Jaká jídla jsou vhodná pro kojící, a čemu se vyhnout?

267
2.9.08 14:14

Co jíst a nejíst při kojení?

Ahoj, tápu po internetu a pátrám co se může jíst při kojení? Pamatuji si, že nic kyselého, ovoce ne, luštěniny, čerstvé pečivo?, bublinkatého :lol: . Už si to moc nepamatuju.
Kamarádka jedla vše a žádný problém s miminkem neměla. Taky bych chtěla jíst „skoro vše“. Protože mám velkou rodinu a vařit různá jídla na to nemám čas. Samozřejmě asi se vyvarovat těm ostrým jídlům a všeho s mírou. Prostě bych chtěla jíst tak jako v těhotenství. Nejsem zrovna moc velký jedlík a musím se někdy dost nutit do jídla, tak mám ještě jednu otázku, zda nebude to mlíko „ochuzené“? Můj jídelníček zhruba vypadá takto:
K snídani jogurt, k obědu hlavní teplé jídlo a večer chleba s pomazánkou + ovoce, zelenina. V noci ještě něco malého zakousnu. Není to málo? mě to takhle zcela vyhovuje. bojím se, aby to mrnousovi ale stačilo.
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1371
2.9.08 15:24

Marti, mrňousovi to klidně vyhovuje, on si od Vás veme, co bude potřebovat, ale Vás obere o důležité složky, takže doporučuji si hodně rychle pozměnit stravovací návyky, jinak zdravotní následky na sebe nedají dlouho čekat. Já jsem si takhle při kojení prý způsobila sníženu f-ci štítné žlázy, z nedostatku jódu ve stravě, takhle mi to řekla dr. po té, co se po 9 měsích kojení zjistilo, že touhle nemocí trpím. A už se léčím 5 let a je to u mě tedy doživotně. Tak si nezahrávejte se svým zdravím a papkejte i dostatek multivitamínů pro kojící…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
2.9.08 19:45

I já mám hypofunkci štítné žlázy. Také díky předminulému kojení :( .Protože jsem měla ve 20 letech hned dvě miminka, tak jsem měla spoustu práce (odstříkání, krmení, žehlení, praní, přebalování, chování, vaření, uklízení, nakupování a ještě spousta věcí), tak jsem skoro ani nejedla. Ale vitamínky brát určitě budu. Já jsem se jen bála, aby mimčo mělo kvalitní mlíčko a abych mohla jíst normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2191
3.9.08 06:16

Ahoj,

určitě se vyvaruj česneku a cibule, aspoň ze začátku, dost to miminka nadýmá. A pak holt pokus-omyl - mně a malýmu nedělaly dobře knedlíky, luštěniny, citrusy… a čokoláda, bohužel po ní špatně spal.
Dodržovala jsem to tak první tři měsíce a pak postupně stravu vracela do normálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
3.9.08 12:22

Ahoj, po porodu bych radila jíst opatrně a vyvarovat se takových těch zřjemých rizik jako jsou luštěniny, úplně čerstvé pečivo atd. Asi po měsíci můžeš zkusit zařadit něco nového. Je to jako u miminek se zaváděním přikrmů, pokus-omyl. Uvidíš co tobě nebo miminku bude vadit a co ne. U mě to tak fungovalo, třeba jsem klidně mohla luštěniny a malé nic nebylo, ale jak jsem si dala něco se zelím tak bylo zle a malá měla nadýmání.
Co se týká toho jak jíš. Začni myslet na to, že hodně živin jde miminku přes mlíčko a musíš proto víc přemýšlet o tom co a kdy jíš. Do tvého jídelníčku bych minimálně zařadila dopolední a odpolední svačinu a ta snídaně taky není moc výživná :wink:
Koukni někde na internetu, určitě najdeš vzorové jídelníčky pro kojící matky. Tak to zkoukni a uvidíš.
Přeju hodně štěstí a hlavně zdraví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama