Jak má spát 4.měsíční miminko?

Anonymní
3.3.20 23:10

Jak má spát 4.měsíční miminko?

Ahoj holky chtěla bych se zeptat v jaké poloze má spát 4. Měsíční miminko? Může spát na rovném? Nebo naopak podložit hlavičku? Pořád mám strach aby si neublinknul a nevdechl to takže má podloženou hlavičku..Jak spi vaše děti?
Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

418
3.3.20 23:18

Dávám syna spát na rovný povrch a na bok. Zdravé dítě prý při zvracení dokáže otočit hlavu na bok. Naopak polštáře atd se nemají dávat kvůli nebezpečí udušení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
3.3.20 23:29

Ahoj, my jsme přibližně do 7-8 měsíce nechali klín pod matrací. Malá se už v prvním měsíci naučila měnit polohu ve spaní, ale i tak jsem ji tak do 6 měsíce ukládala na bok. Dětský polštář jsem ji dala v 11 měsících, když jsme si všimli, že vyhledává podepření hlavy - když jsme leželi spolu v posteli, pokládala si hlavu na naše ruce, vyhledávala polštář, v postýlce si lehala na plyšáka. Dali jsme polštářek a plyšák je zase na mazlení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
3.3.20 23:32

Nevím čím má tvoje miminko podloženou hlavičku ale správně by mělo spát na rovném povrchu, je to kvůli páteři. A jestli máš strach z ublinknutí tak ho dej na bok. Moje dcera spala od malička na zádech s tím že sem jí dávala na bok ale stejně se vždycky sešoupla na záda. Teď jí je 15 měsíců a stále pod hlavičkou nic nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3019
4.3.20 00:12

Jak bylo psáno výše, miminko by mělo spát na rovném, bez polštáře, kvůli páteři. Ale ve zvýšené poloze, kvůli ublinknutí. Toho docílíš tak, že dáš buď klínek do postýlky. Nebo vysvahuješ celou postýlku (podložíš něčím nohy postýlky, co jsou za hlavičkou). My měli klínek. Já jsem ukládala vždy na bok. A aby se nepřetočil, z obou stran jsem ho zapřela smotaným ručníkem, takže v poloze na boku zůstal. A pravidelně střídat strany, aby neměl šišatou hlavu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama