Jak naučit na nočník holčičku

95
23.11.20 22:04

Jak naučit na nočník holčičku

Ahoj holky, chci se zeptat na radu ohledně nočníku. Malé budou 2roky zachvili a chceme ji naučit na nočník. Chápe co se tam má dělat, přinese si i nočník na záchod pokud jdu já. Panenky, plyšáky apod posazuje na nočník a dělá čšš, ale když má jít ona, tak se posadí na 5 sekund zvedne se, ujde pár kroků a pustí to. Nebo se jí ptám chceš čůrat ona nene a šup je to v gatich. Nějaké typy, rady? Nechci ji nějak nutit nebo něco. Zkoušela jsem to na panenky i s vodou, koukala celá vykulena a stejně nic. :P :) děkuji za odpovědi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7646
23.11.20 22:10

Pokud víš, že bude čůrat, tak si k na tom nočníku sednout a třeba číst knížky.
JInak nechat jí čas, dozraje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6062
23.11.20 22:11

@Annysek234 u nás jsem to vůbec přes plyšáky, panenky apod nezkoušela… jako proč by měla panenka čůrat? (ale možná to dítě vnímá jinak). Dělala jsem vždy u každého zdárného pokusu velké divadlo, jásala, skákala,… Nechala jsem dítě přes den bez spodního prádla a řekla mu, že má jít na nočník, když se to dva dny za sebou dařilo, vyrazili jsme ven bez plen. Venku jsme měli asi dvě nehody, ale to bylo spíš, že to dítě nestihlo, řeklo čurám a už čůralo. Ale když bych dítě 100% času hlídala dokázala jsem to odhadnout, že se mu chce. Jenže všechny tyhle rady jsou k ničemu, když na to dítě není připravené. Dala bych proto nočník do místnosti, kde jste nejvíc, nechala dítě nahaté a často povídala, že tam je nočník a uvidíš. Taky záleží, jestli tě baví uklízet případné nehody. Pokud ne, tak nechej pleny a časem k tomu dozraje sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
23.11.20 22:54

My máme právě všude ostrý koberec, majitel už ho tu měl a nechce měnit. Takže na nahacka to moc není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
27.11.20 12:21

My začali s usazováním na nočník po spaní. Když ji tam šoupneš dostatečně rychle, vyčůrá se po spaní skoro určitě. Pak udělat kolem toho tijátr. Naše dítě si vždycky nadšeně tleská a říká jeeee a tsss. Postupně jsme vysvětlovali, ukazovali a ejhle má 22 měsíců a plenku má jako pojistku. Jasně, že nehody jsou, ale jsem nadšená z toho, že si vzpomene i třeba během hry nebo na návštěvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
11.1.21 09:58

Máme ten samý problém s malou dcerkou, sama si nočník přinese, sedí tak třeba i pul hodiny, řekne že je vyčůraná, zvedne se a řekne není, nočník prázdný, dáme plínku a hned je plná na výměnu, takto je to pokaždé je jí 2,5 roku ( je narozená předčastně o necelé 3mesíce) je docela dost chytrá ale jen to čůrání nám dělá problémy a s kakáním je to jako přes kopírák, když ji vidíme že se běží schovat, tak ji rychle posadíme na nočník, ale už tam nic neudělá, prostě to utne a konec. vím že dítě to asi pochopí, ale zachvíli nás čeká školka a takto mi ji nikde nevezmou :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat