Jak hospodařite vy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 11:34
Jak hospodařite vy?

Ahojky, chtěla bych znát váš názor na naší finanční situaci. Mám přítele, oba máme děti z předchozích vztahů, já mám ve své péči a přítel 1×14 dní na víkend plus všelijaké prázdniny, takový ten standard. Mám malý byt, přítel má na sebe psaný byt - větší ale má tam ještě maminku která mu ten byt dala a která tam má břemeno, takže to jednou bude jeho. Jenže! Přítel bydlí u mě, své dítko mívá u nás, když jej má a přesto musí dávat mamince 5000 na bydlení.. ačkoliv tam není a maminka má celý byt prosebe. Mě na bydlení nedává nic, ale kupuje asi tak 80 procent jídla a drogerie do naší domácnosti, plus venku když někde jsme platí on a auto benzín taky financuje sám. Polovinu výplaty da na poplatky a z té druhé poloviny žijeme a já to mám víceméně stejně - půlka výplaty jde na poplatky a z té druhé poloviny žijeme. Co si o tom myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10956 příspěvků 30.10.18 11:38

no a jak by sis to jinak představovala, maminka asi nemá na celý nájem, tak jí syn pomáhá.

pikola
Neúnavná pisatelka 19263 příspěvků 30.10.18 11:40

Záleží kolik máte na bydlení a kolik tě stojí měsíčně jídlo. Taky kolik je půlka té výplaty. Jestli dává něco mamince je jeho problém, je důležité jaké máte náklady spolu.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 30.10.18 11:41

Ja nechapu, na co se ptas? Ty mas s tim usporadanim problem?

vannilka
Povídálka 41 příspěvků 30.10.18 11:42

Tech 5.000 mamince je zvlástních… Pochopila bych třeba opravy. Ale co z toho maminka plati?

alli_li
Závislačka 3308 příspěvků 14 inzerátů 30.10.18 11:44

Vzdyt je hezke, ze mamince pomaha, zvlast pokud je v duchodu tak najem za velky byt nemusi utahnout. Muj pritel take mamince pomaha, posila ji penize, plati telefon. Vzdyt je to clovek, ktery mu dal veskery zaklad do zivota, tak ji to timhle vraci.
U nas je to tak, ze pritel plati byt (je jeho), veci za jeho ditko (obleceni, skolka) jidlo a kdyz nekam jdeme ven. Ja platim za svoje deti (obleceni, skola apod)jidlo a kdyz jdeme nekam ven.....
Neresime kdo zrovna a kolik platil, ale musim uznat, ze pritel je hrdy na pozici zivitele rodiny, takze platit chce vsude on :-D

Russet
Extra třída :D 11606 příspěvků 30.10.18 11:52

Nemám přítele s dětmi z předchozího vztahu a bydlíme spolu v jednom bytě. Takže peníze máme jen pro sebe. Ne pro maminku do druhého bytu a na alimenty.

Šarlota4
Echt Kelišová 9848 příspěvků 30.10.18 11:52

Otazka je jestli matce vypomaha, ptz by byt neutahla, pak je to v poradku. A naklad u tebe by jste meli vyresit umerne. Nepises kolik za co vydate penez :nevim:

Micaella22
Kecalka 406 příspěvků 30.10.18 11:53

Tak jestli ma jeho matka prd duchod, plati neco do fondu, tak babka tezko vyzije. Zalezi jak je stara… ale to je jeho vec. Tobe na bydleni nic nedava, ale 80% veci plati, vcetne jidla pro tvoje dite :nevim: takze si myslim, ze utrati dost. Nebo chces mit jidlo, naftu pul na pul + neco na bydleni? To vyjde uplne na stejno, mozna pro nej lepe…

zoidberg
Extra třída :D 11882 příspěvků 30.10.18 11:54

Já to mám téměř nachlup stejně, akorát že mamince ještě platím lázně a dovolené u moře, nové spotřebiče a veškeré opravy. A moc by mě mrzelo, kdyby partnerka do toho nějak zasahovala, nebo to vůbec chtěla řešit.

jkra
Generální žvanilka 24862 příspěvků 30.10.18 12:01
@zoidberg píše:
Já to mám téměř nachlup stejně, akorát že mamince ještě platím lázně a dovolené u moře, nové spotřebiče a veškeré opravy. A moc by mě mrzelo, kdyby partnerka do toho nějak zasahovala, nebo to vůbec chtěla řešit.

souhlasim. to, ze pomuzes rodicum ci rodici je hezke.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 12:02

No,my žijeme od výplaty k výplate. Babička je na tom je finance velice dobře, ona je asi tak 6× do roka u moře na týden, nemůže si stěžovat na finanční stránku,takže v tomhle problém není. Je to asi daň za to,že ten byt napsala už na něj no :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 12:04

Jinak za jídlo a drogerii tak těch 4000 dá do domácnosti a byt platím 4700.

unuděná
Kelišová 5553 příspěvků 2 inzeráty 30.10.18 12:08
@Anonymní píše:
No,my žijeme od výplaty k výplate. Babička je na tom je finance velice dobře, ona je asi tak 6× do roka u moře na týden, nemůže si stěžovat na finanční stránku,takže v tomhle problém není. Je to asi daň za to,že ten byt napsala už na něj no :roll:

Jestlize byt napsala na nej,tak bych logicky ocekavala,ze bude vse ohledne bytu platit on a jeho maminka mu bude davat nejaky rozumny najem..cili myslim,ze takhle to vychazi vlastne pro nej lepe ;) a vy nejak zivorite?Do bytu k jeho mamince se prestehovat nechcete?Proc?Troc­hu mi to zavani spatnymi vztahy mezi tebou a ji,a timpadem resis hovadiny ;)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27339 příspěvků 30.10.18 12:13
@Anonymní píše:
No,my žijeme od výplaty k výplate. Babička je na tom je finance velice dobře, ona je asi tak 6× do roka u moře na týden, nemůže si stěžovat na finanční stránku,takže v tomhle problém není. Je to asi daň za to,že ten byt napsala už na něj no :roll:

tak v první řadě si o tom promluv s přítelem, že ti to vadí… nejspíš ti odpoví, že se na to s maminkou tak nějak dohodli… takže on má byt a platí si ho…
U tebe, jak píšeš, platí 80% všeho ostatního kromě nájmu… takže dejme tomu ho to měsíčně vyjde na 15 tisíc… bylo by lepší, kdyby ti dal 5 tisíc na nájem a jen 10 na to ostatní (nebo kolik to u vás vychází)? Není jedno, z jaké škatulky ty peníze jdou, když je za vás stejně utratí? Nebo máš málo a chceš víc? Pak platí zase to první - promluv si o tom s přítelem…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >