Jak naučit jíst kousky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Locito
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.10 13:31
Jak naučit jíst kousky?

Dobrý den, mam takovy problém moje cerka ma 9,5m a nechce jist jiné než rozmixované jidlo. Jen pokut ji vkladam do pusinky jednotlivé kousky třeba kousek jablička, chleba atd. , ale pokut ji chci dat obět tak jakmile jsou tam kousky tak ochutna první lžíci a pak už do ní nedostanu nic. Nemate někdo napad co stím? Už jsem bezradná. :-?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 08.01.10 13:38

Ještě bych počkala…mixovala jsem oběma dětem asi do 11 měsíců a naučily se kousat samy, nic speciálního jsem pro to nedělala…prostě jsem to občas zkusila, přibývalo jídel, které byly schopné rozkousat a najednou mixér nebyl potřeba.
Určitě to brzy přijde. :wink:

Jana206
Nadpozemská drbna 27151 příspěvků 08.01.10 13:46

Já bych taky počkala.

Adámek odmítal kousky až skoro do 18.měsíců.Pak ze dne na den přešel na běžnou,nesolenou,kouskovatou stravu.

Emička krásně jí kousky snad od 8měsíců.Sama od sebe.Naopak odmítá kašovitou stravu.Přišlo mi,že přešla od kojení rovnou ke kouskům.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 08.01.10 14:09

Mates odmita kousky v kasove strave, chapu ho, je to vzdycky „prekvapko“, kdyz chce polknout a je tam kus, ktery ho drazdi. Basti rohlik, krupky, tam mu to nevadi, jinak mixuju, sklenicky mackam vidlickou.
Ma snahu se to naucit, tak ho nechavam, ono to neni jen tak, kdyz clovek jeste nema stolicky :wink:
Pokud ji alespon nejake kousky, tak vi jak na to a za par mesicu urcite prijme i kousky v jidle ze lzice

Locito
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.10 14:29

Tak to jste mně uklidnily mněla jsem pocit že jen ta naše nechce to co ostatni už davno zvladli. Mam pocit že kvuli tomu že tak malo „kouše“ ji ještě nevylezli zuby myslíte že je to možné nebo jen hysterčím?? :lol:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15321 příspěvků 08.01.10 14:54

Syn měl problémy s kouskama dlouho, nadavoval, řešila jsem to radši i s doktorkou, protože dcerka je jedla bez problémů cca od deseti měsíců, malej v pohodě až v roce a půl. Neboj, to přijde, každýmu to jde jinak rychle a některé děti jsou líné přijmout kousky, některým to prostě tak brzy nejde.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 08.01.10 15:06
Locito píše:
Tak to jste mně uklidnily mněla jsem pocit že jen ta naše nechce to co ostatni už davno zvladli. Mam pocit že kvuli tomu že tak malo „kouše“ ji ještě nevylezli zuby myslíte že je to možné nebo jen hysterčím?? :lol:

Když už, tak bych tu souvislost viděla obráceně, protože nemá zuby, nekouše :). A ani tak to není, některé děti jedí kousky i bez zubů, některé nekoušou ani se zuby. Určitě to není tak, že jí nevyrostou zuby, dokud nezačne kousat, neboj :-D

Jana206
Nadpozemská drbna 27151 příspěvků 08.01.10 20:38
katka-m píše:
Locito píše:
Tak to jste mně uklidnily mněla jsem pocit že jen ta naše nechce to co ostatni už davno zvladli. Mam pocit že kvuli tomu že tak malo „kouše“ ji ještě nevylezli zuby myslíte že je to možné nebo jen hysterčím?? :lol:
Když už, tak bych tu souvislost viděla obráceně, protože nemá zuby, nekouše :). A ani tak to není, některé děti jedí kousky i bez zubů, některé nekoušou ani se zuby. Určitě to není tak, že jí nevyrostou zuby, dokud nezačne kousat, neboj :-D

S tím souhlasím.Adámek měl v roce zoubků „plnou pusu“,kousat nechtěl.Emička má zoubků 5 a krásně kouše,kaše nechce.

petule28
Nováček 1 příspěvek 24.01.10 22:09
solene jidlo

tak tohle me zajima,pises ze jsi mu davala nesolenou stravu..to ja davam samozrejme synovi 11 měsicu take,ale kdyz on chce ochutnavat i z nasich taliru,nejdrive sni sve rozmixovane jidlo a pak zada i nase…ja mu dam ochutnat,ale jen trochu,kdezto tchyne ho tim solenym jidlem docpe,sni toho docela dost.Problem je,ze pracuji a nemam takovy prehled co se deje beze me…tak mam dotaz co s tim solenym jidlem,zakazat nebo zase az tak nevadi…kdyz toho nesni zase az tak moc

Anetoska
Kecalka 363 příspěvků 24.01.10 23:15

Ahoj, já to taky řešila, ale potom přišel ze dne na den změna a malej se to pomalu naučil. Dej tomu ještě čas, zkus třeba nabídnout kukuřičné křupečky apod. Pozor na jablíčko, mrkev apod. Malej si párkrát i když už je větší ukousnul víc a začal se mi dusit, takže jsem musela rychle jednat.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 24.01.10 23:22

ahoj tak rada je těžká sama jsem takové starostis f¨dětmi neměla, samy začaly jíst kousky jídel už kolem 7měsíce… ale určitě bych začala s něčím měkčím než jablíčkem… chce to třeba mango banán… sladší oce, doporučují i chleba nakrájený na žabičky :-) a nestresovat se , děti na to přijdou sami

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 26.01.10 20:05

já jsem nikdy nemixovala, ze začátku jsem jen pomačkala vidličkou a malá jedna kousky už ve 4měsících, takže tohle fakt neznám a co se týče soli, tak já teda do roka nesolila a ani nesladila, ale pak jsem zjistila, že některé hotovky-skleničky jsou jak solené tak i slazené

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 31.01.10 23:18

Ahoj,
u prvního jsem mixovala 2 roky :evil: abyla jsem ráda, že vůbec jí.Jedl vše,co jsem mu připravila, ale mixované. Kousky jídla ho nadavovaly, při kašlání taky zvracel, když se vztekal, napolykal vzduch, taky blindil. Co jsem si vyslechla od příbuznstva, radši nepíšu.
Druhý kluk má neskutečný apetýt, rval do sebe kousky jídla, ještě neměl zuby a vůbec mu nedělalo problém rozmělnit stravu a polykat. Takže o zubech to nebude.

Hlavně se nestresujte, nechte to na prckovi. Řeknou si sami, až budou připraveni.

SoLa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.10 10:17

když jsem měla dát malé kousíčky jídla, tak se mi vždycky dávila. Dokonce i z kupovaných příkrmů, když tam větší kousek např. brambory. Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem jí udělala z toustového chleba s máslem pidi kousíčky a ty jsem potom pomalu zvětšovala. Je to na delší dobu,ale účinné :wink:

tygr
Kelišová 5264 příspěvků 09.02.10 10:37

Náš tygřík začal kusky tolerovat až nedávno. Nejdříve jedl sám sušenky pro děti, pak jelikož miluje jogurtky jsem mu koupila borůvkový (sice ho kapku natahoval, ale dal ho)…a do týdne už normálně jedl. Neboj nelam to, ona se to naučí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama