejspíš asi nějak usnadňovat tu správu a nahrávání fotek nebo tak něco :D (nikdy jsem to nedělala, tak jenom co jsem tam vyčetla). Pak jenom na svojí stránce hodíš odkaz na tu svoji galerii a lidi si budou moct prohlížet katalog tam. Toto jsem vytvořila teď, za 5 minut i s nahráváním fotek, takže je to docela jednoduché :-)
http://picasaweb.google.cz/…ch/MojeFotky

Jinak co se týče těch pdfek, k prohlížení potřebuješ Acrobat Reader, který je zdarma. Origoš program, ve kterém se dají pdfka vytvářet se sice platí (Adobe Professional - je to vlastně „protikus“ k tomu Readeru, od stejné firmy), ale existují i nějaké programy zdarma, ale možná, že váš skener umí skenovat do pdfka - ne všechny to ale dělají, některé umí jen obrázky (aspoň, co jsem se setkala já).

Takže: :lol:

Pokud umí tvůj skener skenovat do pdf souboru, bude nejjednodušší to naskenovat takto. Zase lidi, co budou chtít katalog vidět, budou muset mít Acrobat Reader (který ale zase většina lidí má stejně), to je malinko nevýhoda, ne každý musí být schopen si ho doinstalovat. Výhoda je, že si lidi ten katalog můžeou celý stáhnout a uložit.

Pokud můžeš skenovat jenom obrázky, udělala bych to přes ten Google. Výhoda je, že se zobrazí všem, vypadá hezky, nevýhoda možná to, že si nemůžou lidi stáhnout ten katalog k sobě do PC a třeba si ho jednoduše vytisknout.

Můžeš taky skloubit obě varianty a dát odkaz na googlový prohlížecí katalog a pod to ještě odkázat na to pdfko pro ty, kteří by to chtěli stahovat a tisknout :wink:

Na flash bych se asi vybodla… :lol: Pokud to teda nechceš vzít jako nějakou výzvu a pohrát si :wink:

Ježiš, doufám, že jsem to tu úplně nezahltila :lol: :lol: :lol:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
50730
18.12.08 09:50

Jo, a ten Google je samozřejmě zdarma :wink:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
472
19.12.08 22:23

Anguo - moc moc díky za vyčerpávající informace :wink:

Nejspíš to udělám přes ten google, i když ten flash vypadá taky dost dobře a originálně. :wink: Tak možná i mrknu na něho a uvidíme, jak to v něm bude moc složité. :wink:

Ještě jednou moc díky. :potlesk: :srdce:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
50730
20.12.08 19:13

Nemáš zač, pak hoď kdyžtak odkaz, jak to dopadlo :wink:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama