Jak mám jednat dál s přítelem?

Anonymní
10.1.20 07:50

Jak mám jednat dál s přítelem?

Ahoj, mám prvního přítele, jsme spolu 7 měsíců a jsme ještě oba na sš.
A nevím co dál. Je jediná věc na kterou žárlim a on ji furt chce dělat… Přitom sám je 100× víc žárlivý než já.
Seznámil se s mou kamarádkou, která ještě nevěděla, že spolu chodíme (už to ví), protože by byl průser, kdyby se to někdo dozvěděl ze školy, tak jsme si řekli, že to řekneme až po tanečních.
A mě přišlo, že k ní má sympatie. Potom se něco stalo a my jsme se na den rozešli. A já se ho, když jsme byli rozešli, ptala jestli se mu líbí ta kamarádka. Neodpověděl ano ani ne. Jen pořád, že nad tím ani nechtěl přemýšlet, protože by se asi zabil, kdyby mě podvedl. Potom mi řekl, v průběhu konverzace, že mu přijde hezká, baví ho se s ní bavit a fajn se s ní povídá. A druhej den, po rozchodu s ní chtěl hned tancovat. Dokonce ji v ten den psal.
A teď, se spolu chtějí scházet každej týden na doučování z němčiny. Jednou - dvakrát jsem to překousla. Ale už mě to po tom všem otravuje. Říkala jsem mu, že když se s ni chce doučovat, tak ať se aspoň učí doma, protože mě jinak fakt naštve, jelikož ta jedna hodina týdně, mu s takovou fakt nic nedá. A on že je línej, proto se chce s ní doučovat. Ještě jsem mu říkala, že mu seženu jednu douvovatelku, která chce jen 25 Kč za hodinu (je v důchodu a osamocená, tak ráda učí) a on se vymlouval.
Prostě je mi ta celá situace nepříjemná a vím že bych na to pořád myslela. Nevím jak to vyřešit. Přijde vám v poho, to co dělá?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1515
10.1.20 07:56

Ach ty dětské lásky. Nerada ti to říkám, ale jede po tve kamarádce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
10.1.20 07:59

Nejradši by si vás nechal obě, no :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3647
10.1.20 08:01
@Anonymní píše:
Ahoj, mám prvního přítele, jsme spolu 7 měsíců a jsme ještě oba na sš.
A nevím co dál. Je jediná věc na kterou žárlim a on ji furt chce dělat… Přitom sám je 100× víc žárlivý než já.
Seznámil se s mou kamarádkou, která ještě nevěděla, že spolu chodíme (už to ví), protože by byl průser, kdyby se to někdo dozvěděl ze školy, tak jsme si řekli, že to řekneme až po tanečních.
A mě přišlo, že k ní má sympatie. Potom se něco stalo a my jsme se na den rozešli. A já se ho, když jsme byli rozešli, ptala jestli se mu líbí ta kamarádka. Neodpověděl ano ani ne. Jen pořád, že nad tím ani nechtěl přemýšlet, protože by se asi zabil, kdyby mě podvedl. Potom mi řekl, v průběhu konverzace, že mu přijde hezká, baví ho se s ní bavit a fajn se s ní povídá. A druhej den, po rozchodu s ní chtěl hned tancovat. Dokonce ji v ten den psal.
A teď, se spolu chtějí scházet každej týden na doučování z němčiny. Jednou - dvakrát jsem to překousla. Ale už mě to po tom všem otravuje. Říkala jsem mu, že když se s ni chce doučovat, tak ať se aspoň učí doma, protože mě jinak fakt naštve, jelikož ta jedna hodina týdně, mu s takovou fakt nic nedá. A on že je línej, proto se chce s ní doučovat. Ještě jsem mu říkala, že mu seženu jednu douvovatelku, která chce jen 25 Kč za hodinu (je v důchodu a osamocená, tak ráda učí) a on se vymlouval.
Prostě je mi ta celá situace nepříjemná a vím že bych na to pořád myslela. Nevím jak to vyřešit. Přijde vám v poho, to co dělá?

Nechtela bys upnout pozornost na jineho chlapce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3647
10.1.20 08:02
@zu.syk píše:
Nejradši by si vás nechal obě, no :mrgreen:

Tak prostor pro trojku tam porad je ze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 08:07

Jo, ale ještě jsem nezmínil to dobrý… Chová se jakobych pro něj byla jediná hvězda a ani ji nepíše první, jen tehdy jednou… Takže jsem z toho zmatená…

• Nahlásit
  • Citovat
986
10.1.20 08:09

Zakladatelko, a jak seš na tom s němčinou ty? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 08:18

Snaž se to nebrat moc vážně… v tomhle období se zaměřuj hodně na sebe kluci budou přicházet a odcházet partnerství a opravdoví vztah přijde později.
Studuj, bav se poznávej a pokud bude sex tak se chraň kondom je jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 08:48
@zu.syk píše:
Zakladatelko, a jak seš na tom s němčinou ty? :lol:

Nic moc, hlavně já se teď snažím perfektně naučit aj

• Nahlásit
  • Citovat
645
10.1.20 08:51

A proto by děti neměly mít vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 08:56
@me57h píše:
A proto by děti neměly mít vztah.

Však proč ne xd Každou chybou se člověk učí

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10819
10.1.20 09:00

Žárlivost na někoho - ať už oprvávněná a nebo ne je vždy projevem vnitřní nejistoty a nedostatku sebeúcty.

Nejistoty že nejsi dost dobrá, aby tě někdo opravdu měl rád a nedostatku sebeúcty, aby si sis nevynucovala něčí náklonost, když není jisté, jestli ten druhý ti ji chce a nebo nechce dát.

Zároveň platí, že čím víc na někoho tlačíš, tím víc ten druhý chce dělat opak.

Takže ty nechceš řešit co dělat s přítelem, aby se nechoval tak, abys nevyšilovala, ale věnovat se vlastní psychice, vlastnímu sebepřijetí a vlastní sebedůvěře, abys netýrala sebe sama žárlivými představami a abys nedělala případné žárlivé scény - ty ostatně partner odpuzují, namísto toho aby je motivovali přimknout sejen k tobě a o ostatních ani nepřemýšlet.

Nemůžeš druhého donutit aby tě chtěl, nevydupeš si věrnost. Nemůžeš nikomu zakazovat s kým se má a nebo nemá stýkat a čím víc ho podezříváš z toho, že dělá něco špatného, tím otrávenější z tebe bude.

Pro začátek se mrkni třeba do téhle knížky

https://www.grada.cz/…vladat-5288/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2699
10.1.20 09:14

Tak má asi pořádnej párek, co jde dát do dvou buchtiček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 09:23

Nepovažoval bych vztah na SŠ nutně za něco míň. Jinak určitě se mu líbí, a možná neví, kterou chce. Agresivně mu můžeš dát ultimátum, ale to by asi nebylo nejlepší řešení. Zkus mu dát víc najevo, že tě může taky ztratit, že nejsi žádná jistota.
A nebo je ještě třetí řešení - prostě mu důvěřuj. Vím, že to je trochu těžší, sama to píšeš, ale „ten pravej“, co Tě opravdu miluje, Tě nepodvede, i kdyby mu nabíhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
10.1.20 13:02

To je roztomilé, vzpomínám si na svoji středoškolskou lásku :srdce: v situacích, kdy jsem na své partnery žárlila, jsem se vyhecovala v pravý opak - dělala jsem, jak mi to je totálně jedno :lol: vždycky pak byla zpětná vazba, proč je mi to tak jedno a ještě větší zájem o moji pozornost :D
během života stejně zjistíš, že když tě bude chtít někdo podvádět, stejně to udělá. Je jedno jak moc vyhrožuješ, prosíš, prdíš na to. Pokud šmejdí v jiném rybníčku, nech ho, a řekni si, že si pro něj až moc dobrá :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama