Jak jednat s drzým dítětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beckyttine5
Kecalka 471 příspěvků 26.04.19 23:08
Jak jednat s drzým dítětem?

Ahoj, holky,

budu ráda za vaše tipy, rady, postřehy…

S dcerou (19 m) často chodíme mezi jiné děti (hřiště, parky, zábavní centra, mateřská centra apod.) a zrovna včera se nám stalo, že si na dceru „dovoloval“ starší chlapeček - tipla bych ho tak na 3 - 3,5 let… Dcera s dětmi problém nemá, není vlezlá ani zakřiknutá, včera šla přes takovou dřevěnou lavičku, ten chlapeček taky, ještě tam byly i jiné děti, ale tomu chlapečkovi vadila právě moje dcera, říkal jí, že tam nesmí být, že ta lavička je jen pro velké děti, že on je velký, tak tam může být, já mu řekla, že tam má dcera může být taky, a ptala jsem se, proč mu to vadí, když mu nijak nepřekáží, a že je tam místa pro všechny děti dost… ale nějak se s ním nedalo mluvit, prostě mou dceru vyzýval, ať z lavičky odejde, ona tomu ve svém věku tolik nerozumí, tak tam stála dál, na kraji, chlapce si nijak nevšímala, tak se jí snažil shodit dolů, naštěstí jsem byla hned vedle, tak jsem ji zachytila, chlapci jsem důrazně řekla, ať jí neubližuje a nestrká do ni, že by mohla spadnout a ublížit si, ale bylo mu to jedno a pořád do ní strkal, pokřikoval, ať vypadne… no a přiznávám, že jsem nevěděla, jak s tím chlapcem jednat, jak mu to vysvětlit - co byste mu v danou chvíli řekli vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Pocahonta
Kecalka 436 příspěvků 26.04.19 23:11

No hlavně bych se asi podivila, že kolem sebe neměl nikoho ze svých rodičů…

Beckyttine5
Kecalka 471 příspěvků 26.04.19 23:13

To byl výlet se školkou, my tam byli s nimi…ze školky tam bylo celkem 10 dětí a 2 učitelky… pak já s dcerou a ještě jedna maminka se svými 2 dcerami

Pocahonta
Kecalka 436 příspěvků 26.04.19 23:20

Tak mohla zasáhnout jedna z učitelek, dle tvého popisu to nebyla situace na 5 vteřin, tak to mohla alespoň jedna z učitelek zaregistrovat. Myslím, že bych se zachovala stejně jako ty + bych mu třeba zastavila ruku (při tom strkání do dcery) a důrazně mu řekla, že tohle tedy dělat nebude.

Šarlota4
Extra třída :D 11141 příspěvků 26.04.19 23:22

Tak jsi mela vyzvat ucitelku. Samozrejme bude 3 lete dite vyzralejsi a melo by byt pokarano a vysvetleno, ale je to porad prcek, ktery nevi. Projevuje emoce a uci se s nimi pracovat. Triletak naprosto jiste nechape vse i kdyz jako matka dvouleteho si myslis, ze uz by melo myslet jako skolni dite.

Beckyttine5
Kecalka 471 příspěvků 26.04.19 23:24

Jo, to jsem udělala a dceři se nic nestalo… spíš mě překvapilo, že se mu to nedalo nějak rozumně vysvětlit, tak mě zajímalo, zda tady třeba není někdo, kdo má zkušenosti, jak s takovými dětmi jednat tak, aby to pochopili, bez nějakých vyhrůžek, trestů apod… nejsem typ, který by hned běžel si za rodiči či učitelkou stěžovat, jsem dospělý člověk, tak si myslím, že může být cesta, jak to vyřešit sama s daným dítětem „po dobrém“…

Pocahonta
Kecalka 436 příspěvků 26.04.19 23:27

Každé dítě je jiná osobnost, platí na ně něco jiného. Kdyby si na tvou dceru nějak zasedl a opakovaně se do ní navážel, tak až potom bych to s učitelkou řešila.

Beckyttine5
Kecalka 471 příspěvků 26.04.19 23:27
@Šarlota4 píše:
Tak jsi mela vyzvat ucitelku. Samozrejme bude 3 lete dite vyzralejsi a melo by byt pokarano a vysvetleno, ale je to porad prcek, ktery nevi. Projevuje emoce a uci se s nimi pracovat. Triletak naprosto jiste nechape vse i kdyz jako matka dvouleteho si myslis, ze uz by melo myslet jako skolni dite.

Jasně, tomu rozumím… já si nemyslím, že by ten chlapec byl zlý, nebo zlobivý… jen se prostě choval tak, že chtěl ublížit mladšímu dítěti a nechtěl v tom přestat… třeba si to neuvědomoval, tak mě zajímá, jak mu to vysvětlit, aby to bylo přiměřené jeho věku a uvědomil si následky svého chování

jege
Ukecaná baba ;) 2446 příspěvků 26.04.19 23:27

@Beckyttine5 Já bych ho začal strkat také… :mrgreen:

Šarlota4
Extra třída :D 11141 příspěvků 26.04.19 23:36
@Beckyttine5 píše:
Jasně, tomu rozumím… já si nemyslím, že by ten chlapec byl zlý, nebo zlobivý… jen se prostě choval tak, že chtěl ublížit mladšímu dítěti a nechtěl v tom přestat… třeba si to neuvědomoval, tak mě zajímá, jak mu to vysvětlit, aby to bylo přiměřené jeho věku a uvědomil si následky svého chování

Chapu. Ja osobne bych nikdy nesahla na cizi dite ( jen v nejkranejsim nevyhnutelnem pripade a pri pomoci jinemu diteti), coz tady holky casto zminuji. Osobne bych bud “hezky” vysvetlila a pak odvedla svoje dite. Asi to neni nejlepsi reseni, ale ja na cizi deti proste nesaham. Nejsem jejich rodic ani chuva a odmitam vychovavat cizi deti. Taky nechci, aby na me vystartovala jejich matka, ze jsem jejich svatouska chytla za ruku.

Aduš8
Závislačka 4473 příspěvků 26.04.19 23:38

Tak já si myslím, že tobě přísluší se postarat primárně o svoji dceru a výchovu jiných nechat na dotyčném doprovodu, ať už je to rodič nebo učitelka. Já bych vzala svoje dítě a řešila to s doprovodem, který dané dítě zná. Taky by se mi nelíbilo, kdyby neznámý člověk chtěl vychovávat mé dítě, které vůbec nezná

Renca8
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 26.04.19 23:40

Ahoj, rada se taky priucim…byla jsem s dcerou na pislovisti (16 mesicu) vypadalo to ze tam jsem jedina ktera ji prinesla kyblik s lopatkou…ostatni deti ji to chteli vzit z ruky a hrat si s tim..brali ji kyblik do ktereho dala pisek aby ho na sebe vysypala… jednomu sem vysvetlila ze to jsou jeji hracky a ze si s nema hraje…pak jsem to vzdala a sli jsme na jine hriste..nektere deti jsou fakt drze nehlede na to ze tam maji rodice co jem sedi a cumi a slysi jak rikam: bez za maminkou at ti da tvuj kyblicek

Renca8
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 26.04.19 23:42

A kdyz se mala zvedla a s tim svym kyblickem sla pryc to dite ji nahanelo u vsech prolizacek a slo po jejim kybliku…tak razem sem nemela dite jedno, ale dve :mrgreen:

Beckyttine5
Kecalka 471 příspěvků 26.04.19 23:48

Určitě bych na cizí dítě nijak nesahala, ani se ho nesnažila vychovávat. Jde mi jen o tu komunikaci s ním, aby cítili, že ho respektuji, a že to nemyslím špatně.

Dana V
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 26.04.19 23:49

Ne ze bych se toho ditete zastavala, ale 3,5 letemu diteti toho zas tolik nevysvetlis, uvidis casem sama. V tomto veku myslim jeste deti nejsou drze, spis tak zkouseji co projde. V teto situaci bych urcite pozdala ucitelku, at chlapecka pokara. Sama bych na neho nesahala.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama