Reklama

Jak naučit dvouleťáka spát celou noc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuxu
Stálice 94 příspěvků 30.07.18 04:01
Jak naučit dvouleťáka spát celou noc

Ahoj děvčata, Prosím o radu. Minulý týden se nám narodil druhý syn. Starší má dva a 4měsíce roky. Spává s námi v ložnici. Teď jsme se museli rozdělit. Já spím s novorozencem v pokojíčku, on s tátou v ložnici. Bohužel starší syn to těžce nese. Budí se v noci a řve a řve s řve dokud mu nepustíme pohádky. Dřív byl ok. Nevím, jak to změnit.
Chápu, že si zvyká na nový režim. Ale ty pohádky ho zrovna neuspí. Zkoušeli jsme spát i dohromady, ale to ho zase budí miminko, když v noci pláče. Spím cca tři hodiny denně. :zed: :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10336 příspěvků 30.07.18 05:18
@Zuxu píše:
Ahoj děvčata, Prosím o radu. Minulý týden se nám narodil druhý syn. Starší má dva a 4měsíce roky. Spává s námi v ložnici. Teď jsme se museli rozdělit. Já spím s novorozencem v pokojíčku, on s tátou v ložnici. Bohužel starší syn to těžce nese. Budí se v noci a řve a řve s řve dokud mu nepustíme pohádky. Dřív byl ok. Nevím, jak to změnit.
Chápu, že si zvyká na nový režim. Ale ty pohádky ho zrovna neuspí. Zkoušeli jsme spát i dohromady, ale to ho zase budí miminko, když v noci pláče. Spím cca tři hodiny denně. :zed: :zed: :zed:

Tak spi chvíli se synem v pokojíčku a k miminku choď. Měla jsi ho začít dávat do pokojíku dřív, jak jsi zjistila, že čekáš druhé. Pohádky v noci bych prosté nepustila. Ať pláče. Přitulila bych si ho sobě a něco mu povídala. Nebo ho nechala ve společné ložnici. A když by ho vzbudilo miminko, řekla bych, jaký má hezký pokojíček, že ten se dá zavřít a miminko by v noci vůbec neslyšel. Nechat mu třeba ze začátku dveře přivřené a svítit malinkou lampičkou. Aby se nebál spát sám.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1876 příspěvků 30.07.18 06:03

Po narozeni miminka starší syn taky začal v noci křičet a budit se. Podle me to byla reakce na novou situaci. A to byl zvyklý usinat sám v pokoji, spal naprosto bez problému od asi 10ti mesicu…

chaela
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.07.18 06:34

Chudak ma moc zmen zároveň. Spal s vámi a najednou přijde mimino, on spí jinde, bez mámy, která se místo jemu věnuje minimu. Ale to už je teď jaksi jedno.
Zkus pár dní spát s ním ty a k minimu docházet. Nemen mi režim, jen zaclen mimino do všeho, co jste spolu dřív dělali, ať už žádné další změny nemá. Časem se to podda, je toho teď na něj moc. Pohádky v noci rozhodně nepoustet, ať si řve. Pokud si dítě někdy něco vyřve, velmi dobre si to zapamatuje a rodice velmi brzy zalitují.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 06:51
@Zuxu píše:
Chápu, že si zvyká na nový režim. Ale ty pohádky ho zrovna neuspí. Zkoušeli jsme spát i dohromady, ale to ho zase budí miminko, když v noci pláče. Spím cca tři hodiny denně. :zed: :zed: :zed:

Vzala bych si do postele oba. Z jedné strany mimino z druhé starší dítě a spala. Mimino bude hned u prsa, čili žádný rev…2 leták tě bude citit a bude mít stále pocit bezpečí. Na pohádku a spaní jinde bych zatím nepristupovala.

vertunka
Závislačka 4578 příspěvků 30.07.18 06:57

Tak ja teda pujdu proti proudu a dvouletaka bych si do postele nevzala. Je to sice tedka chudak, protoze jste ho kvuli miminu odstrcili (meli jste to udelat davno pred narozenim mladsiho), ale pokud chcete aby teda spaval s tatou, nebo sam, tak musite vydrzet. On se srovna, za nejaky cas. A poustet pohadky je uplna blbost, ale to asi vis sama.

A ten rev nemusi uplne patrit k mimimku, ale k obdobi vzdoru. Nase mala taky obcas ze spani jeci a nic nepomaha :nevim:. Jen nechat byt a ona po chvilce zase normalne usne.

iwa83
Kelišová 6121 příspěvků 30.07.18 07:24

My jsme v podobné situaci. Dcera 2 roky 3 měsíce, druhá přibudne za 2 měsíce. Ale nemáme dodělaný pokojíček pro ní a dost na to tlačím. Bohužel manželův čas je omezen :(
Ale doufám, že to nebude u nás stejně. Chtěla jsem dceru odstěhovat právě dřív, ať nemá pocit, že jsme ji vyhodili koli miminku. Tak to zatím řeším jen tak, že ji povídáme o segre, o tom jak bude mít vlastní pokojíček a jak je velká a šikovná. Od září jde do školky, na kterou se moc těší. Ale taky mám z toho blbý pocit, že jsme to nezvládli dřív (ten pokojíček).
Alespoň spává na velké posteli sama a posledné dve noci i spala bez probuzení. tak snad to bude časem fakt jen lepší

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 30.07.18 07:51

Chudak. Musi mu byt hrozne. Dala bych je oba k sobe do postele.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 30.07.18 08:10

Bobek, ono se to těžko pak učí. Je zvykle od narození spát s tebou a teď najednou. Já měla naštěstí dceru od narození v postýlce, i sama usínala. Já byla ale rozhodnutá skrz svého bratra, kterého se muselo ještě v 18m uspávat na rukách jinak problém. Já se zatla že tohle dělat nebude. Takže dcera vždy do postýlky, dudlík a spala. Občas se vzbudí vnoci a to teda do teď už má dva roky a chce za mnou, ale to je tak kolem 4-5hodiny. Nebo zkusit naučit miminko do postýlky a syna zatím k sobě a postupně taky naučit ve svém. MOžná jak uvidí mladší,že spí v postýlce. takhle mu to musí být hrozně líto, najednou miminko a on nemá svoji maminku kterou měl do teď u sebe v posteli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 08:22

asi mě budete mít za krkavčí mámu, ale proboha proč s vámi v posteli spí dvouleté dítko? Naše děti obě dvě spinkají sami v pokojíčku od svých 6ti měsíců, samozřejmě jsme je chodili kontrolovat, měli monitor dechu a pootevřený dveře. Chápu to, když je něco trápí nebo jsou nemocné, ale takhle… Chápu, že je teď strašný trend kontaktní rodičovství, ale přeci jen potřebujete nějaké soukromí i s mužem ne?

Veru1987
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 30.07.18 08:26
@Anonymní píše:
asi mě budete mít za krkavčí mámu, ale proboha proč s vámi v posteli spí dvouleté dítko? Naše děti obě dvě spinkají sami v pokojíčku od svých 6ti měsíců, samozřejmě jsme je chodili kontrolovat, měli monitor dechu a pootevřený dveře. Chápu to, když je něco trápí nebo jsou nemocné, ale takhle… Chápu, že je teď strašný trend kontaktní rodičovství, ale přeci jen potřebujete nějaké soukromí i s mužem ne?

Mě tak spala dcera od narození, teda ne ve svém pokoji, ale ve své postýlce. Usínala sama už v porodnici. Nakrmila jsem odříhla a šup do postýlky. A bylo vše fajn. Jen při nemoci, nebo špatné sny tak šla ke mě. Vlastní pokoj má od asi 20m, ten jsme dodělávali konečně.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1929 příspěvků 30.07.18 08:29

@Alyss1 Já také tedy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 08:32
@Anonymní píše:
asi mě budete mít za krkavčí mámu, ale proboha proč s vámi v posteli spí dvouleté dítko? Naše děti obě dvě spinkají sami v pokojíčku od svých 6ti měsíců, samozřejmě jsme je chodili kontrolovat, měli monitor dechu a pootevřený dveře. Chápu to, když je něco trápí nebo jsou nemocné, ale takhle… Chápu, že je teď strašný trend kontaktní rodičovství, ale přeci jen potřebujete nějaké soukromí i s mužem ne?

Raději také anonym, dnes se tyhle názory moc nenosí. Myslím, že tvůj názor na spaní je naprosto normální. Nechápu, kde se vzal trend, aby zdravé děti spaly s rodiči v posteli..... pak nemá klid nikdo (i kdyz všichni budou tvrdit jak se to super).

Veru1987
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 30.07.18 08:35
@Anonymní píše:
Raději také anonym, dnes se tyhle názory moc nenosí. Myslím, že tvůj názor na spaní je naprosto normální. Nechápu, kde se vzal trend, aby zdravé děti spaly s rodiči v posteli..... pak nemá klid nikdo (i kdyz všichni budou tvrdit jak se to super).

Já se k tomu hlásim veřejně! NEbyla jsem nikdy za spaní děti v posteli rodiču. Ano když nemohla usnout, přetažená, nemocná, špatný den… občas jsem si lehla s ní, ale vesměs usíná sama. A nad ránem chce za mnou, ale taky to není každý den. Spíše mě vymění za UM :-)

Zuxu
Stálice 94 příspěvků 30.07.18 08:44

Starší syn spal do roku sám v pokoji. Pak se něco stalo v noci děsně plakal a odmítal jít k sobě do pokojíčku. strašně se bál tam být. Ani se mnou ani s tátou tam nechtěl zůstat usnout.

Do ložnice jsme dali další dětskou postel. Vůbec nám to nevadí, že spí v ložnici s námi. Místa je tam dost.
Trápí mne to noční buzení a jeho pláč. Je úplně nešťastný a celý se chvěje. Dneska plakal asi 15min. Pak jsme to vzdali a pustili pohádku :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama