Prvňák u zubaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 21.03.19 10:14
Prvňák u zubaře

Situace: u zubaře neošetřitelný prvňák. Měsíc o tom mluvíme, ukazujeme, on se až teší. Vše zvládne, bude to super, jen to trochu píchne.

Prdlajs.

V křesle ještě v pohodě, zrcátko taky. Pak vzal doktor tyčinku s vatičkou, že mu potře dásně, to už strach rostl. A ve chvíli, kdy měla jít injekce totálně zaseklý. Odchod bez ošetření.

A popravdě nevím jak na to reagovat ani jak dál. Za týden jdeme znovu a jsem absolutně bezradný jak mu pomoci to překonat.

Za každou radu či pohled dík.

Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 21.03.19 10:17

A co odměna? Muze pak jit do hrackarstvi a neco si vybrat?

lucenka
Hvězda diskuse 35615 příspěvků 21.03.19 10:17

My to vyřešili analgosedací. U nás si tedy ještě nechal dát injekci. Ale pak už neotevřel pusu.
Motivace odměnou nijak nepomohla.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 21.03.19 10:39
@sediza píše:
A co odměna? Muze pak jit do hrackarstvi a neco si vybrat?

Slíbeného měl půl království. Motivovaný byl dost, ale všechnu motivaci překonal strach.

zrcadlo
Kelišová 7364 příspěvků 21.03.19 10:42
@AlphaOmega píše:
Slíbeného měl půl království. Motivovaný byl dost, ale všechnu motivaci překonal strach.

Nemohli byste jít s nějakým jiným dítětem z rodiny nebo od známých, které to dává v klidu? Příklady táhnou…

lucije28
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 21.03.19 10:43

a co mu sdělit, že pokud nebude spolupracovat, půjde do ordinace sám ? :mrgreen:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 21.03.19 10:45
@zrcadlo píše:
Nemohli byste jít s nějakým jiným dítětem z rodiny nebo od známých, které to dává v klidu? Příklady táhnou…

Napadlo mě příště ho do ordinace poslat samotného (po dohodě s lékařem), přecijen dítě jinak reaguje jinak v přitomnosti rodiče. Je mi jasné, že to bude pro něj silně stresové, ale doktor je fajn.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 21.03.19 11:22

Já si pamatuj na sebe, jako malá sem se šíleně bála zubaře, kolikrát sem doslova utekla v půlce vrtání třeba, neosetritelna :oops: ten strach byl prostě silnější. Nicméně pomohlo když mě máma nechala v ordinaci samotnou s dr, nebo šel táta, který byl přísnější. Ono v přítomnosti té milující maminky si děti kolikrát dovolí víc. Už tam nebyla ta miminka, která povolí a odvede mě. :think:

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 3 inzeráty 21.03.19 12:47

@AlphaOmega ahoj…je to tak,máme s tím v ordinaci nejlepší zkušenost.Rodice (po dohodě)zůstávají v čekárně,dítě se pak chová úplně jinak a rodiče se nestačí divit ;)

Váš příspěvek
Reklama