Jak jsme celí rodiče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 01.09.09 14:17
Jak jsme celí rodiče

Zdravím a zakládám diskuzi, která by se mohla též jmenovat : Jak jsme se potatily či pomamily.
Jistě si pamatujete na dětství a hlavně spíše na dospívání, v kterém vám spousta věcí na rodičích bytostně vadila ba přímo vás dováděla k šílenství. Jejich způsob uklízení, mluvení, gesta, nároky na vás, jejich zlozvyky, zájmy a hodnoty a mnoho dalšího. Tolik věcí vám denně napínalo nervy a vy jste si jistě při měsíčku přísahaly, že VY takové rozhodně nebudete a kupříkladu DĚNNĚ UKLÍZET NEBUDETE ( A HLAVNĚ DO TOHO NUTIT SVÉ NEBOHÉ DĚTI), BUDETE SVÉ RATOLESTI POUŠTĚT NA DISKOTÉKY…a spoustu jiných pěkných věcí… A dnes???? Jaké že to jme???jsou samozřejmě jen dvě možnosti. Za prvé, děláme to samé co naše maminky a dospěly jsme k tomu, že tak je to správné, přestože nám to coby pubertákovy vadilo ( úklid, domácnost, výchova), nebo za druhé, nabereme opačný směr a dál nenávidíme rodičovský vzorec chování ( nepořádek v bytě, kouření, výchova).
Já se například stejně jako má maminka neuvelebím na gauči dokud není alespon trochu uklizeno. Vycepovala ve mě bohužel ( bohudík) špatné svědomí, když to okolo nění v pořádku. A dále stejně jako můj tatínek, neustále oponuji při dialogu s kýmkoli v zájmu bezmezné objektivity a v duchu se okřikuji, at už proboha přestanu být stejný DEMAGOG jako on. jsem naštěstí jen jeho slabý odvar, takže alespon tak. A dále tu máme gesta, hlášky atd… je toho spoustu
Je mi jasné, že když v dobré víře řeknu dceři:" Víš to pochopíš až budeš větší" ( protože by jisté problémy prostě nepobrala), myslí si jistě JÉÉÉÉŽIŠMARJÁÁÁÁ. Uvidíme co bude říkat ona svému potomkovi.
Tak a co vy. Jaké zlozvyky jste vstřebaly jako normu?Nebo jste celé samy sebou?
PS: já jsem si o večerním kinu či diskotéce mohla nechat jen zdát a mám takový nejistý pocit, že historie se bude opakovat…

Reakce:
Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 01.09.09 16:27

Zajímavé téma :wink:
Tak já jsem bohužel příklad mých rodiču a přesně tak, řikala jsem si, že taková nebudu nikdy. Ale snažím se lecčemu vyvarovat a dělat to po svém.
Já vlastně musela pořád sedět po návštěvách a doma na zadku. Ven jsem chodila max na dvě hodiny a pokud jsem přišla pozdě, tak hromada vysvětlování. V tomhle vím, že dětem budu polevovat. Nebylo to příjemné ani pro okolí. Postupně jsem takhle přicházela o kamarády.
Do uklízení mě moc nezapojovali :), já to na svých dětech ale požaduji . Oni během 5 minut udělají z pokojíčku chaos, takže když jdeme ven, vědí, že musí být uklizeno. Tak to je asi jediná - zatíím- povinost, kterou od nich očekávám.

Gesta a hlášky? Nedávno jsem dětem něco vysvětlovala (už si nepamatuji co) a přistihla jsem se, že jsem uplně stejná jako moji rodiče :lol: :oops:. Použila jsem několik stejných výrazu, které jsem slýchávala jako dítě.

medvidek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.09 17:49

Ahoj.
Ano pěkné téma :lol: .
Muž mi říká,že jsem jako moje mamka,které před 3 lety taťka řekl,když nám všem z rodiny volala několikrát deně z lázní jak se máme,že je STÍHAČKA.Všechno musím vědět pokud možno hned,včera bylo pozdě.Takže ano to mám po mamince :wink: :wink: .K úklidu mě moc nevedli takže stím „bojuju“ dlouho předlouho.
Gesta a průpovítky svých rodičů nepoužívám,přeci jen 34 let a 66 let je rozdíl.
Kdo se přidá…?

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 02.09.09 08:47

Mě rodiče zakázali vodit si děti domů, do pokojíčku a hrát si. Prostě jsme musely být venku za každého počasí. Dlouhé minuty jsem se bavila s kamarádkami na chodbě mezi dvěřmi jak ichtyl a bylo mi trapně, že nemůžou dovnitř. Já jsem přitom byla u nich pečená vařená a jejich rodiče byli v pohodě.
V tomhle jsem právě obrátila a dcera si může domů vzít koho chce. Samozřejmě v omezeném počtu (panelákový byt) a néé zrovna v mém šestinedělí. Vím, že mi ten zákaz byl velice nepříjemný a styděla jsem se, tak nechci aby se moje děti také tak cítily.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 02.09.09 09:15

jsem bohužel celá máma, v něčem i horší, ač jsem nechtěla. Přesto můžu říct, že až na některé věci mi to ale prospělo (teda ten její přístup, ty řeči a tak :D )

Hlavně, když nebudu příšerná tchýně :D

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 02.09.09 09:41

To, čeho si všímám v posledních letech čím dál víc, jsou gesta, třeba zrovna včera takový letmý pohyb ruky při diskuzi, kdy jsem měla pocit, že tohle je přece moje maminka a ne já :lol:, vzápětí přišel pocit ne, jsem to já, jsem to taky já :lol: , způsob, jakým někdy sedím, podpírám si hlavu, prostě drobnosti, díky kterým vím, že jsme sžité mnohem víc, než jsem si z pozice dítěte dlouhá léta myslela. Možná to vidím zřetelněji taky proto, že už leta bydlíme zvlášť a jsem schopná to vidět. Manželé se prý po letech taky chovají často podobně a já ten pocit moc nemám, ostatní by možná řekli opak.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 02.09.09 11:36
Lizbeth píše:
Mě rodiče zakázali vodit si děti domů, do pokojíčku a hrát si. Prostě jsme musely být venku za každého počasí. Dlouhé minuty jsem se bavila s kamarádkami na chodbě mezi dvěřmi jak ichtyl a bylo mi trapně, že nemůžou dovnitř. Já jsem přitom byla u nich pečená vařená a jejich rodiče byli v pohodě.
V tomhle jsem právě obrátila a dcera si může domů vzít koho chce. Samozřejmě v omezeném počtu (panelákový byt) a néé zrovna v mém šestinedělí. Vím, že mi ten zákaz byl velice nepříjemný a styděla jsem se, tak nechci aby se moje děti také tak cítily.

Jo tak to jsem měla přesně to stejné! Když nebyli doma, tak jsem si je vodila domu, ale tech nervu, co kdyby přišli......

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 03.09.09 00:26

Já jsem bohužel celý táta, ale co mě nedávno příjemně překvapilo, bylo to, že jsem se přistihla při vaření, jak mám úúúplně stejný postoj jako moje máma - ona vždycky stávala u plotny jako ČÁP a my jsme se tomu hrozně smáli: stála na levé noze a pravé chodidlo měla opřené o levé stehno co nejvýš tak, že se pata téměř dotýkala rozkroku. Zkrátka fakt jako čáp.
Mámě bude letos 60 a pořád stojí u kamen „na čápa“. No, a já už taky :lol: :lol: :lol:

medvidek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.10 07:53
lulje píše:
Já jsem bohužel celý táta, ale co mě nedávno příjemně překvapilo, bylo to, že jsem se přistihla při vaření, jak mám úúúplně stejný postoj jako moje máma - ona vždycky stávala u plotny jako ČÁP a my jsme se tomu hrozně smáli: stála na levé noze a pravé chodidlo měla opřené o levé stehno co nejvýš tak, že se pata téměř dotýkala rozkroku. Zkrátka fakt jako čáp.
Mámě bude letos 60 a pořád stojí u kamen „na čápa“. No, a já už taky :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: Hih,já se bavím :lol: :lol: .Ta představa čápa…hihi.
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >