Samoodplenkování?

366
1.10.20 19:57

Samoodplenkování?

Dobrý večer dámy a pánové, jdu si k vám pro radu.
Dcerce je přesně rok a půl, a asi se snaží o odplenkování. Vždy, když se jde večer umýt, ji nechám chvilku nahatou a dnes to byl 4. večer po sobě, kdy si sama sedla na nočník a vykonala potřebu, do 2 minut od sednutí. Dnes dokonce i velkou. A problém je, že naprosto netuším jak postupovat? Říkala jsem si, že ji nechám do těch 2 let a pak třeba začneme zkoušet, až se i rozmluví. Ale tímhle mi tak trochu narušila plány (v dobrém).
Mám ji nechávat bez pleny i přes den a doufat, že si sama dojde?
Nebo se ji mám ptát (i když mi neumí verbálně odpovědět)?
Nebo zkoušet zatím třeba jen po odpo spánku a jít na to pomalu?
A jak v noci? To močí i 3×, přičemž se teď zrovna snažíme o ukončení nočního kojení, které se znovu rozjelo během dovolené…
Budu moc ráda za jakékoli nápady, postřehy a rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
860
1.10.20 20:01

Já bych to zkusila přes den :) když to nepůjde, tak plinku nasadite kdykoliv :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18832
1.10.20 20:03

Dej plenu na noc a na ven a doma ji nech bez, maximálně se parkrat stane nehoda no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7972
1.10.20 20:12

Zkusila bych na doma plínu nedat, ale nechávat holý zadeček. Na noc a ven plínu dát.
A uvidíš.
My jsme teď ve stadiu, že má holý zadeček a dojde si na nočník vždy, ale ještě jí nedošlo, že když nemá plínu a je oblečená, že nemůže čůrat. Je to tak 50 na 50.
Tak zatím tu plínu dávám a vyčkávám, až jí to docvakne.
Vždycky by se měl další krok dělat až poté, co je ten předchozí zafixovaný a dobře naučený. Mám zkušenost, že když má člověk trpělivost a na ten další krok si počká (i když třeba dlouho), tak pak to naučené už je pevné a funguje to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27587
1.10.20 20:33

@Sariku
Na noc bych nechala, přes den taky a často vysazovala. Později bych plenu sebrala, kdyby byly suché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1165
1.10.20 20:51

Na noc nechat, přes den nedávat. Ale uvidíš. Dcera to měla stejně, na roce a půl dva týdny krásné chodila na nočník(pleny jsem ji přes den nedávala) po dvou týdnech jako když utne a pocutavala se pořád… Po týdnu a pul jsem to vzdala, pleny ji vrátila(byla zima a věčně trajdame venku). Po druhém roce na jaře jsem ji vzala Olinu, vysvětlila a po dvou dnech byla bez nehod, po měsíci bez pleny na noc.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
1.10.20 21:05

Holky, děkuji za postřehy! Na noc tedy nechám určitě, stejně tak na ven. Doma zkusíme zítra bez pleny a uvidíme jak to půjde dál.
Když to tak pročítám, říkám si, že je to přeci úplně jasné :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12654
1.10.20 21:21

Zkus to. Nemusis cekat, az se nauci mluvit, nech ji nocnik kam na nej dosahne a koukej na ni. Ja mam cerstveho dvouletaka, co toho moc nenamluvi, ale zato ochotne predvede, ze chce na zachod. Programove vysazovano pres den nevedeme, jen pred spanim. Obcas se necha zlakat na hromadne curani se starsim brachou, ale nejak to nehrotime. Zacal litat naostro v lete, chvili delal louzicky, ale pak to pochopil a ted si „rekne“ nebo si sam dojde.

Na noc klidne nechavej, to sundej az zacne byt sucha. Necurani ve spanku neni o treninku, to je fyziologicky proces, musi se tam spustit nejaky hormon…a pokud jeste pres noc pije, moc bych to necekala. Neni to vedomy proces, takze by to na den nemelo mit vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama