Reklama

Jak naučit dítě čistit zoubky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laprta
Povídálka 11 příspěvků 12.03.11 11:49
Jak naučit dítě čistit zoubky?

Ahoj holky,
prosím poraďte, mám 19m dceru a nenechá si ode mně ani od manžela vyčistit zoubky. Do nedávna to šlo, otevřela pusinu a bylo, ale teď se šprajcuje a když jí dáme kartáček, aby si je vyčistila sama a byla samostatná, tak jen vycucá pastu a kartáček odhodí. Když jí řeknu, že se podívám, jak si je vyčistila, tak stejně pusinu neotevře. Nevíte, na co by se mohla chytit? Už jsem zkoušela vzít si kartáček a ukazovat to na sobě, pak na panence, vysvětlovat, že bude mít v pusině „červiky“, ale nic nezabírá. Myslíte, že čistění v tomto věku ještě nemusím tak hrotit? že stačí, když si pocucá pastu? Nechci jí to zprotivit. Alespoň, že je zvyklá pít neslazené čaje nebo vodu, tak toho cukru moc za den do sebe nedostane.
Děkuji za rady

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 12.03.11 11:57

U nas zabira cisteni dohromady musi s nekym. :wink: diva se a jede stejne jak my.

lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 12.03.11 12:10

Paní Eva Kiedroňová (Něžná náruč rodičů) doporučuje čistit zoubky jako součást večerního a ranního rituálu. Když si na to prcek zvykne od 3měsíců - prsťáčkem přejíždět dásničky - tak prý není problém a bere to jako přirozenost.
Pokud se prcek šprajcne, já bych neustoupila a byla důsledná. Cukry škodí nejvíc, ale zbytky jídla, plak… to je třeba očistit.
Na mé dítě funguje hezký kartáček a pasta Spiderman :palec:
Prý si dítě dokáže opravdu správně čistit zuby až v 9ti letech. Ale ruku na srdce, kdo z nás si úplně správně čistí zuby ? :mrgreen:

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 12.03.11 12:18

Mě se syn přes pravidelné čištění zasekl někdy kolem 14tého měsíce. Skoro 14 dní jsem čistila tak, že jsem se zeptala, zda po dobrém nebo po zlém a když začal utíkat, položila jsem ho na zem, nohama jsem mu přidržovala ruce a čistilo se „násilně“. Pak jak když mávne proutkem, zase pohoda a od té doby ťuk, ťuk, čistíme zcela dobrovolně, i si po koupání sám ukáže, jaký kartáček použijeme dnes (má 3)

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 12.03.11 12:32

Cistim obema klukum od prvniho zoubku. starsimu nejdriv kartackem na prst, pak uz sam a ja docistuju. Taky se jednu dobu sprajcoval, ale tohle teda udelam i kdyby se stavel na hlavu, ma plnou pusu zubu. Mladsi mel zuby pozde, takze ten dostal kartacek rovnou. Sedej spolu ve vanicce a cistej. Rano jak na ne dojde rada. Mladsi si docistit taky moc nenecha, ale zatim ma jenom 4 zuby, takze to je fofr.

Sunnyside
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 12.03.11 12:34

Já taky používala násilí, v mnohém dokážu dětem ustoupit, ale čištění zubů je návyk, ve kterém jednoduše neustoupím. Trvalo to chvíli, pak už si zuby zase nechaly čistit, protože věděly, že není úniku a čistit se bude tak jako tak.

My máme zvyk, že večer čistím zuby já (děti 4,5 a 2,5) a ráno si je šmrdlají sami. Taky jsem slyšela, že zuby sami si mají čistit až školáci.

Určitě bych nenechávala dítko cucat pastu a pak zahodit kartáček, za prvé jí čištěním zubů buduješ návyk na celý život a za druhé když má čtyřleté dítě zkažené zuby, tak je to prostě strašný :(

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 12.03.11 12:39

U nás hodně zabralo,že měl pidi kazík a ten má vyvrtaný.Zubařka mu řekla,že tam má červíky a ty musí vrtačkou vyhnat :lol:
teď stačí říct,že tam bude mít červíky a nechá si vyčistit.Čistím já nebo manžel,on pak šmrdlá a dočisťuje :wink:

Je třeba vidět na kartáčku ze školky že tam s tím dělají psí kusy :roll: jak ho má rozštěchtanej,doma se tohle s kartáčkem nikdy nestane :wink:

Zkusila bych ho vzít do obchodu ať si vybere nějaký hezký kartáček a pastu sám.To by mohlo zabrat :wink: my jěště máme takový přesípací hodiny ve tvaru motýla,po tu dobu čistíme zuby :wink:

vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 12.03.11 12:48

u nás to byo podobné - nejdřív si chtěl čistit a pak už to najednou nešlo
skoro půlroku jsem prostě čisila zuby násilím - opravdu je lepší to udělat po zlém, než vůbec…kamarádky kloučkovi museli u dvouleťáka v narkoze trhat 5 - taky nechtěl čistit a měl to úplně prožraný
takže před každým čistěním jsem vysvětlovala a ukzovala…když se vzpouzel a nechtěl, tak jsem ho prostě čapla - znehybnila a rychle vyčistila
Někdy kolem dvou let to konečně pochopil a od té doby je to v pohodě… taky si vyprávíme o červících - jednou jsem mu při čišění našla mezi zuby kousek kmínu z chleba - tak jsem mu to ukázala, že už se tam klubal červík
od tý doby si o čištění i sám říká :lol: :lol:

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 12.03.11 12:51
kostickaa píše:
jednou jsem mu při čišění našla mezi zuby kousek kmínu z chleba - tak jsem mu to ukázala, že už se tam klubal červík
od tý doby si o čištění i sám říká :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: Tak to byl tedy opravdu mistrovský kousek :lol:

Jinak, řídím se heslem, že čištění zubů je jediné povolené domácí násilí :lol: I mému zubaři se tahle hláška líbila, když jsem mu to říkala :-P

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 12.03.11 13:53

účel světí prostředky, takže přeprat!!!
Jak vždycky říkám: pokud to nejde silou, tak to jde ještě větší silou..

Kdybych čekala až se jí bude chtít, nebo bude uvědomnělá tak jí zuby vypadají.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 12.03.11 20:24

Ježíš,o tom se mi může jen zdát…po tom,co musíme prodělat 2× denně. :-?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >