Spí málo? Dítě 4,5 roku

424
6.5.21 13:37

Spí málo? 4,5 roku

Dobrý den, chci se jen zeptat na názor - dcera večer usne v půl deváté (spát jde v osm) a ráno se vzbudí nejdéle v půl šesté a hned začne běhat. Přes den nespí už rok a nejeví známky únavy. (Na rozdíl ode mě :-) Je to normální, nebo je to málo? A zlepší se to někdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22682
6.5.21 13:40

@mokkk no a co bys s tím chtěla jako dělat? moje dcera nespí odpoledne od 2,5 roků, usne ve 21.00 a je fakt, jak dlouho už nechodí do školky, tak vstává kolem 8 ráno, což je fajn, když školka byla, tak vstávala i ve víkend před šestou,
no nespí ta tvoje moc, ale co s tím?
a dle zkušených matek se to zlepší v pubertě, když nebude muset vstávat, bude spát do 11 dopoledne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
6.5.21 13:43

@stinga Ach jo, tu školku bych vám už přála! U nás se to spaní právě dost zhoršilo tím, jak se tam začala těšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
6.5.21 13:46

Vitej v klubu ranních ptáčat. Můj syn to samé odjakživa, vstává prostě se slepicema. Každopádně my jsme synovi pořídili do pokojicku hodiny a vysvětlila jsem mu, jak vypadá 6 hodin - a nesmí z postele dřív. Když se probudí dřív, hraje si tam třeba s plyšáky, nebo prohlíží knížku, nebo prostě leží. Po „povolené“ šesté může dolů a sám si zapíná telku. To už ale já nebo manžel děláme v kuchyni snídani nebo pomalu už poskakujeme okolo ostatních

Podobně v poledne. Protože dáváme spolu spát ve 12 menší ségru, nesmí z postele dřív jak v půl 1 (ručičky vypadají obdobně) a zase do té doby musí být potichu na posteli. Tak si i v poledne dachne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
6.5.21 13:59

Klasické dítě no. Nebude spát porad půlku dne jak mimino :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22682
6.5.21 14:02

@mokkk děkuji,
a víš, jak to řeším, když ve víkend ve školkové době vstává v 6? Není to úplně správné, ale večer na tv nastavím dětský program s tím, že tv se za 2,5 hodiny vypne. Ona vstane, zapne si tv a já spím - no spíš dřímám, jak kdy. Až se jí vypne tv, tak mě může vzbudit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17111
6.5.21 14:07

Moje skoro 2 a pul leta uz po obědě nespí od 2let. Ráno vstava nejdéle v 6 a usina až kolem půl desáté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1879
6.5.21 16:50

@mokkk Syn (je mu skoro 5) spí kolem 10 hodin přes noc a nestačí mu to - projevuje se to únavou přes den a to se střídá s chvílemi hyperaktivity a taky bývá hodněvzteklý, emotivní (nejde vlastně jen o vztek, ale obecně o to, že silně prožívá emoce, třeba i radost). Když se zadaří a spí třeba pár nocí dýl, chová se jinak, je vyrovnanější, víc spolupracuje, nevzteká se.
Ale potřeba spánku je individuální, takže jestli je tvoje dcera ok, tak jí to nejspíš stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat