Jak napsat anonym na ospod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.19 09:59
Jak napsat anonym na ospod?

Ahojky, prosím potřebuji poradit. Přítel má sestru, ta má tři dcery z toho nejstarší 12 let žije s babičkou a dědou od půl roka, pak má 10 let a 1 rok staré holčičky. Ona je notorik, nedokáže být bez alkoholu, neříkám o byt se stará má naklizeno, ale jakmile se zleje tak je agresivní, vyřvává různé nadávky a o děti se nestará navíc už té malé se nestydí dát po zadečku i když nic neudělá nebo tak. Třeba dám příklad že malá leze ke kleci s křečkem, no tak se chce podívat, a ona jí za to dá po ručicce, no tak buď dám malou pryč nebo dám pryč křečka. Ta malá je úplně úžasná. A když se večer úplně nalijte tak se musí o malou starat její starší sestra. Byla jsem toho včera svědkem. Byla jsem s ní asi tři hodiny a když malá měla jít spát tak jí říkám jestli by neměla malá už koupat jíst a spát a ona mi tvrdila že před půl hodinou měla jogur přitom neměla. A ta starší když jí šla dělat mléko tak musela vydrhnout i flašku od rána. Nevím co s tím mám dělat, celá přítelovo rodina to přehlíží ale mě se to nelíbí. Dřív když ještě neměla malou tak si jsem téměř jistá že týrala tu desetiletou ale neměla jsem žádné důkazy. Že jí vytrhávala vlasy a tak ale oni tvrdili že si to holka dělá sama. Nevím ale už je to moc. A teď k otázce jak mám napsat na ospod tak aby jí udělali kontrolu i večer když je nalitá a viděli jí tak. Navíc její přítel jí bije, jako není se čemu divit já mám kolikrát namále abych po ní neskončila. Ona totiž má už na krku sociálku kvůli jejímu bývalému se kterým má tu roční ale sociálka jí ještě pomáhá ale oni jí vidí jen po ránu když je ještě střízlivá. Chci tedy napsat anonym, protože sama mám tři děti a kdyby se dozvěděla že jsem jí nahlásila tak vím že by mi vyřvávala před domem a bůh ví čeho by byla schopná. Omlouvám se že jsem to psala takhle hala bála ale píšu to hrozně naštvaná. Tak děkuji za jakékoliv rady.

Reakce:
NeonN
Nadpozemská drbna 25014 příspěvků 23.03.19 10:07

No, pokud vím, na netu je k dispozici formulář. Nicméně na mě taky nějaký dobrák anonymně poslal sociálku - do dnes netuším kdo a proc. Paní přijela zrovna, když jsem jela pro děti do školky, takže jsme si domluvily jiný termín a byla velmi vstřícná k tomu, kdy se mi to hodí/nehodí a myslím, že nejpozdější čas nabízela někdy kolem 17hod. A upřímně si myslím, že i kdyby jí viděli pod vlivem, nic s tím neudělají :think:

lasička1
Echt Kelišová 8235 příspěvků 23.03.19 10:16

Spíš bych se domluvila s přítelem a její matkou.Řekla pádné důvody,co je objektivní s tím,že to chceš řešit.Že ti je líto dětí a bojíš se,aby se jim něco nestalo.
Z pohledu babičky to může být tak,že už nyní se stará o jednu dceru a radši si nechce připustit,že je problém dál.Protože péči o tři děti by nezvládla,dát děti do dětského domova by nechtěla…takže dělá mrtvého brouka s tím,že ono to nějak dopadne.Nemá sílu to řešit.

ka2ka
Extra třída :D 14947 příspěvků 23.03.19 10:34

no nevím na odebrání dítěte to asi nebude, ona to snadno zdůvodní dítě dostalo protože strká ruce ke křečkovi a ten ho pak může kousnout, že starší umyje flašku od mlíka taky není žádná šikana ani týrání. To že jí bije přítel není problém ospodu. Nějak si nejsem jistá jestli tohle bude ospod vůbec řešit docela by mě to zajímalo :think:

Amelie30
Závislačka 2547 příspěvků 23.03.19 10:35

Taky bych poslala. Pořád lepší, než přehlížet. Zvlášť, když ta nejstarší bydlí u babičky s dědou, tak je asi něco blbě. Dělat tohle moje dcera, tak ji zliskam, dostanu na léčení, děti vezmu k sobě. Jenže já jsem v tomhle jina. I když moje mamka by mi přes tu papulu dala taky, kdybych se nestarala. :)

elena.78
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 23.03.19 12:14

Tak pokud chceš napsat anonym, není nic jednoduššího poslat dopis poštou. Poslala bych to i na Policii ČR. Vypsala bych tam osobní zkušenosti s tou ženskou, která si nezaslouží označení „matka“ a důvody, proč píšeš anonymně. A pokud bys nezjistila změny k lepšímu v jejím chování, ty anonymy bych posílala opakovaně a klidně i nadřízeným orgánům OSPODu. Máš můj obdiv, že to nechceš nechat být. Ti, co říkají, že s tím nikdo nic neudělá, tak pokud budou dělat, že nic nevidí, nic neslyší, tak je jasný, že se nic nezmění. Potom ty následky vidíme v krimi zprávách v tv

lolink
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 23.03.19 13:15

Pokud ale neni uplne blba, prijde na to, kdo to byl. Preci jen jspu to informace, ktere nemaji vsichni…

Bledulicka
Kecalka 312 příspěvků 23.03.19 15:02
@Anonymní píše:
Ahojky, prosím potřebuji poradit. Přítel má sestru, ta má tři dcery z toho nejstarší 12 let žije s babičkou a dědou od půl roka, pak má 10 let a 1 rok staré holčičky. Ona je notorik, nedokáže být bez alkoholu, neříkám o byt se stará má naklizeno, ale jakmile se zleje tak je agresivní, vyřvává různé nadávky a o děti se nestará navíc už té malé se nestydí dát po zadečku i když nic neudělá nebo tak. Třeba dám příklad že malá leze ke kleci s křečkem, no tak se chce podívat, a ona jí za to dá po ručicce, no tak buď dám malou pryč nebo dám pryč křečka. Ta malá je úplně úžasná. A když se večer úplně nalijte tak se musí o malou starat její starší sestra. Byla jsem toho včera svědkem. Byla jsem s ní asi tři hodiny a když malá měla jít spát tak jí říkám jestli by neměla malá už koupat jíst a spát a ona mi tvrdila že před půl hodinou měla jogur přitom neměla. A ta starší když jí šla dělat mléko tak musela vydrhnout i flašku od rána. Nevím co s tím mám dělat, celá přítelovo rodina to přehlíží ale mě se to nelíbí. Dřív když ještě neměla malou tak si jsem téměř jistá že týrala tu desetiletou ale neměla jsem žádné důkazy. Že jí vytrhávala vlasy a tak ale oni tvrdili že si to holka dělá sama. Nevím ale už je to moc. A teď k otázce jak mám napsat na ospod tak aby jí udělali kontrolu i večer když je nalitá a viděli jí tak. Navíc její přítel jí bije, jako není se čemu divit já mám kolikrát namále abych po ní neskončila. Ona totiž má už na krku sociálku kvůli jejímu bývalému se kterým má tu roční ale sociálka jí ještě pomáhá ale oni jí vidí jen po ránu když je ještě střízlivá. Chci tedy napsat anonym, protože sama mám tři děti a kdyby se dozvěděla že jsem jí nahlásila tak vím že by mi vyřvávala před domem a bůh ví čeho by byla schopná. Omlouvám se že jsem to psala takhle hala bála ale píšu to hrozně naštvaná. Tak děkuji za jakékoliv rady.

Ahoj normalne bych zacla na ospod a vse vypovedela atd.socialka nesmi rict kdo to byl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 08:12

Takhle, abych to uvedla na pravou míru ona už pije hodně dlouho, nebrala si servítky ani když byla těhotná. Kvůli tomu jsme se furt hádali. Teď už je tohle moc aby skoro denně byla tak nalitá že furt padá. Vidí to všichni ale nikdo s tím nic nedělá. Ta babička co se stará o tu nejstarší ta si taky teda dá ale tak skleničku až dvě vína před spaním. To si myslím že není tak hrozné když se o holku ukázkově stará. Ta jejich máma co chlastá bydlí v nájmu v paneláku a tam to musí taky slyšet když pomalu každý večer tam vyřvává. Ona vydrží třeba tři hodiny vyčítat že nemá chleba a tak podobně a o vybraných slovech ani nemluvím. A ještě jedna otázka myslíte že kdyby došlo na nejhorší a vzali by jí děti tak že by tu nejmenší dali otci i když má dluhy? A ještě se bojím o tu prostřední, protože tu si asi nikdo nebude chtít vzít protože otce má kriminálníka a ožralu, jeho rodina jí přehlíží a tahle přítelovo docela taky, já jí mám ráda ale sama mám tři děti ještě k tomu rekonstrukci na krku a asi bych se nezvládla starat o další. Nevím jak to bude, ale myslím si že i v dětským domově by se měla líp. Vždyť holka má i ve škole docela špatný známky samé pětky a čtyřky. Už tam je chyba. Já kdybych se takhle chovala tak mě moje máma snad zabije a zakope, jen metafora.. Já sama nejsem z ukázkové rodiny to ne ale máma se o nás vždycky dobře starala.. A s tím bitím té malé ještě něco, nejsem proti tomu dát dítěti jednu po zadečku, ale když si to opravdu zaslouží, třeba když se nesmyslně vzteká nebo schválně někomu ublíží, ale zrovna když leze dítě které tomu nerozumí ke křečkovi který se jí hrozně líbí a má z něj radost. Nevím je to moc. Aby se museli holky koukat jak máma radši koupi petku než aby koupila pleny nebo tak. A aby se koukali jak je máma nalitá a nestará se o ně a večeři si musejí dělat sami. To je docela špatný vzor pro dvě holky. No zkusím napsat ten dopis a uvidíme co s tím udělají ale jsem rozhodlá s tím něco udělat a když bude nejhůř a úřady selžou tak jí holky vezmu sama a bude to. Už se na to nemůžu dívat.

ka2ka
Extra třída :D 14947 příspěvků 24.03.19 08:15
@Anonymní píše:
Takhle, abych to uvedla na pravou míru ona už pije hodně dlouho, nebrala si servítky ani když byla těhotná. Kvůli tomu jsme se furt hádali. Teď už je tohle moc aby skoro denně byla tak nalitá že furt padá. Vidí to všichni ale nikdo s tím nic nedělá. Ta babička co se stará o tu nejstarší ta si taky teda dá ale tak skleničku až dvě vína před spaním. To si myslím že není tak hrozné když se o holku ukázkově stará. Ta jejich máma co chlastá bydlí v nájmu v paneláku a tam to musí taky slyšet když pomalu každý večer tam vyřvává. Ona vydrží třeba tři hodiny vyčítat že nemá chleba a tak podobně a o vybraných slovech ani nemluvím. A ještě jedna otázka myslíte že kdyby došlo na nejhorší a vzali by jí děti tak že by tu nejmenší dali otci i když má dluhy? A ještě se bojím o tu prostřední, protože tu si asi nikdo nebude chtít vzít protože otce má kriminálníka a ožralu, jeho rodina jí přehlíží a tahle přítelovo docela taky, já jí mám ráda ale sama mám tři děti ještě k tomu rekonstrukci na krku a asi bych se nezvládla starat o další. Nevím jak to bude, ale myslím si že i v dětským domově by se měla líp. Vždyť holka má i ve škole docela špatný známky samé pětky a čtyřky. Už tam je chyba. Já kdybych se takhle chovala tak mě moje máma snad zabije a zakope, jen metafora.. Já sama nejsem z ukázkové rodiny to ne ale máma se o nás vždycky dobře starala.. A s tím bitím té malé ještě něco, nejsem proti tomu dát dítěti jednu po zadečku, ale když si to opravdu zaslouží, třeba když se nesmyslně vzteká nebo schválně někomu ublíží, ale zrovna když leze dítě které tomu nerozumí ke křečkovi který se jí hrozně líbí a má z něj radost. Nevím je to moc. Aby se museli holky koukat jak máma radši koupi petku než aby koupila pleny nebo tak. A aby se koukali jak je máma nalitá a nestará se o ně a večeři si musejí dělat sami. To je docela špatný vzor pro dvě holky. No zkusím napsat ten dopis a uvidíme co s tím udělají ale jsem rozhodlá s tím něco udělat a když bude nejhůř a úřady selžou tak jí holky vezmu sama a bude to. Už se na to nemůžu dívat.

tak si ty děti vezměte k sobě ty a přítel

Váš příspěvek
Reklama