Jak jste odstavily dítě?

Anonymní
9.9.20 18:51

Jak jste odstavily dite ?

Ahoj holky mam 18 mesicni holcicku a je to strasnej cecek…kojim sice jen vecer pred spanim a v noci ale myslim ze uz je cas ji odstavit.. :think: v noci chce 1-2× napit prsa, zkousim ji misto toho dat napit vody ale nechce dokud nedam prso neusne a je nevrla..zkousela jsem taky dat pres den sunar ale ten odmita, chteli by jsme s pritelem dat malou uz treba i na hlidani a kvuli kojeni nemuzeme :think: proto ten sunar zkousim ale proste ho odmita.. :nevim: jak jste to delaly vy? Proste jste prso ze dne na den nedaly a pretrpely par noci a pak to bylo v pohode nebo jak? :nevim: mam dale zkouset ten sunar nabizet? Prosim o rady dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18787
9.9.20 19:00

Ja odstavila mladsiho, dostal pres den a vecer lahev s UM, v noci uz nic, max dudlik a spal dal. Stejne me na noc mel jenom misto dudliku ne na hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7922
9.9.20 19:04

Odstavila jsem postupně, nejdřív v noci a pak nakonec na uspání, ale až kolem 20 měsíce, dřív mi to přijde, že je to ještě brzo.
S tím delším hlídáním (víc než půlden nebo na noc) bych taky počkala tak do dvou let.
Ono se to nezdá, ale každý měsíc věku je znát a čím víc času dáš dítěti zezačátku (dopřát mu mámu), tím lépe se budou později odpoutávat. Vyplatí se to.
(od dvou let mi děti jak spí celou noc, tak cca od 2,5 nemají problém přespat jinde nebo být s někým jiným)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
9.9.20 19:04

Ja bych zkusila dat ten sunar v noci, prechod rovnou na vodu mi prijde drsny.
Jinak jsme odstavili tak ze kojeni bylo cim dal min, a prvni jsem zrusila prave to vecerni (nahrazeno um).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12650
9.9.20 19:07

Odstehovala jsem se z loznice (deti spaly s nami) a nechala to na manzela. Prvni noc jsme protrpeli, dalsi byly lepsi. Se starsim to trvalo dele, mladsi byl v klidu po asi 2 nocich. UM jsme nedavali, dostali napit vody nebo kravskeho mleka z hrnku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13631
9.9.20 19:22

U nás to bylo tak, že jsem musela do nemocnice, takže to s malým byl doma manžel. A uznali jsme, že to bylo dobré, jak pro mě, tak pro syna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609

Misto sunaru dej kendamil, je to takové sladší materske mliko a nevím o nekom, komu by kendamil nesedl. Na večer bych davala um a v noci to fakt nechala na manželovi, určitě se to bezy zlepší. Srovnej si to ale v hlavě, že to takhle chceš. A na druhou stranu, hezky se vyspi bez dítěte v místnosti, není to vůbec špatný :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2258

Odstavila jsem ze dne na den. Zvracel i po kojeni a tak jsem rekla, ze ho bude bolet bricho. Trochu to zkousel, ale zadny velky problem s tim nemel. Od te doby spal celou noc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
9.9.20 19:51

Nech v noci malou s partnerem a přestěhuj se do jiné místnosti. Ale příprav ho na to, že první noci bývají horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
10.9.20 10:04

Dceru jsem musela v roce a půl odstavit z důvodu hospitalizace. Dá se říct hned :nevim: Takže v noci ukládal taťka, vstal k ní pouze on a dal napít vody. Přes den sem jí říkala, že mlíko už nemám, že mám bolístku. Malá to zvládla dobře, jen fakt ty začátky je potřeba ukládat tatínkem :kytka: Sunar jsem koupila, malá si cucla a plivla to ven, takže bez UM. Bude jí 7 let a dodnes si pamatuju její výraz :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
11.9.20 02:44

@suzka1 dám ti první případ kdo kendamil nechtěl. Můj syn.. Teda nechce žádné UM, ale už ho chci pomalu odstavit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.9.20 23:15

My ubiraly kojeni postupne, nocni a pred spanim naposledy. Cca v roce a pul uz stejne nepila, jen dudala. Tak jsem ji jeden vecer vysvetlila, ze mlicko je vypity a uz neni a prso uz nedala, chovala ji a byly jsme na ni par dni hodnejsi a porad opakovali, ze mliko je vypity a od te doby nekojime. Cca tri dny byl u uspavani vetsi rev, chybelo dudani, ale dudlik nechtela a pak uznala, ze chovani je taky dobry. Spime spolu vsichni tri v posteli, i behem odstavovani to tak bylo. UM nechtela, ale doktorka rikala, ze v roce a pul by to mela zvladnout s dvema porcema mlecnych vyrobku denne (jogurt, syr apod), kravske mleko jen prevarene cca do dvou let.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama