Jak naučit dítě Ř

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda44
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 08.02.17 13:01
jak naučit ř dítě

Ahoj, prosím o radu, jak naučit 5 leté dítě ř? díky za rady

Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 08.02.17 13:03

Já je učila ř hned jak začali normálně mluvit, každý den (dvakrát, třikrát denně) jsem jim říkala slova s ř a oni opakovaly. Naskočilo to samo (u obou v řádu dní).

lynč
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 08.02.17 13:14

Pokud umí R tak zuby k sobe a šeptat slova s ř ale místo ř tam říkat r.
Třeba řepa a on bude šeptat repa. Musíš dávat pozor aby měl zuby u sebe. Tak nás to učila logopedka a po měsíci pravidelnýho opakování začal říkat krásně Ř :potlesk:

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 08.02.17 13:15

Dceru na logopedii učila ř tim způsobem, že dcera měla opakovat slovíčka kde se ř vyskytuje a to tak, že slova říkala potichu, šeptala a to slovo řekla s R např. Moře (more),příbytek (pribytek)a to ř jí snad už po týdnu, naskočilo úplně samo

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 08.02.17 13:16

A ano, zuby u sebe

Svistice
Neúnavná pisatelka 17349 příspěvků 20 inzerátů 08.02.17 13:29
@esmeralda44 píše:
Ahoj, prosím o radu, jak naučit 5 leté dítě ř? díky za rady

Jít s ním k logopedovi.

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 08.02.17 13:31

@esmeralda44 Ahoj, naší nejstarší jsme ho učili taky v 5 letech. Předškolní věk si to žádal. A víš co, naučili jsme ji to přes víkend! Stačí jen říkat " R" a dát zuby k sobě a zatlačit jazykem. Pořád opakovat rrrr a ř skočí už samo. Psali to tak na internetu a naučili jsme to.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 13:31

Vypilováváme takto: našpulit ústa, zoubky k sobě a ty šeptej slova jako: tRída, kRída, tReba, a dítě šeptem po tobě opakuje a vyslovuje místo R Ř. Zkus si to sama. Našpulit, zuby k sobě a zašeptej: treba.
naučila mě úžasná paní logopedka.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 13:32

@Gábííí jsi rychlejší :mavam: :mavam: :mavam:

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 08.02.17 14:08

@esmeralda44 zašla bych k logopedce…

Tansele
Kecalka 136 příspěvků 08.02.17 15:08

U nás pomohlo (taky v 5) učit to přes slova, kde je tř nebo dř, takže jsme na procházce nebo v autě vymýšleli říkanky, kde bylo „třeba tři dřeva“, atp. Hrozně ho to bavilo, měl z toho srandu, vymýšlel nové ptákoviny a šlo to skoro samo. Fungovalo to i u R. Přijde mi, že s tou souhláskou před ř to dětem jde líp, u toho t a d už mají zuby v téměř správné pozici, tak je to pro ně asi snazší.

Chupita
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 08.02.17 16:23

Kromě výše uvedeného je k správné výslovnosti Ř nutno umět nejdříve L, jinak to nepůjde.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 08.02.17 18:04

@kdochcekam ;) já ne, ještě rychlejší byla @lynč

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >