Jak naučit dítě samostatně usínat?

7.5.21 08:54

Jak naučit dítě samostatně usínat?

Hezký den, maminky, ráda bych vás poprosila o radu, jak jste naučili své děti usínat bez toho, aniž byste u něj trávily celý večer? Já u syna ležím /zpívám /čtu někdy klidně i dvě hodiny. A ještě bych se chtěla zeptat, kdo z vás měl miminko na UM, jak jste odnaučili vstávání na mléko? Synovi je 19m a budí se minimálně jednou, spíš dvakrát za noc. :roll:

Dekuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9078
7.5.21 08:58
@adusha2112 píše:
Hezký den, maminky, ráda bych vás poprosila o radu, jak jste naučili své děti usínat bez toho, aniž byste u něj trávily celý večer? Já u syna ležím /zpívám /čtu někdy klidně i dvě hodiny. A ještě bych se chtěla zeptat, kdo z vás měl miminko na UM, jak jste odnaučili vstávání na mléko? Synovi je 19m a budí se minimálně jednou, spíš dvakrát za noc. :roll:Dekuju.

Dávej ho pozdeji, když ho uspávás 2 hodiny tak se mu očividně ještě spát nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19729
7.5.21 08:59

Za mne o jakékoli změně musíš být pevné přesvědčena. Vědět, že takto to už dál nejde, že to chceš jinak. A pak to jde snadno. Prostě mu řekneš, že v noci se nejí, mléko nedáš, ono si dvě noci populace, ty jsi u něj, hladis, konejsis, ale nedáš. To samé usínání. Nebo pockas do dvou, tří, čtyř let, až do toho dítě vyroste a půjde to samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
7.5.21 09:05

@Cuddy naprosty souhlas. Tohle odhodlani bude vyzadovat duslednost a trpelivost. Me pomohla knizka, kazde dite muze dobre spat, ale to bylo dceri 5 mesicu..na 19m by to uz mozna nefungovalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17490
7.5.21 09:08

Dvě hodiny je opravdu hodně, já držkovala už po třičtvrtě hodině. Co ty dvě hodiny dělá? Jenom leží, poslouchá, je v klidu? Nebo ti tam skáče po hlavě?
Prvně bych se zamyslela, zda je skutečně unavený, třeba kdyby šel o hodinu později, usne raz dva a nemusíš přistupovat k žádným zaručeným metodám samostatného usínání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10737
7.5.21 09:09

Pokud uspáváš dvě hodiny, tak prostě není unavený. Buď dávej spát později a nebo zkrať, popřípadě zruš polední spánek. Svoje děti uspávám dodnes, staršímu jsou 3,5 a mladší budou dva. Starší už by klidně usnul sám, ale jdu mu číst pohádku a pak se většinou tulíme a on u toho usne. Ale moje děti nikdy neusnuly při pohádce nebo zpívání, prostě jsem zhasla, obejmula je a ležela s nimi v klidu dokud nespaly. Mléko jsem u dcery zrušila tak, že místo něj dostala do lahve vodu a spala jsem u ní. Touhu po mléku nahradilo mazlení. Za pár dní si na něj ani nevzpomněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1975
7.5.21 09:10

@adusha2112 A jaky ma denni režim, co se týče spanku? A jak jde uspavani přes den? My jsme zrušili už po obedovy spanek, protože jinak nam kluci usinali ve 22h. My ted čekáme na nové postele, tak pak jim dáme vypit um a budeme odchazet. Ze zkušenosti vím, že si pro nas budou chodit, ale jsme pevne rozhodnuti, že vydržíme a když si pro nas přijdou 5× než usnou, tak je do postylek vrátíme. Víme, že dokážou usnout i bez nás. A tim um, prostě nesmíš dát, taky se naučí. Za mě doporucuju nedavat ani caj nebo vodu, ty deti to bez piti vydrží, extra jestli před spanim davas um.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6640
7.5.21 09:20

Základ je, dávat dítě spát unavené. A pak už jen vydržet. V noci voda nebo nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
7.5.21 09:45

2-3 noci nedáš mléko, bude trochu řvu, 4. noc už bude klid. Chce to jen pevné nervy. Dítě to ustojí bez následků, neboj :D Jak to jednou nevydržíš, budeš tohle martirium opakovat stále dokola. A to přece nikdo nechce, dokola dítě trýznit.

S mladší dcerou jsme také usínali v posteli snad do jejich 5ti let? Zpětně to hodnotím jako jednu velkou hrůzu a týrání dcerky. Víš proč týrání?
Místo toho, aby měla v posteli klid na usínání, tak vedle ní ležel jeden z rodičů. Sotva dcera začala usínat, nedejbože jsem se pohnul, tak ona okamžitě vyděšeně otevřela očit a ozvalo „nechoď pryč!“ A to se opakoval hodinu, dvě, tři. Vždy byla ve stresu, že jí rodič odejde.
Odbourat to není jednoduché, pokud je na to dítě zvyklé několik roků. Čím dřív přestane rodič lézt dítěti do jeho postele, tím lépe pro všechny. Přečíst pohádku, pohladit, pusu, dobrou noc, odcházím, nechávám pootevřené otevřené dveře. Pak několikrát dítě přijde, odvedu ho do postele, nenechám se citově vydírat a opět pusa, dobrou, odcházím.
S druhým to už bylo lepší, od necelého roku spal v pokoji s dcerkou, nikdo s ním v posteli nelehával, aby ho uspal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17490
7.5.21 09:48

@hipo :mrgreen: Jsi mi připomněl, jak měla dcera nějaký těžký den nedávno (je jí 6), tak jsem u ní seděla na posteli, držela za ruku jak usínala a poslouchala, jestli už spí. Když se mi zdálo, že už dlouho dýchá pravidelně, tak jsem se opatrně plížila pryč a mezi dveřmi najednou ledovým hlasem „kam si myslíš, že jdeš?“ :mrgreen: :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64301
7.5.21 10:02

@adusha2112 asi není unavený.. Jinak já nakrmim, dám do postýlky, malý brepta, já mu odpovídám, ležím vedle něj na své posteli.. Ale je mu půl roku, no.. Dřív usinal jen v náručí, teď usne takhle, má u sebe kojící polštář, a tím různě šustí atd.. Jinak um v noci nedat, nahradit čajem, vodou atd.. A vydržet 2-3 noci, kdy se to prckovi nebude líbit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19783
7.5.21 10:12

Určitě bych dítě neopouštěla, ale byla u něj, musíte si najít společný rituál, čtení pohádky, spaní o chvíli dýl… ale je to náročné období a přejde to ;)
hlavně žádné vyplakávací metody!

www.prosimspinkej.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
7.5.21 13:58

@adusha2112 Pridala bych jidla ve dne a ze zacatku bych kazdy den bych posouvala to prvni nocni krmeni (treba, o 30 min. kazdou noc - pak by nebylo tolik place a bylo by mene stresu), nebo prvni uplne zrusit, druhe udelat o neco drive a pak ho kazdy den o tech 30 min. posouvat, az se nepresune na rano.
Co se tyce usinani - urcite bych zkontrolovala denni rezim. To dlouhe uspavani muze byt take z pretazenosti - kolik hodin Vam syn vydrzi vzhuru po tom, co se probudi z denniho spanku? Obedove spani bych urcite jeste nerusila - syn je jeste malinky a ten denni spanek potrebuje.
Metody samousinani jsou ruzne - v 19 m. se to da naucit i skoro bez place, protoze uz jde se s ditetem domluvit. Vyplakavaci metodu take nepodporuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
7.5.21 15:21

Syn se mnou usina take, budou mu ted dva. Ale chodi spat az v 9 a do 15 minut spinka. Lezi v postylce, drzi me za ruku, ja zpivam a on usne. Asi tvuj syn neni tak brzy unaveny jeste :nevim: ja treba nechci maleho nechat usinat samotneho, kdykoli jsme zkouseli, tak plakal, dodnes bych se nakopala za tyden v jeho 8 mesicich, kdy jsem ho nechala plakat, aby se to naucil. Stejne to nezabralo a ja brecela nakonec taky. Zkusila bych dat spat pozdeji, nic jineho me nenapada :nevim: chapu, ze chces vecer cas i pro sebe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.5.21 23:59

My naučili obě děti usínat samostatně v půl roce a chvíli to krásně fungovalo, ale u syna to jaksi nevyšlo, jak se naučil v roce a půl trochu vyjadřovat, tak že sám tam nebude, bojí se atd. Nakonec mu čteme pohádku a uspáváme pořád a to mu bude brzo 5, ale je fakt, že když nezabere do půl hodiny, odcházíme s tím, že si něco musíme honem udělat a už se prostě nevrátíme :lol: Druhé dítě je ochotné usínat samo, stačí pohádka na 5 minut. Takže se zakladatelko moc netěš, není dítě jako dítě, u některých to moc lehce nejde a už si propásla tu dobu, kdy je na to naučit nebylo tak těžké. A v noci fakt jen vodu, je to hodně špatné na zuby… Možná bude pár nocí nespokojený, ale rychle se odnaučí v noci vstávat kvůli vodě :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat