Jak na nočník?

16742
7.6.08 19:26

jak na nočník?

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Začala jsem Nelinku poprvé posazovat na nočník asi tak kolem 15 měsíců. To tam celkem seděla i když bez ůspěchu. Potom z něj začala utíkat a tak jsem to nechala. Teď jsem začala asi před 14-ti dny-jak byly ty horka. Nechala jsem jí nahatou a kdyžzačala čurat tak jsem jí chtěla dát na nočník. Ona ale dělala všechno proto abych jí tam vůbec nepo:,–(itla. Začala se prohýbat a řvát jako kdybych jí trhala minimálně hlavu. Přitom pořád čurala a když jsem jí tam zlomila tak to tam ani nechtěla dodělat ale hned se zase zvedala. Prostě tam vůbec nechce. A dotáha to tak daleko, že teď pokud nemá plínku tak nečurá a po nějaký době vidím, že si pořád šahá na pipinku a tak splašeně pobíhá a pak začne i brečet-to jak zadržeuje moč tak jí asi už bolí bříško. Ale na nočník ani za nic. Tak jí dám plínku a okamžitě jí počurá.
Neměl jste to někdo taky tak? Jak mám postupovat? Nočník sjem teD´na začátku týden schovala ale nechce se mi ani aby se pařila ve vedrech v´plenkách ale zase nechci abykvůli tomu zadržovala tu moč.
Díky za cokoliv :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7095
7.6.08 19:59

Máme to úplně stejně :? , co s tím, nevím, ale nutit za každou cenu ho nebudu, myslím, že má ještě čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
7.6.08 20:22

teda ja to z praxe neznam, ale co ty tzv. ucici kalhotky nebo latkovy plinky? treba, kdyz bude v mokru, tak ji to donuti… kamaradka poridila hrajici nocnik a az na ten ji mrnous zacal chodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
7.6.08 20:50

Malej se nechtěl na nočník ani po:,–(it, tak jsem ho na 3 týdny schovala a dneska byl první úspěch.Máme taky ten hrající.Tak vydrž, ono to přijde. Ještě mě napadlo zkusit to dětské sedátko na normální záchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
7.6.08 23:28

Nas maly /19 mes/ nechtel na nocnik sednout ani za nic, rval, prohybal se-presne jak pises. Pak me napadlo zkusit nejakou motivaci a vyhral to gumovy bonbon. Po tydnu jsme slavili prvni pokrteni nocniku a ted se mu to povede tak 1× denne, ale jsem rada, ze aspon si uz na ten nocnik sedne. Ale misto lulu nebo ee krici bonbon :D Moje mamka si to neuvedomila a rekla mu, ze pred obedem zadny bonbon nedostane, tak se pokadil :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
8.6.08 09:18

Tpělivost a nenutit. :wink:
Třeba na to malá ještě není zralá. Jára mi na nočník taky nechtěl, ale byl tu po ruce a když se počural nehubovali jsme, spíš jme řekli jééé je a je tu louže, honem to utřem, příště to stihneš na nočníček .. prostě v tak nějak. A venku jsme ho lákala na kytičku, na broučka, na mravenečka … a postupně se naučil, zjistil že je to lepší když to nepustí do gatí.Ale chce to vytrvat.

• Nahlásit
  • Citovat
412
8.6.08 09:28

já bych to vubec nehrotila, me zacal Vojta az po 2. roce si sedat na nocník aby se vycural. No a to ze to zadrzuje kdyz je nahata, tak to zkus ignorovat (nekoukat se na ni at se zkusi pocurat, treba jen tak upoutava pozornost)nebo at pocura travicku, kyticku nebo tak neco. Aby videla ze ton nic neni se vycurat venku jen tak. Hlavne ji nenutit na nocnik, nasilím se to jeste zhorsi, tak jako tedka kdyz to zadrzuje. A nebo pak souhlasim s tim sedatkem na velkej zachod. To u nas zabralo kdyz se pres zimu odnaucoval od plin. Nesouhlasim s tim kdyz se dite od pul roku vysazuje na nocnik. My to udelali jako narazovku, ve dvou letech sem ho vzdycky zkusila jestli si sam rekne, chytil se toho tak sme pliny nedavali. Ale aby jednou pliny mel a pak zase ne, to si myslim ze je to mate a nevedi kdy muzou a kdy nemuzou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
8.6.08 13:07

holky díky za tipi,
sedátko na záchod mě už taky napadlo,a le mamka jí zkusila po:,–(it na velkej záchod že jí bude držet a to taky řvala. A že dostane bonbon jsem taky zkoušela. Naše madam jeposedlá sladkostma tak jsem si myslela že to tutově zabere a taky ne. Asi ještě opravdu není zralá,a le ona je jinak taková dost chápavá a šikovná tak jsem si myslela, že to půjde líp :wink: Nechám nočník ještě ve skříni a vytáhnu ho za 14dní a uvidím.
A venku to myslíte jak-jako že jí mám vzít do té náruče a držet jí a ona čůrat? Nebo jí mám po:,–(it na trávník? 8O
A nemyslím si že by upoutávala pozornost tím že to zadržuje. Ona se spíš někde schovává ale potom už plaká protože jít o bříško určitě od toho bolí. A to jí fakt dělat nechci. Myslím, že to zadržuje proto, protože jakmile vidí že čůrá tak jí nesu na nočník a ona tam nechce, tak nechce čůrat-takhle si to podle mého spojila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7095
8.6.08 15:16

leilo , já bych to zadržování moči a stolice taky rozhodně nepřehlížela, nechci mu zadělat na problémy!
Jinak u nás zadržování probíhá, jen, když je nahatý, když má slipy nebo kraťasy bez plíny, tak ne.

Zatím jsem nočník uklidila, tuhle s ním přišel a soustředěně do něj rovnal kuchyňské nádobí :arrow: z toho mi vyplývá, že pokračování možná za měsíc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
9.6.08 13:03

ja bych ji nechala at se sama nekolikrat vycura jak chce, vestoje, v sede. Nebezet za ni hned jak ji uvidis curat. Ona to pak treba vidi jako ze dela neco spatne. Tak az bude nahata tak ji nechat at si to zkusi sama, jenom ji po ocku pozorovat. Hlavne nenutit, nestresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
19.6.08 12:28

leila : tak jak to u Vás vypadá, já když jsem četla tvůj dotaz, tak jsem myslela, že jsem to snad napsala nevědomky já, mám nemlich to samý, ale doslova a dopísmene. Jen s tím rozdílem, že naše malá už je skoro o rok starší. Já už se z ní snad zblázním, nepomáhá nic, slibuju jí plavání, kokino, kolotoče, když e vyčurá a nic, prostě si tam ani nesedne, máme i malý sedátko na záchod, nic. Jed to hrůza, je velká, vypadá tak na tři až tři a půl roku a s těma plínama teda vypadá úchvatně, a to nemluvím, že jí nesedí žádný oblečení, protože v její velikosti na plínku není vůbec uzpůsobený, takže jí všechno vzadu sjíždí :roll: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
19.6.08 12:40

Renula no tak to jsi na tom ještě trochu hůř když už je tak velká :lol: :lol: :wink: Nejhorší jsou na tom snad ty kecy okolo co? To už máme i my teď-jé ona má pořád plínku??? :twisted: A máš pravdu s tím oblečením, to je asi blbí co? Hele já ten nočník schovala a vytáhla sjem ho včera po 14dnech a ona si sedla-ale šla jsem na to opatrně a ještě jsem jí nalákala na bublifuk. Takže sedí ale musí mít bublinky jinak ne. Ale nevyčůrá se a přijde mi že se bojí aby se tam nevyčurala. Prostě ještě nechápe no. Hele a s tou tvou holčičkou se ale už domluvíš ne? Jako na ostatních věcech. Tak to určitě bude jen otázka času. No hele já fakt neporadím, ale jsem ráda že je na tom někdo stejně :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
20.6.08 12:43

Jo, ty řeči, to je opruz. Kdyby jen rodiče nebo tchánovci, ale to i maminy, co mají třeba i o rok mladší dítko mi hlásí, malá už je měsíc bez plinek :roll: A co jako?

Já se s malou sice domluvím, zeptám se jí: Chceš čurat a ona řekne: Nechcu. a začne kňučet. Dnes se vyčurala na trávu s babičkou, přešlapovala, po půl hodině byla ale zase počuraná. Já už jsem zoufalá, ona to podle mě ani nezpozoruje, že čurá, normálně přitom trhala kvítka. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
20.6.08 13:01

no to ti věřím že už jsi zoufalá, já totiž pomalu taky. Ona pořád říká že chce cí, tak se jí zeptám jeslti chce čurat, někdy řekne jo, někdy rovnou ne. Když řekne jo, tak jí řeknu že půjdeme teda na nočníček a ona hned ne a scéna… Když jsme venku tak jsem jí říkala že počuráme kytičku, mravence a všechyn tyhle blbosti a samozřejmě nic. Ona podle mě neví ani jak se to spouští to čůrání. No taky jsem z toho už fakt na hlavu :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
25.6.08 08:26

u nas je to ted trochu naopak, koupili jsme mini pocitac pro deti a ten male (19m) vzdycky dame kdyz chce na nocnik, bohuzel ted posledni dny porad rika ee a chce si sundat plenku a sedet na nocniku asi tak 30× za den :roll: povede se ji to asi tak jednou za dva az tri dny a to se jdeme podivat cela rodina a obdivujeme, rozhodne bych ji tam ale v zadnem pripade nenutila sedet, jinak chci podotknout, ze bydlime v usa a tady se na nas pribuzni spis divaji divne, proc uz na nocnik posazujeme, ja osobne si taky myslim, ze je to dost brzo, protoze je videt, ze to mala sice chape ale neni schopna lulu porucit, ale spis se snazim vyuzit toho, ze je leto, asi to je v cr trochu posunute?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama