Jak na hypotéku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Princess
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 19.05.08 15:37
Jak na hypotéku

Ahoj, potřebovala bych poradit jaký je postup při vyřizování hypotéky, prostě nějak nastínit čím začít atd. Je tu sice dost diskuzí, ale já jsem z nich jelen, stejně jako z těch všech úrokových sazeb, fixací atd. Je to pro mě všechno španělská vesnice. Nemáme vybraný žádný byt, jen víme, že s mimísem v současném podnájmu moc dlouho nevydržíme a než hledat jiný podnájem, bude lepší koupit něco vlastního. Vůbec ale nevím jak začít, obejít všechny banky? Vybrat si byt a až pak je obejít nebo si hypotéku nechat vyřídit od realitky?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.08 15:51

Obejdi si všechny banky, řeknou ti tak 30 procent informací a budeš pořád na začátku:-)
A nebo se zeptej po známých, jestli nemají nějakého známého poradce, co by to všechno vyřídil za Tebe.
A nebo se můžeš obrátit na mě a já Ti to všechno zařídím.

Přes realitku bych to nedělal, většina realitek má nasmlouvanou jednu dvě banky a dázejí to a nezajímá je, jestli to je pro Tebe to nejvýhodnější.

webdesign3000
Kecalka 208 příspěvků 19.05.08 15:55

Obejdi si všechny banky, řeknou ti tak 30 procent informací a budeš pořád na začátku:-)
A nebo se zeptej po známých, jestli nemají nějakého známého poradce, co by to všechno vyřídil za Tebe.
A nebo se můžeš obrátit na mě a já Ti to všechno zařídím.

Přes realitku bych to nedělal, většina realitek má nasmlouvanou jednu dvě banky a dázejí to a nezajímá je, jestli to je pro Tebe to nejvýhodnější.

Sorry za anonyma, nevšiml jsem si, že nejsem přihlášený.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19967 příspěvků 19.05.08 16:04

Můžeš si zajít do některé z bank a pro orientaci si nechat zjistit, na kolik byste dosáhli. Obvykle se tě zeptají jaký je tvůj a manžela průměrný příjem za poslední 3 měsíce nebo někde i za 6měsíců (stačí zhruba). V případě, že jste OSVČ nevím jestli chtějí zisk snazší je vzít s sebou kopii daň. přiznání a oni si v tom najdou co potřebují.
Taky je dobré vědět, jestli máte čím ručit, jestli chcete kupovat družstevní, pak je třeba ručit nemovistostí nebo mít „příslib“ že se byt bude do roka od koupě převádět do osobního vlastnictví.
Další, v čem je dobré mít jasno, jak velké splátky jste schopni platit.

Pak uvidíš, na jakou nemovitost vůbec dosáhnete.

V případě, že se pro něco rozhodnete, je opravdu dobré využít pro to svého poradce, ne toho od realitky (také vzhledem ke kličkám ve smlouvě o smlouvě budoucí apod.). My máme poradkyni, co nám radila ohledně pojistek, investic a která dělá ve společnosti, co se zabývá i hypo, takže bychom se obraceli na ni příp. na její kolegy. Poptej se ve svém okolí, jestli také někdo nemá osobního fin. poradce, to je myslím nejlepší.

Sandra

teeerinka
Kecalka 286 příspěvků 19.05.08 16:05

Tak ja by som najskor pochodila jednotlivé banky, pozistovala úroky, podmienky a podobne…aby som mala prehlad. Nebolo by zlé sa obrátiť i na nejakého poradcu. Manžel tiež robí s financiami a cez firmu, v ktorej pracuje to výjde lacnejšie ako na pobočke. Ale určite by som si to pochodila, lebo je množstvo rôznych finančných poradcov…sú i takí, ktorým ide len o to, čo najviac zarobiť. Aby si sa nenechala oklamať…no a on už všetko potrebné zariadi… :)

webdesign3000
Kecalka 208 příspěvků 19.05.08 16:41

Když půjde do těch bank sama, tak jí tam naslibujou hory doly, někdy schválně, jindy z neznalostí. A rozhodně nebude mít nižší úrokovou sazbu, než přes poradce( třeba mě) nebo nějakou jinou hypoteční společností:-)

Uživatel je onlinevulpes
Kelišová 5134 příspěvků 19.05.08 17:13

Ahoj, neporadím s výběrem bytu (realitka atd…), já jsem potřebovala úvěr na přestavbu mého domu, ale každopádně vřele doporučuji finančního poradce! Toho mého jsem měla na doporučení známého a musím říct, že nevím, jak bych tím bez něj prokousala..... :roll: Velice dobře, lidsky a na míru poradil a doporučil, vyřídil všechno papírování, zdarma zařídil odhadce, byl vždy „po ruce“ a na telefenu, trpělivě vše vysvětloval a rozebíral s námi, vyřešil rovnou i pojištění.....prostě bez něj bych se, myslím, teprve prokousávala druhým formulářem ze čtyřiceti a stavění v nedohlednu… :wink:
Opravdu bych vše začala s finančním poradcem.....

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 19.05.08 17:48

Ahojky
brali jsme si hypo pred 4 lety a zasli jsme nejdriv sem - http://www.hyposervis.cz/…ecnosti.html. Byli tam hrozne sympaticky, reknes jim, jaky mas prijmy, zavazky…, oni ti na zaklade toho reknou, ktera banka ti kolik bude ochotna pujcit, vyjeli nam takovy papir, kde bylo pri splaceni 10 let kolik budeme platit mesicne, kolik pri 15, 20 a 25 letech… Za pul roku jsme si nasli v nabidce nake realitky byt, skoukli, jestli ho chceme, zasli zase do Hyposervisu a oni s bankou vsechno bez problemu vyridili (problemy jsme meli jen pri pojistovani bytu, kterym se rucilo, ale to uz neslo pres ne), my jsme sli uz jen do banky podepsat smlouvu… Prislo mi to jako naprosto idealni zpusob - neberou si zadnou provizi, maji s bankami vyjednane lepsi podminky… :D

webdesign3000
Kecalka 208 příspěvků 19.05.08 18:03

Provizi by si neměl brát nikdo, pokud si jí někdo bere, tak je to zloděj.
Zprostředkovatele zaplatí banka, klient platí poplatky akorát bance, ne zprostředkovateli.

MarketaJ
Závislačka 4235 příspěvků 19.05.08 19:34

Ahoj,
před několika lety nám zařizoval hypotéku již zmiňovaný hyposervis a neplatili jsme nic a byli moc fajn. Teď nám všechno zařizovala česká hypoteční, také je mohu doporučit a také jsme nic neplatili.
Je pravda, že jsme měli předem vybraný byt, novostavbu, která se teprve stavěla a pokaždé s nimi měl smlouvu developer. U hypoteční to bylo výhodné, protože jsme dostali nižší úroky.
Markéta

taichistka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.12 11:25

Existuje na trhu nějaká hypotéka, která by šla vyřídit předem, ještě dřív, než si vyhlídneme nemovitost? kdysi jsem o něčem takovém slyšela, že nejdřív si klienti vyřídí hypotéku a pak mají nějaký čas na shánění nemovitosti.

la lupe
Stálice 86 příspěvků 22.10.12 11:34

@taichistka tohle dělala GEMoney bank, ale jestli to ještě mají, to fakt nevím.

taichistka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.12 11:39
@la lupe píše:
@taichistka tohle dělala GEMoney bank, ale jestli to ještě mají, to fakt nevím.

děkuju za tip :)

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 5 inzerátů 22.10.12 14:37

Hypotéka Instant u KB, ale je málo častá.

taichistka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.12 14:44
@B EL píše:
Hypotéka Instant u KB, ale je málo častá.

a nevíš, z jakého důvodu?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama