Jak naučit dítě stavět z lega

627
7.7.20 16:55

Jak naučit dítě stavě

Ahoj, prosím nemáte tipy na to, jak naučit šestileté dítě, aby stavělo něco z Lega? Syn moc nestavěl ani Duplo, až tak poslední rok něco málo, ale nikdy ne moc kreativně. Má několik sad Lega, stavět by chtěl, ale podle návodu mu to nejde vůbec, nemá moc prostorovou představivost, kostky mu nejdou oddělit od sebe, když něco pokazí, vzteká se. Když dělá něco podle sebe, je to prostě pár kostek různě, nemá to žádný tvar ani myšlenku…Nevím jestli je lepší mu dát základní kostky, ať prostě dělá věže a komíny, nebo nějakou mini sadu s tématem, třeba auto nebo nevím, ale všechny mi připadají pro něj prostě hodně složité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22026
7.7.20 17:08

A jeho to bavi? jestli jo, tak je lepsi zakladni sada a z toho stavet cokoli, garaz pro auta, zedi, labyrint. A ty mu davas tipy, co ma stavet? Ja bych ho nechala, vsal ona mu ta fanztazie zapne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21150
7.7.20 17:18

Deti zacaly stavet podle navodu tak mezi ctvrtym a patym rokem starsi si pak na zaklade zkusenosti z navodu stavi uz vic sam nebo s tatinkem dle fantazie ruzna auta apod.
Takze zakladem je asi naucit dite chapat navod a postup. Nejlepe asi na mensich sadach, pak pristoupit na vetsi mnohostrankove. Ale nekdo na to proste neni. Trinactileta neter posledne stavela s mou petetou dcetou dle navodu a byly na tom uplne stejne, chybu v postupu jim na dve kouknuti objevil sedmilety. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6959
7.7.20 17:23

Nechat ho vybrat v obchodě junior sadu nebo lego friends pidi sadu o pár dílkách, aby byl rychlý úspěch. A pak u něj sedět, chystat dílky, otáčet stránky, naučit ho orientovat v číslování postupů a značkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13862
7.7.20 17:38

Nám se u mladšího na tyhle začátky osvědčily ty malé sady Lega, co mívají v Albertu za body

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30538
7.7.20 17:45

Syn nestavel nikdy, žádné stavebnice. Doma máme Lego, Merkur, Sevu, Geomag, dřevěnou srubovou stavebnici a ještě mnoho dalšího, kupované pro něj ve vhodném věku. Lego základní kostky i sadu, sevy celou bednu, Merkury dva velké. Je velmi úspěšný ve sportu a studuje na víceletem gymplu. Holky po tom občas chytnou, jednu to baví trochu víc, ale chce holčičí růžové malé kolekce :mrgreen: Tak já teď přemýšlím, jestli stavebnice prodat nebo schovat někdy pro vnoučata :mrgreen: Je v tom utopenych peněz, úplně zbytečně. Každý na to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30538
7.7.20 17:48
@tulipán píše:
Nechat ho vybrat v obchodě junior sadu nebo lego friends pidi sadu o pár dílkách, aby byl rychlý úspěch. A pak u něj sedět, chystat dílky, otáčet stránky, naučit ho orientovat v číslování postupů a značkách.

Tak to zkoušel chlap se synem, přesně, jak píšeš, vysvětloval mu postup, otacel, připravoval. Nepomohlo to. Má jiné zájmy, je humanitne zamereny, má jiný způsob myšlení. Stejně jak já, taky mě to nebaví, nerozumím tomu a kdyby mě v tom někdo chtěl vzdělávat tak mě to akorát otravi :mrgreen: Je jasné, že u dítěte se to zkusit má, ale nic si neslibovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6959
7.7.20 17:55
@Jana206 píše:
Tak to zkoušel chlap se synem, přesně, jak píšeš, vysvětloval mu postup, otacel, připravoval. Nepomohlo to. Má jiné zájmy, je humanitne zamereny, má jiný způsob myšlení. Stejně jak já, taky mě to nebaví, nerozumím tomu a kdyby mě v tom někdo chtěl vzdělávat tak mě to akorát otravi :mrgreen: Je jasné, že u dítěte se to zkusit má, ale nic si neslibovat.

Tak já jsem začala stavět až s dětmi a že by mě to bavilo :mrgreen:. Skoro každý den něco rozkládám, předevčírem to bylo asi osm sad. Ale zakladatelka píše něco jiného, než ty, že kluk stavět chce, ale problém je, že to nejde, jak by všichni chtěli. Tak se bude muset u něj sedět, než si začne věřit a naučí se postup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49575
7.7.20 17:59

Syn legu a podobnym stavebnicim prisel na chut mezi kolem 6r., kdy Jezisek nadelil plno stavebnic v Lidlu koupenych a druhou cast dostal ted v dubnu na narozeniny (policajty, hasice, karavan, lod atd.). Jeho zajima vse co ma neco spolecneho s koly, auta, povozy, tahace, policajti, hasici. Kdyby to nemelo kola, tak si v tom svem vrakovisti v pokoji najde nejake, aby to jezdilo. Proste chlap v mini provedeni.
Ale to ma stavebnice, ktere slozi a maji zustat slozene. Problem u nas je, ze to potrebuje skladat a rozlozit opakovane. Prvni oblibena byla u nas Seva skladacka. To prikupuji a porad maji malo, ze kazdy potrebuje skladat neco sveho velkeho.
Tim se vlastne zacalo a teprve presel na lega atd.
Dej mu cas. Treba na staveni ani nebude :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6959
7.7.20 18:07

@Kelsey A už máte tuto sevu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49575
7.7.20 18:10
@tulipán píše:
@Kelsey A už máte tuto sevu?

Tuhle nemame. Ale ukladam na seznam pro Jeziska. Ta se mu bude libit,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9413
7.7.20 18:58

Pokud mu nejde stavět, tak začít s nějakými Junior sadami. Ale pokud na to celkově není a nemá fantazii na své výrobky, tak si myslím, že to nespravíš nijak… Zřejmě má nějaké jiné vlohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
7.7.20 22:22

Možná je po nás, já s manželem jsme jako děti Lego neměli a ani jako dospělé nás to moc nebaví. On není ani na jiné stavebnice nebo puzzle, sestaví max 50 dílků. Líbí se mu sady Lega jako třeba Minecraft, ale už na začátku udělá hromadu chyb a pak už se to veze. Teď jsem se ho ptala, a že prý radši staví z Dupla, že je na Lego moc malý. A nejraději staví z těch obrovských kostek Megablocks, co jsou pro děti od roku. Možná to moc hrotím, prostě mi připadá, že by už Lego ve svém věku mohl stavět a chtěla jsem ho k tomu trochu popostrčit, aby si víc věřil a nevzdával to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30538
8.7.20 07:03
@bibi2233 píše:
Možná je po nás, já s manželem jsme jako děti Lego neměli a ani jako dospělé nás to moc nebaví. On není ani na jiné stavebnice nebo puzzle, sestaví max 50 dílků. Líbí se mu sady Lega jako třeba Minecraft, ale už na začátku udělá hromadu chyb a pak už se to veze. Teď jsem se ho ptala, a že prý radši staví z Dupla, že je na Lego moc malý. A nejraději staví z těch obrovských kostek Megablocks, co jsou pro děti od roku. Možná to moc hrotím, prostě mi připadá, že by už Lego ve svém věku mohl stavět a chtěla jsem ho k tomu trochu popostrčit, aby si víc věřil a nevzdával to.

Tak nějak jsem si to myslela od začátku, rodiče chtějí víc než dítě. Syn měl taky období, kdy tím byl fascinován(začal dostávat různé sady od příbuzných k narozeninám), ale hned ze začátku dělal chyby, navíc to držel jak prase kost, i když muž je technický tip a jednu dobu stavěl s ním, chystal a podával mu ty dílky, ale i tak tak to syn brzy vzdal, ať to dostaví táta a šel si raději číst, což uměl už před nástupem do školy :mrgreen: Pokud mu muž výrobek složil, syn si s tím hrál jako s jinou hračkou(měl z Lega třeba vrtulník, sanitku)

Taky jsem si u prvního dítěte myslela, že je to důležité, bez stavení se nerozvine jemná motorika a prostorová orientace a bla bla :mrgreen: U dalších dětí to nehrotím a rozvíjíme to, co je baví, podle toho vybírám třeba vhodné dárky k narozeninám a k Vánocům. Paradox je, že u nás sem tam staví levoruka dcera, půjde do třetí třídy. Občas vytáhne i Merkur, ale jinak chce holčičí růžové sady, ne kvanta stavebnic, co máme doma. Ráda tvoří, různé náramky nebo malování pískem. Další dcera zase s oblibou skládá puzzle, od mala, v pěti letech složí i 200 kousků, jsou i větší puzzle s tímto počtem kousků s líbivými motivy.

Dřív jsem také chtěla, aby si děti vyzkoušely vše. Teď s odstupem času nechápu, jak se někdo může zdržovat a otravovat s tím, co nebaví děti ani dospělé, vždy je nějaká jiná alternativa, jak podpořit rozvoj určitých funkcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9413
9.7.20 18:44

Nehrotila bych to, vždyť Lego stavět nemusí. Určitě si hraje s jinými hračkami, tak ho podporuj v tom, co ho baví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama