Jak kojit měsíční miminko?

Anonymní
29.4.20 04:04

Jak kojit měsíční miminko

Jak často kojíte v noci novorozence? Po několikáté se mi stalo že jsem ho nakojila až po sedmi hodinách a mám strach jestli to může mít špatný vliv pro něj když se sám nevzbudí? Kojil někdo jen když se mimi ozvalo a přes den nejdřív po dvou hodinách? Když je vzhůru pil by pořád a dám radši dudlík ale v noci se občas sám nevzbudí. Kolik by mimi mělo přibírat ve kterém měsíci a jak často se kojí později? Jsem prvorodička takže budu ráda za tipy rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61
29.4.20 04:56

Ahoj, mam 5 tydenir mimco a mam take prvni a pres noc kojim jen jak si sama rekne, coz uz ma nauceny asi ritual, cca v 9,kolem 1-2, 4-5, a pak 7-8, urcite bych ale sama v noci nebudila, kdyz ti hezky pribira tak klidne nechat spinkat az se samo ozve :) a pres den take nekojim.na cas. Ale hodne zalezi na to, jestli nema problemy s přibíráním. U nas ne, takze to neresim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10819
29.4.20 05:01

Budila jsem jen v porodnici aby se mi rozjela laktace, pak už ne. Pokud máš dost mlíka a miminko pribira, tak to nech na něm. Ono to za 14 dní může být zase úplně jinak. Kolik má pribirat jsem nikdy neresila, stačilo že pribira a je spokojeny. Doktorka by ti na kontrole řekla pokud by bylo něco v nepořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14720
29.4.20 05:21

Vždycky jsem kojila podle potřeby, jak si miminko řekli Klidně po hodině a půl
První dcera mi v noci vydržela spát jen 4h a pak se budila zase po hodině-dvou
Druhá dcerka ta spala i 6h a v pohodě. Přes den jsem kojila zase na požádání.
Co se týče vahy, je to ze začátku okolo 200-250g týdne tuším, už je to chvíli zpátky, tak snad si to dobře pamatuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
29.4.20 06:00

Pokud je miminko spokojené a hezky spinká, tak ho nebuď, nech ho spinkat. Kdyby měl hlad tak se ozve. Užij si, že ti v noci spí, za pár měsíců se to může klidně změnit. Já jsem malou přes den kojila zhruba po 2-3 hodinách, ale někdy se mi i začala sápat na prso dřív, tak dostala dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5358
29.4.20 06:30

Jestli prospívá, nebudit. Spi taky :)
Měla jsem tak obě děti. Od narození spali i 6 hodin v kuse, pak hodinu papal a dumlal, u toho zase usnul :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68950
29.4.20 07:02

Ja kojila po hodine ve dne v noci, pak se to zacalo az natahovat pozdeji, takze bud rada a pokud pribira a nemas problemy s kojenim, tak nechej spat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
29.4.20 07:50
@Anonymní píše:
Jak často kojíte v noci novorozence? Po několikáté se mi stalo že jsem ho nakojila až po sedmi hodinách a mám strach jestli to může mít špatný vliv pro něj když se sám nevzbudí? Kojil někdo jen když se mimi ozvalo a přes den nejdřív po dvou hodinách? Když je vzhůru pil by pořád a dám radši dudlík ale v noci se občas sám nevzbudí. Kolik by mimi mělo přibírat ve kterém měsíci a jak často se kojí později? Jsem prvorodička takže budu ráda za tipy rady.

Jestli spí tak ho nebuď. Samozřejmě něco jiného je dítě které nepřibírá Ale jestli přibírá normálně tak ho nebuď a užij si spánku. Může se to ze dne na den změnit a pak se nevyspíš. Já staršího syna kojila co půl hodiny :roll: Dcera se najedla v 8, a vstávala v 8.. první noci jsem byla v šoku. Pak jsem si zvykla a spala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24419
29.4.20 08:01

Kojila sem podle potreby, nekdy na me visel cely den, nekdy spal celou noc v kuse. Ani v porodnici sem nebudila. Později se ty intervaly kojeni prodlužují (snad s vyjimkou rustoveho spurtu, to chtej jist porad). A pribirani záleží treba na tom jak bylo dite velke pri narození, to ti ohlida pediatr, kdyby mimco neprospivalo, tak to bude resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
29.4.20 08:30

Jestli mimino pribira, je spokojene a ty nemas problémy s laktaci, tak ho nech spát v noci, jak dlouho bude chtit a uzij si to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 09:27

Kojila jsem podle potřeby. Takže přes den třeba každou chvíli a v noci klidně po 7 hodinách.

• Citovat
  • Nahlásit
129
29.4.20 15:40

Take mam prvni miminko, take mesicni. Prvni dva tydny jsem budila ve dne i v noci po trech hodinach. Pak mi doktorka rekla, ze je to zbytecne, pokud pribira, mam ho nechat spat. Pribira 300g tydne, takze vic nez dost :D V noci se mi vzbudi jednou nebo dvakrat. Pres den kojim tak nejak po 4 hodinach:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 20:41
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat