Jak na introvertního jedináčka

9
16.4.21 00:15

Jak na introvertního jedináčka

Před nedávnem jsme se s manželem dozvěděli, že už nebudeme moc mít další děti. Nemusela bych přežít porod… Nechci se tu rozepisovat o tom proč. Je a pořád to je hodně těžké, protože jsme o miminko přišli pár dní před datumem porodu. V manželi mám velkou podporu. Můj pětiletý syn mě dovede vždycky rozesmát, ale… Bude a zůstane jedináček. Bojím se, aby tím netrpěl, protože mi to kamarádi v okolí, co tak vyrůstají říkali. Četla jsem, že by měl mít kolem sebe hodně dětí, ale on je plachý stydlín s introvertní povahou. Ve školce má tři kamarády s kterými se stýkal i mimo školku. Je rád, když si s nim někdo přijde hrát, ale mnohem raději je, když odejde a on pokračuje ve hře sám. Nechceme ho do ničeho nutit, ale nechci aby měl osamocené dětství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49439
16.4.21 01:33

Tak ho nenuťte.
Jsem jedináček a jsem s tím v naprosté pohodě.
V kolektivu „umím“, ale v podstatě jsem taky nejraději sama (=v nejlepší společnosti 8) )
Rozhodně tím netrpím, to bych naopak trpěla, kdybych nějakým nešťastným řízením osudu přišla o svoji spoustu času sama na sebe a někdo mi cpal kamarády nad míru, kterou si určím já sama.
Dejte mu tu možnost, ale do ničeho ho na sílu netlačte. Každý nemá ambici být lvem salónů. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
16.4.21 06:31

Já mám sice 2 sourozence, ale jsem introvert a celý život jsem nejraději když jsem sama. Od dětství mám dvě kamarádky se kterýma se vidím párkrát do roka a tak mi to vyhovuje. Introverta se nesnažte změnit, stejně bude vždycky mezi lidmi nesvůj. Já osobně v tom teda nevidím problém. Na střední jsem si normálně našla kamarády, dokonce i manžela a teď mám svojí rodinu a pro tu teď žiju. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1571
16.4.21 09:34

Jak to kamaradi vedi, ze bude trpet?
Ja zase znam par pripadu, kdy se sourozenci spolu vubec nebavi v dospelosti.
My mame taky jedinacka, nasi dceri je ted 11let, ma rada svuj klid, ale ma i svoje kamarady kolem sebe. Kdyz chce a muze, pozve si je domu nebo chodi ona k nim. Kdyz jdem nekam na vylet, vzdycky vezmem nekoho navic. Pak ma plno sestrenic a bratrancu ( i kdyz je pravda, ze jenom 2 ma u sebe fyzicky, bydlime v zahranici). Ale kdyz jsme v CR, tak si to tam moc uziva byt se vsema.
Jestli je nebo bude tvuj maly introvert, tak to neni kvuli tomu, ze je jedinacek.

Ps: moc me mrzi, ze jste prisli o miminko, drzte se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:06
@Lenka76 píše:
Jak to kamaradi vedi, ze bude trpet?
Ja zase znam par pripadu, kdy se sourozenci spolu vubec nebavi v dospelosti.
My mame taky jedinacka, nasi dceri je ted 11let, ma rada svuj klid, ale ma i svoje kamarady kolem sebe. Kdyz chce a muze, pozve si je domu nebo chodi ona k nim. Kdyz jdem nekam na vylet, vzdycky vezmem nekoho navic. Pak ma plno sestrenic a bratrancu ( i kdyz je pravda, ze jenom 2 ma u sebe fyzicky, bydlime v zahranici). Ale kdyz jsme v CR, tak si to tam moc uziva byt se vsema.
Jestli je nebo bude tvuj maly introvert, tak to neni kvuli tomu, ze je jedinacek.Ps: moc me mrzi, ze jste prisli o miminko, drzte se!

My teda bohužel nemáme bratrance/sestřenice. S rodinou se nestýkám, manžel je z dětského domova, takže ani tady není možnost, ale nějak to zařídíme. Ty výlety mě nenapadly. Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1571
16.4.21 10:41

Tak to nevadi, tak se stykejte s kamaradama. Ja jsem jak z Hujerovic rodiny😀my kdyz se vsichni slezem, myslim i strejdove, tety, bratranci…deti bratrancu a sestrenic…tak to je fakt hodne lidi.
Ja jsem ze 4deti, ja zase trpela tim, ze nas bylo hodne a malo penez. Takze si to kompenzuju ted s dcerou.
Nam taky rikali lidi kolem, ze jsme sobci, ze mame jedno dite, ale my to tak chteli. Ja rodila prvni ve 33 letech, nechtela jsem mit dve deti po sobe a ve 40 letech taky. I tim, jak v cizine je to narocnejsi financne…
Ale nikomu jsem nic nevysvetlovala, jen se usmivala a zmenila tema.

A v tvem pripade dite mit pro tebe je nebezpecne. A nikomu to opravdu nemusis vysvetlovat.

Uvidis, ze az bude tvuj syn vetsi, tak to nikomu z vas vubec nebude vadit, ze mate jedno dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 11:52
@Lenka76 píše:
Tak to nevadi, tak se stykejte s kamaradama. Ja jsem jak z Hujerovic rodiny😀my kdyz se vsichni slezem, myslim i strejdove, tety, bratranci…deti bratrancu a sestrenic…tak to je fakt hodne lidi.
Ja jsem ze 4deti, ja zase trpela tim, ze nas bylo hodne a malo penez. Takze si to kompenzuju ted s dcerou.
Nam taky rikali lidi kolem, ze jsme sobci, ze mame jedno dite, ale my to tak chteli. Ja rodila prvni ve 33 letech, nechtela jsem mit dve deti po sobe a ve 40 letech taky. I tim, jak v cizine je to narocnejsi financne…
Ale nikomu jsem nic nevysvetlovala, jen se usmivala a zmenila tema.

A v tvem pripade dite mit pro tebe je nebezpecne. A nikomu to opravdu nemusis vysvetlovat.

Uvidis, ze az bude tvuj syn vetsi, tak to nikomu z vas vubec nebude vadit, ze mate jedno dite.

Trochu mě mrzí, že se na ně lidi koukají jako na rozmazlený fracky a to nemusí ani otevřít pusu. U mě byly řeči „Není skoda mít jen jedno?“ „A neni ti to líto?“ „Chudáček… Až vy tu nebudete, tak zůstane sám.“ Ale časem se asi člověk obrní. :nevim: Já jsem rodila malýho v 19, takže celkem brzo, ale z ohledu na zdraví jen tak tak.

• Citovat
  • Nahlásit
5998
16.4.21 13:56
@Rozalie98 píše:
Před nedávnem jsme se s manželem dozvěděli, že už nebudeme moc mít další děti. Nemusela bych přežít porod… Nechci se tu rozepisovat o tom proč. Je a pořád to je hodně těžké, protože jsme o miminko přišli pár dní před datumem porodu. V manželi mám velkou podporu. Můj pětiletý syn mě dovede vždycky rozesmát, ale… Bude a zůstane jedináček. Bojím se, aby tím netrpěl, protože mi to kamarádi v okolí, co tak vyrůstají říkali. Četla jsem, že by měl mít kolem sebe hodně dětí, ale on je plachý stydlín s introvertní povahou. Ve školce má tři kamarády s kterými se stýkal i mimo školku. Je rád, když si s nim někdo přijde hrát, ale mnohem raději je, když odejde a on pokračuje ve hře sám. Nechceme ho do ničeho nutit, ale nechci aby měl osamocené dětství.

ty jsi asi dusevne nemocna, vzdyt v jinem prispevku pises, ze mas i dceru Rozinku, ktera dostala od tve segry na zadek,… koukam, ze z tve rodiny nebude vysinuta segra, ale ocividne ty… co te prosim te vede si tu tak vymyslet a psat stupidni pribehy, kteremu muze uverit jen clovek tve inteligence?… bez radsi ven za kamarady, tady jsi vice jak trapne :mavam:… hnus hnus je jak vsude pises o mrtvem miminku, hanbou bych se propadla. kdybych z me dcery vychovala takovy paskvil! z tohohle se sranda nedela, ani v chore mysli. Ani vek, ze je ti 16, tohle neomlouva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
16.4.21 14:53

Ale ty máš děti dvě, ne? Ruďu a Rozinku, v jiné diskuzi jsou to teda dva kluci, Rudík a Štěpík. Jdi už někam a přestaň zakládat furt dokola diskuze, ty @Zuzkakopkop :roll:

Příspěvek upraven 16.04.21 v 14:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
16.4.21 14:54
@markytka3 píše:
ty jsi asi dusevne nemocna, vzdyt v jinem prispevku pises, ze mas i dceru Rozinku, ktera dostala od tve segry na zadek,… koukam, ze z tve rodiny nebude vysinuta segra, ale ocividne ty… co te prosim te vede si tu tak vymyslet a psat stupidni pribehy, kteremu muze uverit jen clovek tve inteligence?… bez radsi ven za kamarady, tady jsi vice jak trapne :mavam:… hnus hnus je jak vsude pises o mrtvem miminku, hanbou bych se propadla. kdybych z me dcery vychovala takovy paskvil! z tohohle se sranda nedela, ani v chore mysli. Ani vek, ze je ti 16, tohle neomlouva.

Koukám, že to už nerozčiluje jen mě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4653
16.4.21 17:28

@Rozalie98 TY JSI DOBŘE JEBLÁ, když v dalších odhalených diskusích máš zas jen dceru a ještě s psychiatricky nemocnou sestrou!! běž se léčit!! :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
17.4.21 07:41

Tak až si tazatelka ujasní, jestli má syna nebo dceru… Až bude trochu starší, tak určitě kroužky, pouštět za kamarády a ono si to sedne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49439
18.4.21 00:52

Ježiš fakt?? 8o
Já jí tady seriózně odpovídám… :nevim: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...