Jak naučit kojené dítě na láhev?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petas
Kecalka 364 příspěvků 04.09.08 09:31
Jak naučit kojené dítě na láhev ????

Ahoj,
máte někdo radu : Jak naučit plně kojené dítě na láhev? Kojím plně, ale cca 1 týdně potřebuju na anglinu. Zrovna je to večer koupání,kojení atd…

Než jsem šla tak jsem nakojila a přišla jsem domů ....... šílený řev + mužíček spocený u láhve s odstříkaným mlékem … NO HRůZA !!!!
Už jsme měli cca 5 pokusu a náš drobek neumí pít z lahve !!!
Co s tím ???? Děkuji předem za info . :wink:

Nejnovější recenze z kategorie Kojení a krmení

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Novire
Neúnavná pisatelka 19897 příspěvků 04.09.08 09:38

Napadá mě jedině vyzkoušet jiný typ dudlíku a flašky, nebo krmit stříkačkou nebo lžičkou…
Tak hodně štěstí :wink:

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 04.09.08 09:48

ahoj Petas, u nas to bylo trochu jinak. Plne kojim, ale v 8 tydnech Domci jsem musela na revizi delohy. :? Odstrikala jsem 2 davky, sla na zakrok, manzel doma nakojil a protoze to nestacilo, koupil jeste umelou a odpoledne dal Domcovi umelou. Dominik vse vypil, nemel problemy, vzdy jsem 1× denne odstrikavala do zasoby a davala mu tu umelou z lahvicky a krasne pil. Rikala jsem si, jak je sikovny a co s tim ostatni maji, ze jim deti nechteji pit.. :wink:
Cca ve 3 mesicich jsem sla vecer ven, v 9 vola manzel, ze dite uz 15 minut rve a nechce lahvicku.. Nakonec to tedy asi po pul hodine vypil, ale hrozna scena.. :roll:
No a od te doby uz nestrci lahvicku ani do pusy, zkousela jsem to ja, mamka, manzel.. Mamka ho jednou hlidala a za 6 hodin vypil 30 ml umele vyzivy, jen brecel a ani nechtel odstrikane MM. Takze mam doma prisavku a nemuzu nikam, protoze jinak bude scena a nechci nikomu nechavat na hlidani brecici mimco :? 8)
Podle me si proste ted uvedomuje, ze lepsi bradavka nez dudlik, ze kdyby mel opravdu hlad, tak to vypije, ale takhle si jen „vymysli“. Asi je to treba zkouset a nepovolit a on casem zacne.. A nebo jak psala Novire, zkouset strikacku nebo lzicku a pak mu nacpat dudlik s lahvickou.. :roll:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 04.09.08 10:08

No a pokud to je výjimečné, co zkusit přes malíček stříkačkou? Je to teda občas pakárna, ale…spíš to spolkne než se naučí to vytáhout z lahve.

U pravidelného bych zkoušela a dávala tak dlouho, až si dá (ale to chce nervy;) )

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 04.09.08 11:38

Já myslím, že třeba umí, ale nechce. Mně začal úderem konce šestinedělí zimní semestr, dítě v mé nepřítomnosti v pohodě pilo z lahve. Do tří, čtyř měsíců věku.
Pak začal letní semestr a já se honila jak nadmutá koza, abych nakojila, doběhla na tramvaj, pobyla dvě vyučovací hodiny, opět doletěla na tramvaj, nakojila. Z lahve ani za nic. Když už náhodou 10ml vypil, tak se pro jistotu zgrcnul. No, neporadila jsem.
Za sebe jsem ráda, že od druhého syna nikam odcházet nemusím, byly to děsně nervy - pořád koukat na hodinky, jestli mi náhodou doma nehladoví dítě (když jsem se nervovala nejvíc, doběhla jsem domů a zjistila, že potomek spí, příp. spal ještě následující dvě hodinky :twisted: ).

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 04.09.08 11:42

U nás lahvička neprošla nikdy, ani když jsem vyzkoušela všechny „zaručené“ rady a oblbovačky, teď už to ani nezkouším (malé je 7 měsíců a kousek). Taky jsem se nemohla hnout, zlepšilo se to, až když jsme začali přikrmovat. Koukám, že je vám už pět měsíců, tak jestli nutně netrváš na plném kojení až do 6 měsíců, můžete zkusit třeba kaši.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.08 12:06

Ahoj,

u nás to trvalo celej týden, než kluk pochopil (v jeho půl roce), že má pít mlíko z láhve. 6 dnů zuřil a nechtěl, 7. den najednou vytáhl celej obsah :-)

Lasička

Fik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.08 21:49

mela jsem podobny problem, nemela jsem dostatek vlastniho MM a dokrmovala jsem. Mala rvala, jen flasku videla.
Pak jsem prisla nato, ze ji ji musim strcit v polospanku, pak ji vypila.

I kdyz porad je to boj, ani dudlik nechce..

proste prirodni baleni je lepsi!

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 04.09.08 22:12

Ahoj Petas,

my jsme museli dokrmovat od 14 dnů, jelikož malému nestačilo MM. Taky začal řvát jen co jsem mu místo prsa dala do pusinky flaštičku…nakonec jsem ho musela nechat přisát k prsu, po 15 min. (po kojení…) jsem ho odcucla malíčkem a rychle dala flaštičku (ale muselo to být jooo rychlý :lol: :lol: ).
Od 2,5 měs. nekojíme a malý baští z flaštičky o 106 :D

Tak ať se vám zadaří :wink: :wink:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.09.08 22:17

Kunhůtkám(v?em třem) trvalo asi čtvrt roku ne? pochopily, ?e tekutiny nemusí být nutně jen z prsa :D

Petas, jak jsem neka?ová tak si myslím, ?e zrovna v tvém případě je ka?e naprosto ideální ře?ení…

L.

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.09.08 22:23

Ahoj,

zrovna dneska jsem chtěla založit podobnou diskuzi :) no jak vidím žádné rady vlastně nejsou :? u nás to stejné malá z flašky pít nebude ani za nic stejné je to s cumlem. Dudlat nebude nic jiného než prso a vzhledem k tomu, že je to hodně náročné mimčo tak bych fakt potřebovala kdyby se aspoň na chvíli doma nebo v kočárku uklidnila cumlem a taky by se mi hodilo kdyby aspoň občas vypila mlíko z flašky :?

Petas
Kecalka 364 příspěvků 05.09.08 10:59

Děkuji za rady a názory. Zkusila jsem snad vše … možné i nemožné!!!
A bohužel NIC !!! :evil: V nejhorším případě lžičkou to zvládá … tak jen 1 krmení 1 týdně …bude muset !!!
Jinak ho nechci trápit, už má 2 zuby o občas mě kouše ..... tak to byl taky důvod …proč zkusit láhev s MM. Úplně se děsím až vyrostou ty horní a pořádně skousne. :roll: Nevím :roll:

Všem děkuji … jste super !!!! :lol: :wink: :D

Evulin
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 05.09.08 12:55

Ahojky, nevim jestli ti nějak pomůžu, ale malá taky nikdy flašku nechtěla a dudlík jen párkrát, ale teď jsem jí naučila na učícím hrnečku, má silikonovou náhubku a pije z něj krásně, tak jestli nezkusit to?hodně štěstí, pa

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 05.09.08 13:15

Tak kousání se dá v pohodě odnaučit, stačí klepnout, vynadat a odebrat prso. Bez milosti, protože bude řev. Po pár kousnutích budete bez problémů.

A ještě mě napadlo, že my taky učili hned na avent náústek, ne na klasický cumel.

L.

Marky13
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 13.11.08 14:07

Ahojky holky, neumíte si představit, jak sme bojovaly my, ale nakonec sme boj úspěšně zvládly.. a teď pije s flašky o sto šest, ale byla to fuška :) někdy asi kolem 3 měsíce jsem poprvé zkusila udělat UM do flašky, abych mohla jít posedět s kamarádkama, bez problémů to vypila, takhle asi ještě 2×, tak sem si říkala, jak je ta naše holčička šikovná, když jí bylo něco kolem 4 měsíců, tak sem jí udělala UM v noci, protože jsem před tím měla nějakýho panáčka, tak aby sem jí to nedávala, no ale po zbytek noci sme zvracely a zvracely, od tý doby jsem to zkusila ještě asi 2× i kaši a furt zvracení, a hrozný řev, odmítání. tak sem se na to vykašlala a asi měsíc sem nic nezkoušela.ale, když už se mi kolem 5 měsíce začala budit v noci i po hodině a půl, tak sem si řekla dost a znova sem začala zkoušet, všechno možný, asi 6druhů UM, x saviček, ale nic nepomáhalo, tak sem dala na týden pauzu a pak sem zkusila na doporučení sestřenky sunar, on je takový sladší než ostatní UM, tak sem zkoušela 1 den, nic, 2.den, nic, takhle asi 5dnů, no a ejhle asi 5.den s pomocí techniky flaška-řev, dudlík, vyndání dudlíku, flaška-řev, dudlík, takhle dokola, až chytla flašku a pila, bála sem se, aby zase nezvracela, tak sem jí nechala vypít jenom asi 20 , druhý den sme to zkusily stejnou technikou znova, nechala sem jí vypít víc, postupně jsem přidávala, teď už vypije 150 a nezvrací, takže se zdá, že máme vyhráno :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

10 let pro Terezu! Státní žalobce navrhl dívce maximální trest. Poškodila naši zemi, hřímal

To nevypadá dobře. I dnes pokračoval soudní proces s Terezou, která byla v... číst dále >

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >