Jak na ovoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

missak
Kecalka 294 příspěvků 06.11.06 09:26
Jak na ovoce

Ahojky,
máme téměř 10m a já po všem skleničkovém ovoci zkouším dát buď do ruky nebo nastrouhám příp. rozmačkám do kaše jablko nebo banán, ale Berča to evidentně nechutná, kaši s kousky ovoce mi vyplivuje. Jinak ovoce ze skleniček baští ostošest. Nemáte někdo zkušenosti co dělat? Není nejspíš rozhejčkaná skleničkama?

Reklama

Reklama

Reakce:

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.11.06 10:10

Ahoj,

tak my máme stejný problém. Adi má skleničky rád, ale co se týká ovoce tak to mi nesní ani náhodou. Když byl menší tak nesnědl ani nastrouhané jablko. A rady typu musíš mu to vnutit jsou na nic. Akorát se mu z toho natahovalo nebo to vyzvracel. Stejně to bylo i s jiným ovocem. Když měl kolem 9 měsíců tak snědl banán, ale teď vůbec. Jediné co mi teď sní je jabko, ale nesmím ho strouhat jen oloupat a nakrájet na kousíčky. Sice jsem ti neporadila, ale aspoň vidíš, že tvé dítko není jediné co odmítá ovoce. Fakt jsem nepřišla na žádný fígl jak na to:-(

Andrea a Adámek

vyderka
Kecalka 139 příspěvků 06.11.06 11:22

Ahoj, hlasim stejny problem. Vyresili jsme ho tak, ze jablko, hrusku, svestku nebo cokoliv /krome bananu/ musim bastit taky. Proste umyju,oloupu a hryzame nastridacku. Jak ji sama, vzdycky si ukousne a vyplivne to. :roll:

Marjanka
Závislačka 2964 příspěvků 06.11.06 17:49

Ahoj holky,

sice tenhle problem jeste neresime, ale mam neco, co by Vam mohlo treba pomoct. Kamaradka mi z Kanady privezla takovou vecicku, jmenuje se to Baby Safe Feeder. Jejich stranky sice ted nefunguji, tak jsem nasla alespon nejake odkazy na e-shopy, ktere ho prodavaji: http://froogle.google.com/froogle?….
Je to takovy moderni „cumel“ - do sacku vhodite kousek cehokoli, co ma Vas drobek snist, on si to chyti za drzatko a pak si to cumla. Pry to deti miluji a jedi v tom cokoli, i cast jidla dospelych, treba pry i rizoto nebo testoviny. Jak jsem koukala, vyrabi to i jine firmy pod podobnymi nazvy, tak kdyz zapatrate, urcite najdete neco vhodneho v dostupne objednaci vzdalenosti.
Zatim jsme to nezkouseli, ale snad by se to mohlo hodit ted Vam a vyresit to ovocny problem ;-) Kdyztak dejte vedet, jestli to zafungovalo!

laura
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 06.11.06 18:00

náš malej /skoro 2,5roku/ odmala mohl jen jablko rozmix. v kaši, max.banán a kolem 1 r. oloupanou broskev či nektarinku, na dovolené v Bulharsku začal jíst meloun-také 1rok. Jenže z banánu se začal osypávat a to dost, jablko přestal jíst úplně a meloun podle nálady, takže ovoce žádné-až kolem 2r. začal jíst oloupaná a snad na desetinky rozkrájená jablka-na stůl jsem dala misku a ta tam byla celý den, malej postupně ukousával,když šel kolem, jinak mi začal jíst kompotované merunky,ale mandarinky,po­meranče a jiné ovoce ani omylem, může to jíst kdokoliv a jakkoliv,prostě ne. Maximálně ještě baští hr.víno bez pecek tzv. sultánky-prostě je asi každé dítko jiné a zrovna to naše s tím ovocem začíná hodně postupně a pomalu. Takže nevěšte hlavu-Luky mi dnes je schopen sníst i 2 jablíčka za den a sem tam v létě ochutná jahodu či borůvku,ale to jen když si to sám utrhne čerstvě na záhonku :wink:
 laura

Camilla
Kecalka 174 příspěvků 08.11.06 09:45

Podařilo se vám někomu najít ten „Baby safe feeder“ někde na českých stránkách nebo v českém obchodě ?
Camilla

Gloorka9
Nováček 1 příspěvek 17.07.17 13:56

Ahojky, od kolika mesicu davate cerstve nebo i zavarene merunky, broskve atd.?Chtela bych to malemu zamichat do bileho jogurtu…

Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 17.07.17 14:09

@Gloorka9 Ovoce sem davala zhruba od 6.mesice, ale az po tom, co zkusil zeleninu.

Kočičí duše
Kecalka 491 příspěvků 1 inzerát 17.07.17 14:20
@Gloorka9 píše:
Ahojky, od kolika mesicu davate cerstve nebo i zavarene merunky, broskve atd.?Chtěla bych to malemu zamichat do bileho jogurtu…

Ja nejdřív dala co nejvíc druhů ovoce i zeleniny ve skleničkách. Malá neměla žádnou alergickou reakci, takže od 8.měsíce už dávám i čerstvé - normálně jí k svačině rozmačkanou meruňku, broskev, lesní jahůdky, maliny, jablko, banán, blumu, meloun. Vyzkoušej nejdřív malé množství a uvidíš :palec:

Russet
Závislačka 3135 příspěvků 17.07.17 14:51

Zavařené ovoce jsem do roka nepodávala, je v tom hodně cukru. I pyré ve skleničkách dostával bez přidaného cukru.

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 17.07.17 22:03

@Gloorka9 Rozhodně dřív než jogurt, takže pokud už jí jogurt, tak může i to ovoce ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm tipů, jak ukořistit vzdělávací chvilku na rodičovské

Nepotřebujete několik hodin v kuse. Bohatě vám postačí pár minut, když zrovna... číst dále >

Snažení a sex: Když se z milování stane povinnost

Několik měsíců se snažíte o miminko a stále nic? Buďte opatrní, aby touha po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chuť na sladké může ukazovat na poruchu spánku i štítné žlázy

Neodbytná touha po cukru nemá jediné správné vysvětlení. Může signalizovat... číst dále >

Nevěru jsem mu odpustila, ale nezapomenu, řekla Kristýna ve Výměně

Terezu s Pavlem spojuje podobný osud. Pořídili si děti, ale partneři je... číst dále >

Reklama