Jak na odřeniny?

157
6.9.05 14:56

Jak na odřeniny?

Ahoj holky,

čím vašim drobečkům čistíte odřeniny? Dneska jsem naší berušce čistila koleno peroxidem a vůbec se jí to nelíbilo. No nedivím se, a tak mě napadlo, jestli neexistuje něco neštípacího :-)

Díky za případné rady

Lenka a Pája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

725
6.9.05 15:44

Ahoj,

mě v lékárně doporučili Betadine, což je desinfekce s jódem, která vůbec nepálí, zato dělá pěkné žlutohnědé malůvky, takže každé bebí musíme u nás doma zamalovat :).

Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
6.9.05 17:13

S Betadine mám ty nejlepší zkušenosti. U nás bylo vždycky každé odřené kolínko doprovázeno strašným křikem, myslím, že ani ne tak od bolesti, ale spíš strachem ze štípavé dezinfekce. Ale od doby, co máme Betadine je to v pohodě. Nakonec bebínko přelepíme dětskou náplastí s obrázky a je spokojenost na obou stranách :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
6.9.05 18:10

Holky, díky za tip na Betadine. Hned zítra ho koupím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1769
20.7.13 09:24

Ahojky, holky mame problém :think: malej si ve stredu odrel predlokti, dnes jsme spali venku ve stanu a mel na sobe roláček a ted jsem ho chtěla pevlict a on ma ten rukav prilepeny k tomu odrenymu :zed: ma to prilepeny tak ze se mu jakoby strhava stroupecek, samozrejmne ho to boli a nechce si na to nechat sahnout, nevite jak to udelat abych mu to sundala?? myslela jsem třeba dat ho do vany i s trickem a ze kdyby se to namočilo tak by to povolilo??? :nevim: nevim ze se mu to prilepilo když uz mel strup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59228
20.7.13 09:27

@market.s.87 odmočit - takže namočit ho i s oblečením, ono se to rozmočí, změkne, půjde to dolů.. já se takhle přilepila ke kalhotům, když jsem měla lišej z motorky, byl zážitek to dostat dolů :zed: jinak ono stačí málo - někde to praskne nebo začne lehce hnisat a člověk se přilepí hnedle.. já taky myslela, jak to mám zahojené a kulové..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1769
20.7.13 09:31

@martina.se tak dekuji, jdem na to :) to bude boj :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59228
20.7.13 09:33

@market.s.87 radši máchat dýl a pomalu zkoušet..ono se to odlepí. Pak to nechte odhalené, dokud to dokonale nezaschne a na večer sterilní gázu a radši přelepit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1769
20.7.13 09:43

@martina.se ufff, máme hotovo :? slo to dobře, jak jsme to namocili ale tece mu z toho krve :roll: tak jsme to ted zalepili, ještě ze mame doma tak oooobr naplasti :) dekuj za radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59228
20.7.13 11:41

@market.s.87 :kytka: hlavně, ať mu to dobře zaschne.. někdy jsou s tím problémy, ale good, že to šlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
20.7.13 12:25

@LenkaKa já používám dettol, nestípe a je to fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
22.7.13 09:37

Určitě desinfekce s jodem a na menší škrábance a odřeniny máme desinfekční mast Octanisept.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
2.8.16 13:30

Jojo, taky máme dettol a dobrý… :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9449
16.9.16 19:58

Po cem dobre a rychle zaschne strup na. frekventovanem miste-kolene?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.16 20:02

Phyteneo Neocide spray-super spray, neštípe, nebarví, není drahý a krom desinfekce na rány se dá použít i na afty do pusy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama