Jak na chlapa

9447
27.7.13 14:08

Jak na chlapa

Zajímalo by mě, jak a co říkáte chlapovi, když po něm něco chcete. Nějakou taktiku. Já jsem taková blbě upřímná a říkám pravdu a bez oklid. Asi to někdy není to pravé. A jste při tom příjemné, milé? Např. by mě potěšilo, kdyby se mi podařilo ho dokopat k tomu, aby konečně vyrobil poličky do skříně (a mnoho jiného, kdy by se mi ta taktika hodila jiná).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13498
27.7.13 14:13

Tak ja mam nastesti manzela, kteremu cokoliv potrebuij reknu bez zbytecnych kecu kolem a on se do toho pusti…vzdy jsem to rikala primo a vzdy to fungovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14074
27.7.13 14:16

@tasa Na chlapa musíš přímo, jinak tvoje přání nepochopí, nedomyslí si ho. Když chceš poličku, popros ho o to, zdůrazni, že bez něj to nezvládneš a pak ho náležitě pochval. Pokud je problém ho k tomu dokopat, něčím ho motivuj, nebo podotkni, že jinak budeš muset poprosit někoho jiného, neb už bez nich být nemůžeš. A ideálně se hned po té prosbě na ono místo přesuň, aby viděl, že už se to děje, ne že se to jen plánuje. Jinak by to zas odsunul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bobina5
27.7.13 14:19

No zkušenost říká že chlap je jako malé dítě a je potřeba jej řádně pochválit kor když něco chceš, prostě jako s tím děckem. Fungují řeči jako- ty seš takovej šikovnej, mohl bys mi prosím tě opravit…, nebo minule se ti povedlo… mohl bys to zkusit udělat… Chápete jak to myslím. Taky se říká že se s chlapem musí jednat pořád jako by byl nemocný, jedna babi má na tomto principu založené dlouholeté šťastné manželství.

• Nahlásit
  • Citovat
22696
27.7.13 14:27

Říkám narovinu a když něco dlouho trvá, tak prostě řeknu: „kdy se toho dočkám?“… ale on je extrémě zaměstnaný, takže trvám jen na opravdu důležitých věcech a něco je holt u ledu…
Třeba skříň na míru, ta bude tak za rok a budu ráda a měla být před rokem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
27.7.13 14:30

Já to říkám na rovinu „potřebuju, abys udělal, přinesl, koupil…“ Nákupy potravin nebo drogerie obstarává rád, je to takový shopaholik nebo jak se jim říká :-) Na jaře jsem mu říkala, že potřebuju, aby si přinesl z práce nářadí a opravil upadlé madlo ze šuplíku. Když jsem mu to říkala už asi pátý den, sebral se, odjel nakoupit a přinesl mi dárek: šroubovák.

Příspěvek upraven 27.07.13 v 14:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
27.7.13 14:30

Teď mu zase týden říkám o kleště, aby sundal uraženou žárovku a koupil novou. Koupit novou není problém. Vzpomenout si vzít kleště z práce domů ano :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8792
27.7.13 14:31
@bobina5 píše:
No zkušenost říká že chlap je jako malé dítě a je potřeba jej řádně pochválit kor když něco chceš, prostě jako s tím děckem. Fungují řeči jako- ty seš takovej šikovnej, mohl bys mi prosím tě opravit…, nebo minule se ti povedlo… mohl bys to zkusit udělat…

to ale musí mít chlap IQ tykve, ne? já to kdysi dávno z úst vypustila tak nějak bezděčně… a můj tehdejší přítel to okamžitě náležitě zparodoval :roll: (samozřejmě žádaný výsledek to nepřineslo). když jsem to zkusila na tehdy ještě manžela, tak i on mě okamžitě přerušil: „co zas potřebuješ?“ no a dopadlo jako kdykoli jindy, neměl čas :nevim:

jinak jak tu padlo, že si tedy řeknu někomu jinému - no, toho mého bývalého by to jedině potěšilo, protože o práci míň, že jo. u nás to bylo klasicky podle vtipu (? - spíš životního moudra):„Dámy, když muž řekne, že něco opraví, tak to taky udělá. Není potřeba mu to každých 6 měsíců připomínat.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13498
27.7.13 14:32

@ncc1701 muj taky rad nakupuje, dokonce mi chodi u nas i nakupovat spodni pradlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
27.7.13 14:33

Já si musim vše odsouložit, jinak neplatí nic :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
27.7.13 14:33

@sagina
Jo, to je fakt, já když jsem si řekla tátovi, ten můj mě pochválil, že jsem na to konečně přišla :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13914
27.7.13 14:35

Tak ja nevim, jak ho dokopat k zmene zamestnani.
mohl by mit o dost vic, jiny zamestnavatel, povolani stejne
zkusila jsem to a byla z toho hadka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22696
27.7.13 14:36

Tak je pravda, že dost věcí udělám sama. Ale kolegyně si tak dlouho říkala o poličku, až řekla taťkovi a týden s ní nemluvila ani klika od dveří… tak nevím, je to o povaze, jednoho urazí, druhému uleví :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666

Když nic tak hodně zabírá podráždit ego. " Petra(např. kamarádka) říkala že Pavel( její kamarád) je fakt zručnej na domácí práce tak jsem si říkala že bych ho poprosila jestli by mi neudělal ty poličky po kterých ta dlouho prahnu, co říkáš? On by si asi čas našel když je takovej chotnej,…bláblá"…mohlo by to zabrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13498
@Kamča.dalmatinka píše:
Já si musim vše odsouložit, jinak neplatí nic :mrgreen:
:lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek