Jak naučit dítě pít ze skleničky?

703
24.7.21 14:50

Jak naučit dítě pít ze skleničky?

Maminky, prosím, poraďte mi jak mám naučit dítě (10m.) pít ze skleničky. Je od narození na UM, příkrmy jedeme cca 5 měsíců, poslední dobu nechce moc pít ani UM. Učící hrnek nechce, případně ho má jako kousátko :roll: ale hezky se po nás opičí a když nás vidí pít ze skleničky nebo hrnku tak potřebuje taky. Jenže pusinku má u toho dokořán, když jí tam naliji trochu vody tak jí to vyteče ven a je akorát celá mokrá, případně tu skleničku kouše :zed: Jak jste to naučili svoje děti? Děkuji za každou radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8313
24.7.21 14:54

No takhle brzo jsem to neresila..je malinka, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3718
24.7.21 14:56
@Tarjei píše:

Naše pije jediné že sklenice či hrnku od roka. Jakékoli učící hrnky a lahve odmítá. Ale ona se to naučila sama, takže zakladatele nepomůžu. Prostě asi zkoušet a zkoušet. Naše začala pít z panakovych skleniček, ty mají malý průměr, tak zkuste něco menšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
24.7.21 15:03
@Tarjei píše:

A kdy jsi začala pití řešit? Já si myslím že bych do ní nějaké tekutiny dostat měla když pije málo mléka, navíc je teplo. A když má zájem pít ze skleničky tak bych ji v tom ráda pomohla, jen nevím jak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25331
24.7.21 15:03

@Jaaanča no takhle brzy jestli se ti to podaří, tak je to skoro rovno zázraku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
24.7.21 15:07
@stinga píše:

Jo? :D A kdy to tedy děti zvládají? Tak já nevím jak to do ní nalít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54014
24.7.21 15:25

Měla jsem takové malinké plastové panákové skleničky. Jinak mé dítko z toho bylo schopno pít už někdy v 10 dnech, když jsem musela pár dní dávat odstříkané mléko a jiné metody selhaly, takže jo, jde to. Koukala bych po něčem s opravdu malým průměrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3778
24.7.21 15:27
@stinga píše:

Moje v deseti měsících pila ze skleničky v pohodě - akorát nevím jak pomoct zakladatelce, protože jsem to malou neučila. Nechtěla flašku, učící hrnek, vůbec nic, tak jsem dala skleničku a šlo to. Ale musela jsem jí ji držet u pusy, sama se napila bezpečně až někdy dost po roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
24.7.21 15:28
@Jaaanča píše:
Jo? :D A kdy to tedy děti zvládají? Tak já nevím jak to do ní nalít…

Některé děti prý pijou z malé petky nebo brčkem. Přinejhorším funguje lžička, ale je to na dlouho. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54014
24.7.21 15:28

Tohle stojí na to, že je to kousek plastu, dost majlant, ale je to malinké, lehké, snadno se to čistí, dobře se jim to drží a má to zaoblený okraj:
https://www.babydracek.com/…olata-4ks-4m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1502
24.7.21 15:33

Co zkusit brcko? predvest pred nim, dat ji tam nejaky caj at to ma alespon nejakou chut a proste zkouset a zkouset?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
611
24.7.21 15:39

Nabizela jsem vodu v panaku (plastovy z Ikei), trvalo cca mesic nez ten princip piti pochopil. Tzn. od 7. Mesice v pohode pije ze sklenicky, kterou jsem mu drzela. Pak jsem koupila hrnicek s dvema usima a cca od roku se pri jidle uz zvlada napit sam, kdyz ma chut. Mezi 13-14 mesicem mel obdobi vylevani, ale uz ho to nastesti preslo.
Neni to zazrak, deti se to nauci kdyz dostanou prostor. Mam jich kolem sebe nekolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8313
24.7.21 15:56

@Jaaanča moje deti v tomhle veku pily z flasky..pak z tech hrnecku s nasoskou tusim z dm jsme meli, ale to az tak od roka a pul myslim, ale nevim jiste, ja jsem nikdy na nic netlacila. Az jevily zajem o moje piti, tak jsme o nejak zkouseli. Ja jsem neambiciozni rodic ale, no…takze az veci prisly, tak prisly.

Příspěvek upraven 24.07.21 v 16:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3254
24.7.21 15:57

Mě se to mladší naučila ve vaně při hraní s hračkama, cca v těch deseti měsících. Měla různé kelímky a zkoušela. Nejdřív se kuckala, ale ta pár dní už jsme zkoušeli i na suchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
24.7.21 16:03

Zkoušet, zkoušet a zkoušet. Nic jinýho nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat